FacebookYoutubeInstagram

Balaštík je mentorem Zlína

Uherské Hradiště Hokej 14. 9. 2019
Balaštík je mentorem Zlína
Foto: sal
Inzerce

Už v pátek se roztočí kolotoč hokejové Tipsport extraligy a Slovácko v ní bude mít zajímavé zastoupení. Jaroslav Balaštík, bývalý nejlepší střelec elitní soutěže a odchovanec uherskohradišťského hokeje, se totiž stal mentorem zlínských Beranů.

„Oslovil mě trenér Zlína Tonda Stavjaňa, který mě u Dřevnice vedl v hráčské kariéře. Jelikož jsme si sedli lidsky i hokejově, tak jsem nabídku na zajímavou práci přijal. Mým úkolem je individuální práce s útočníky na ledě i mimo něj a hlavně při domácích zápasech pak budu přenášet trenérům na střídačku poznatky z nadhledu tribuny,“ prozradil pracovní náplň Balaštík.

Jestliže rodák z Uherského Hradiště má na starosti útok, na obranu se ve stejné pozici zaměří bývalý vynikající bek Martin Hamrlík. Jejich zkušenosti mají Beranům pomoci splnit sezonní cíl. „Tím je samozřejmě play-off. Myslím, že k jeho naplnění máme kvalitní, vyvážený tým. Opírat se budeme o ostříleného Kašíka v bráně, na ligu máme určitě nadprůměrnou, vyrovnanou obranu a disponujeme třemi kvalitními útoky, z nichž může každý rozhodnout utkání,“ věří svým nástupcům Balaštík.

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně bývá častým cílem fanoušků ze Slovácka, kterým Hradišťák ve službách žlutomodrých přidává pozvánku do ochozů. „Fanoušci si určitě najdou oblíbené hráče, na které rádi pojedou. Formu, která jej loni přivedla až před brány mistrovství světa, by měl potvrdit Tomáš Fořt, velký potenciál a už zkušenost snad zúročí Tonda Honejsek a černou práci před brankovištěm určitě odvede navrátilec Bedřich Köhler,“ vyjmenovává tři možné pilíře zlínských Beranů Balaštík.

Autor: rek

Vaše názory

Nováčky jen Kovář a Větříšek

Uherské Hradiště

Nováčky jen Kovář a Větříšek

Žádné zemětřesení! Hokejisté HC Uherské Hradiště vyrazí do nové sezony jen s drobnými změnami, trenér Zdeněk Čech...

13. 9. 2019
Hradiště druhé, Spartak třetí

Slovácko

Hradiště druhé, Spartak třetí

Na trofej pro vítěze nedosáhli, ale výkonem nezklamali. Hokejisté HC Uherské Hradiště obsadili na přípravném turnaji v...

13. 9. 2019
Horko Ostrohu (ne)svědčilo

Slovácko

Horko Ostrohu (ne)svědčilo

Hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh dali zapomenout na úvodní prohru v přípravu na ledě Kroměříže a v týdnu...

4. 9. 2019
Spartak nesáhl do vlastních řad, novým koučem je Aleš Bachánek!

Uherský Brod

Spartak nesáhl do vlastních řad, novým koučem je Aleš Bachánek!

Konec dovolené, konec lenošení. Hokejisté Spartaku Uherský Brod zahájili přípravu na novou sezonu krajské ligy. Už druhý...

15. 8. 2019
TOPlist