FacebookYoutubeInstagram

Dotlačí Kristýna Salčáková Česko k medaili?

Uherské Hradiště Házená 4. 12. 2017
Dotlačí Kristýna Salčáková Česko k medaili?

Házenkářka Kristýna Salčáková, odchovankyně HC ITS Uherské Hradiště, je nezkušenější hráčkou, která hájí barvy České republiky na světovém šampionátu v německém Bietengheimu-Bissingenu. V úvodních dvou víkendových zápasech si připsala 3 branky a přiblížila národní tým k postupu ze základní skupiny.

„Argentina byla nepříjemný soupeř, hraje tradičně pro nás specifickým „divokým“ způsobem. A Polky patří k evropské špičce, na posledních dvou světových šampionátech byly shodně čtvrté a v říjnové kvalifikaci porazily i Slovensko, které koučuje bývalý trenér Zlína Dušan Poloz. Jejich skalp je mimořádně cenný,“ svěřila se DOBRÉMU DNI třicetiletá Kristýna Salčáková, která to má ze svého aktuálního působiště ve francouzském ATH Achenheim Truchtersheim do dějiště šampionátu co by kamenem dohodil. „Už se těším, až nás přijedou podpořit některé mé francouzské spoluhráčky, ale také přítel a rodina z Uherského Hradiště,“ říká Salčáková, která má po víkendu na kontě už 118 reprezentačních startů a 170 branek!

Sympatická a skromná hráčka začínala s házenou v Uherském Hradišti, nejvyšší českou soutěž zakusila v dresu pražské Slavie, Kunovic, Veselí nad Moravou, Olomouce a Zlína. Je dvojnásobnou mistryní republiky (2005, 2008). Dočká se první mezinárodní medaile?

Salčáková však není jedinou zástupkyní Slovácka na šampionátu, v roli fyzioterapeuta do Německa odcestoval i Rostislav Mikel z Uherského Hradiště, který obléká dres basketbalistů Spartaku Uherský Brod.

Autor: ceh

Vaše názory

Kunovjanky vyhlížejí zimu...

Kunovice

Kunovjanky vyhlížejí zimu...

Házenkářky SHK Kunovice už vyhlížejí zimní přestávku. V podzimním putování první ligou jim totiž pšenka nekvete. Na...

24. 11. 2017
Jen deset sekund od porážky

Uherské Hradiště

Jen deset sekund od porážky

I když měli na mále, nakonec házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště domácí neporazitelnost v Jihomoravské lize udrželi....

17. 11. 2017
Rozhodlo oslabení

Uherské Hradiště

Rozhodlo oslabení

Čekání na vítězství trvá, ale výkon prvoligových házenkářek SHK Kunovice má stoupající tendenci. Na palubovce Otrokovic servírovaly...

17. 11. 2017
Kunovjanky byly jen osm sekund od prvního vítězství

Kunovice

Kunovjanky byly jen osm sekund od prvního vítězství

Ani na pátý pokus prvoligové házenkářky SHK Kunovice nulu z kolonky výher nesmazaly. V domácí bitvě s...

10. 11. 2017
TOPlist