FacebookYoutubeInstagram

Kunovjanky zbrojí, největší rybou Budayová. A Fleková?

Kunovice Házená 12. 9. 2019
Kunovjanky zbrojí, největší rybou Budayová. A Fleková?
Inzerce

Klub se dnes dozví, jestli svaz ostarší patnáctiletou reprezentantku Lucii Flekovou a Danielu Tvrdoňovou

Házenkářky SHK Kunovice dva roky dřely bídu s nouzí, prvoligovou společnost neopustily jen kvůli týmům z nižší soutěže, které zahodily právo postupu do koše. Ale dramatickým scénářům je konec. Klub v letní přestávce výrazně posílil, největší rybou je příchod bývalé reprezentantky Michaely Budayové!

„Míša s klubem podepsala roční smlouvu,“ potvrdil horkou novinku Miroslav Slovák, trenér Kunovic, který pětatřicetiletou levou spojku zná jako svoje boty. „S jejím otcem léta trénuju kluky ve Zlíně, znám ji od malička,“ říká s úsměvem.

Budayová však není jedinou posilou. Trenér na Bělinku zlákal i jedenadvacetiletou brankářku Janu Vašulkovou, která má na kontě několik interligových startů za Veselí nad Moravou. „Jana se vrací po mateřské, má za sebou nejen angažmá ve Veselí, ale i v mládežnických reprezentacích,“ doplnil Slovák, který už opět může počítat se službami dcery Kateřiny a na soupisce figurují i talentované dorostenky Alžběta Měsíčková a Zuzana Zálešáková.

Slovák věří, že je ještě doplní Daniela Tvrdoňová a reprezentantka Lucie Fleková, čerstvá vítězka EHF Championship do 17 let v Itálii. „Jelikož holky jsou teprve druhým rokem mladší dorostenky a za ženy mohou hrát až jako starší dorostenky, usilujeme o jejich ostaršení. Svaz rozhodne dnes (v pondělí 9. září - pozn. autora),“ objasnil lodivod. Otázkou však zůstává, jak se svaz zachová v případě patnáctileté Flekové, která je jednou z hvězd reprezentačního týmu U17. „Je možné, že z obav z jejího zranění žádost klubu zamítne,“ uvedl zdroj DOBRÉHO DNE. „Holky už hrály v přípravě a zápasy zvládly s naprostým přehledem, vůbec není poznat, že jsou věkem ještě dorostenky, naopak vynikají střelecky,“ prohlásil Slovák.

Kunovjanky hlásí jedinou ztrátu, Jarmila Sedláková neprodloužila smlouvu a vrátila se do Zlína. „Kádr jsme doplnili zkušenostmi, společně s dravým mládím věřím, že zapomene na poslední dva tři roky, kdy to byla bída. Očekávám výrazně lepší umístění,“ prohlásil zkušený kouč.

Ostrou prvoligovou premiéru se jeho družina odbude v sobotu od 15 hodin proti Ivančicím. 

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Torzo Kunovjanek dosáhlo na bronz

Kunovice

Torzo Kunovjanek dosáhlo na bronz

Šest statečných starších dorostenek SHK Kunovice vybojovalo na silně obsazeném mezinárodním turnaji v Otrokovicích bronzové medaile, když...

10. 9. 2019
Zlatou euforii spustila Lucie Fleková, už přitom ztrácela naději!

Kunovice

Zlatou euforii spustila Lucie Fleková, už přitom ztrácela naději!

České házenkářky vybojovaly titul EHF Championship do 17 let! Jejich zlatou jízdu dirigovala v Itálii teprve patnáctiletá...

22. 8. 2019
Obhajobu odvály sedmičky

Kunovice

Obhajobu odvály sedmičky

I když titul neobhájily, bez medaile se domů nevrátily. Házenkářské mladší žačky SHK Kunovice vybojovaly na 27....

27. 7. 2019
Nováček má bronz

Kunovice

Nováček má bronz

Házenkářské mladší dorostenky SHK Kunovice slaví! Nováček první ligy obsadil třetí místo, když dýchal na záda tandemu...

14. 6. 2019
TOPlist