FacebookYoutubeInstagram

Finále zůstalo jen snem

Kunovice Házená 19. 2. 2019
Finále zůstalo jen snem

Prvoligové mladší dorostenky házenkářského klubu SHK Kunovice obsadily na silně obsazeném mezinárodním turnaji ve slovenské Šaľe nepopulární čtvrté místo, když v boji o bronz nestačily na Zlín. Z vítězství se radoval suverénní maďarský Györ.

„I když jsme na medaili nedosáhly, čtvrté místo je v tak nabité konkurenci super výsledek. Vždyť kdy se holkám podaří změřit síly s Györem, nejlepším týmem Evropy!“ komentovala účinkování na turnaji trenérka Lenka Fleková.

Za základní skupiny Kunovjanky postoupily z druhého místa, když se poklonily jen Zlínu, kterému podlehly o jedinou branku. V dalších zápasech si ale vyšláply na domácí Šaľu a maďarský Székesfehérvár. Ve čtvrtfinále tým z Bělinky narazil na Trenčín. „Boj o průnik mezi nejlepší čtyři přinesl neskutečné drama, které rozhodly až sedmičky. Holky tak měly z vítězství obrovskou radost,“ uvedla Fleková.

V boji o postup do finále však její výběr nestačil na maďarský Györ a ve hře o třetí místo se podruhé na turnaji poklonil Zlínu.

„Holky si vybraly slabší chvilku, jejich výkon už trošku ovlivnila únava z náročného třídenního programu a prohrály o tři branky,“ posteskla si trošku trenérka, jejíž dcera Lucie se stala nejlepší střelkyní turnaje.

Autor: ceh

Vaše názory

Bijí na poplach, získá klub posily?

Kunovice

Bijí na poplach, získá klub posily?

Situace prvoligových házenkářek SHK Kunovice je kritická! Tým z Bělinky totiž nezvládl ani souboj s předposlední Jiskrou...

7. 12. 2018
Fleková znovu při chuti

Kunovice

Fleková znovu při chuti

Prvoligové mladší dorostenky SHK Kunovice hodily dvě porážky s favoritkami soutěže za hlavu a spravily si náladu...

22. 11. 2018
Už podruhé padly na kolena

Kunovice

Už podruhé padly na kolena

Prvoligové mladší dorostenky SHK Kunovice podruhé za sebou padly na kolena, po výprasku od pražské Slavie (28:38)...

8. 11. 2018
Palčíková byla osamocená

Kunovice

Palčíková byla osamocená

Třebaže s předním týmem soutěže odehrály důstojnou partii, do tabulky si prvoligové házenkářky SHK Kunovice nepřipsaly ani...

2. 11. 2018
TOPlist