FacebookYoutubeInstagram

Zápas roku vydřely a slaví historický postup do I. ligy!

Kunovice Házená 16. 5. 2018
Zápas roku vydřely a slaví historický postup do I. ligy!
Foto: sal

Házenkářské mladší dorostenky SHK Kunovice udolaly Porubu a jsou mezi elitou

Přepište dějiny! Házenkářské mladší dorostenky SHK Kunovice si poprvé v historii klubu zahrají I. ligu, nejvyšší dorosteneckou soutěž v zemi! Svěřenky Lenky Flekové v závěrečném zápase sezony přetlačily v přímém souboji o postup Porubu 41:40, když střeleckou káru tradičně táhla dcera trenérky Lucie.

„Holky si splnily svůj největší sen. Celou sezonu obětovaly postupu, nevynechaly jediný trénink, jediný zápas, vytvořily super tým, který táhl za jeden provaz. I když jim nervozita svazovala nohy i ruce, zápas zvládly. Mají za sebou dlouhou cestu, ale stála za to,“ svěřila se trenérka Lenka Fleková.

Matematika byla jasná. Kunovjankám se otevřou prvoligové brány i při prohře o pět branek, na podzim totiž v Porubě vyhrály 35:29. „Ale s tím nikdo nepočítal. Hrály jsme na vítězství, které jsme si prakticky hlídaly celý zápas. Soupeřky jen krátce vedly o gól, jinak vždy pouze dotahovaly,“ uvedla Fleková. Největší hvězdou byla tradičně její dcera Lucie, která i přes osobní obranu nasázela soupeřkám 13 branek! Její střelecký sezónní účet se tak zastavil na čísle 211! „Osobka byla hodně vyčerpávající, ale nějak jsem se s tím vypořádala. Na zápas jsme se dlouho připravovaly, na tréninku i u videa z podzimního zápasu. Když jsme v závěru vedly o pět branek, už jsem věděla, že nám první liga neunikne,“ usmívala se Lucie Fleková.

Historický postup je o to cennější, že většina hráček patří věkem ještě mezi starší žačky. V prvoligové sezoně tak zůstanou pohromadě. „Čeká nás náročná sezona, ale snad neuděláme ostudu,“ dodala talentovaná spojka.

KUNOVICE: Klára VojtěškováJulie Mahdalíková - Zuzana Zálešáková 5, Lucie Fleková 13, Daniela Tvrdoňová 6, Tereza Knotová 4, Aneta Uhlířová 7, Tereza Uhlířová, Alžběta Měsíčková 6, Karolína Bouřová, Patricie Gärtnerová, Kateřina Chylová, Eliška Černá.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

Kunovjanky opět na kolenou, rozhodlo šest hluchých minut

Kunovice

Kunovjanky opět na kolenou, rozhodlo šest hluchých minut

I když sbírají jednu porážku za druhou, nijak se z nelichotivé bilance nehroutí. Prvoligové házenkářky SHK Kunovice...

8. 5. 2018
Ať už je konec, přeje si kouč

Kunovice

Ať už je konec, přeje si kouč

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice podruhé za sebou doma nezvítězily. I když se proti Otrokovicím dlouho držely, nakonec...

4. 5. 2018
Utnuly půst, poprvé vyhrály

Kunovice

Utnuly půst, poprvé vyhrály

Tak přece! Prvoligové házenkářky SHK Kunovice vymazaly nulu z kolonky výher i bodů, když na domácí palubovce...

27. 4. 2018
Popravu lídra řídil Kuzma

Uherské Hradiště

Popravu lídra řídil Kuzma

Házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště si vyšlápli na lídra Jihomoravské ligy. Tým, prošpikovaný řadou nadějných hráčů, na...

20. 4. 2018
TOPlist