FacebookYoutubeInstagram

Vykročily za záchranou?

Kunovice Házená 8. 3. 2019
Vykročily za záchranou?
Foto: sal

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice vstoupily do jarních odvet pravou nohou. Vítězstvím na palubovce Olomouce soupeřkám v honbě za záchranou jasně vzkázaly, že se nevzdají bez boje. Hvězdou zápasu se stala křídelnice Barbora Grabcová, která obstarala polovinu střelecké produkce týmu.

Olomouc - KUNOVICE 24:28

„Ještě ani nevíme, kolik týmů sestupuje, ale maximálně dva, takže musíme skončit nejhůř třetí od konce. Věřím, že se to podaří a udržíme ligu pro naše šikovné dorostenky, se kterými počítáme na příští sezonu,“ prohlásil před jarními odvetami Miroslav Slovák, kouč Kunovic. I proto v zimní přestávce přivedl dvě nové hráčky - Sabinu Firuáškovou z interligového Zlína a Elišku Mládovou, která přišla na hostování z Plzně.

Na Hané se však představila jen Furiášková, druhá posila ulehla s chřipkou. A Kunovjanky od začátku tahaly za kratší konec, celý první poločas doháněly dvou až tříbrankové manko. Kouč ale v přestávce změnil styl hry a domácí tým se nestačil divit. „Vsadili jsme na dva pivoty a změnili obranu, což soupeřkám dělalo velké problémy. Úvodních pět minut druhé půle jsme vyhráli 5:0 a veledůležité vítězství už si nenechali vzít,“ těší Slováka. Klíčem k obratu byla podle něj obranná činnost a výkon brankářky Žákové. Střeleckou káru táhla Brabcová, která soupeřkám nasázela 14 branek. Kunovický dres oblékla po delší pauze a bez jediného tréninku Melichárková. „A byla platnou hráčkou,“ pravil Slovák, který však vyzdvihl hlavně týmový výkon.

„Holky se semkly a po změně stran nedaly soupeřkám šanci. Bodově jsme se dotáhli na Otrokovice a posílili šance na záchranu,“ zdůraznil zkušený trenér. Poločas 12:10.

KUNOVICE: Žáková - Brablcová 2, Palčíková 1, Volasová, Fiurášková 1, Sedláková 5, Grabcová 14/4, Polášková 3, Melichárková 2.

Autor: ceh

Vaše názory

Finále zůstalo jen snem

Kunovice

Finále zůstalo jen snem

Prvoligové mladší dorostenky házenkářského klubu SHK Kunovice obsadily na silně obsazeném mezinárodním turnaji ve slovenské Šaľe nepopulární...

19. 2. 2019
Bijí na poplach, získá klub posily?

Kunovice

Bijí na poplach, získá klub posily?

Situace prvoligových házenkářek SHK Kunovice je kritická! Tým z Bělinky totiž nezvládl ani souboj s předposlední Jiskrou...

7. 12. 2018
Fleková znovu při chuti

Kunovice

Fleková znovu při chuti

Prvoligové mladší dorostenky SHK Kunovice hodily dvě porážky s favoritkami soutěže za hlavu a spravily si náladu...

22. 11. 2018
Už podruhé padly na kolena

Kunovice

Už podruhé padly na kolena

Prvoligové mladší dorostenky SHK Kunovice podruhé za sebou padly na kolena, po výprasku od pražské Slavie (28:38)...

8. 11. 2018
TOPlist