FacebookYoutubeInstagram

Balaštíkova armáda se věnuje i charitě

Uherské Hradiště Hokej 4. 2. 2019
Balaštíkova armáda se věnuje i charitě

Hokejisté HC Mařatice do bojů o titul šampiona AHL nepostoupili, klíč k branám elitní osmičky jim unikl o jediný bod. Svěřence kouče Jaroslava Balaštíka tak čeká jen play-out. Ale v klubu rozhodně nepanuje pochmurná nálada, skupina zapálených nadšenců totiž svůj čas nevěnuje jen hokeji, ale i charitativní činnosti.

Mařatický klub tvoří podnikatelé z Východu, jejich kamarádi a sponzoři. Na hokejové mapě se objevil v roce 2017 a od prvních „krůčků“ bylo jasné, že nepůjde jen o sport. „K založení nás vedlo společné nadšení pro hokej. Pro většinu kluků jde o způsob, jak aktivně zrelaxovat, vyčistit si hlavu a potkat se s partou lidí. Týmový sport jako hokej navíc dokáže i do menšího města vnést pocit větší soudržnosti, ale i zábavy a odreagování se od běžných starostí. Za necelé dva roky se kolem klubu vytvořila fajn komunita lidí a přátel, což mě moc těší,“ svěřil se Marek Gomola z týmu HC Mařatice, který se zaměřil i na charitativní akce. Na triku už má bruslení pro dětské domovy nebo děti s poruchou autistického spektra.

Klub už má za sebou i exhibici s hokejovými hvězdami - Petrem Leškou, bývalým útočníkem extraligového Zlína, a Jaroslavem Balaštíkem, bývalým borcem Columbus Blue Jackets, který je trenérem mařatických hokejistů.

Balaštík se zapojil i do dobročinné aukce, do které věnoval dres Filipa Chytila, vycházející hvězdy NHL, kterou zastupuje. „Dražbou jsme získali skoro sto padesát tisíc korun, které jsme darovali spolku ALSA, organizaci sdružující pacienty trpící amyotrofickou laterární sklerózou. Částka se rovná 480 hodinám péče osobních asistentů,“ uvedl Gomola. 

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Kanonádu Spartaku řídil Vaculín, Hradišťští mají bod

Slovácko

Kanonádu Spartaku řídil Vaculín, Hradišťští mají bod

Hokejisté Uherského Ostrohu domácí porážku od lídra Krajské ligy neodčinili, na horkém ledě druhého SHKM Hodonín prohráli...

1. 2. 2019
Ostrožská mašina narazila na lídra, duo bojuje o play-off

Slovácko

Ostrožská mašina narazila na lídra, duo bojuje o play-off

Hokejisté Uherského Ostrohu ve čtvrtek řádili u Olšavy, v neděli ale vyšli naprázdno a připravili se o...

24. 1. 2019
Týden hokeje na Slovácku

Slovácko

Týden hokeje na Slovácku

Týden hokeje, sportovní akce pro děti ve věku od 4 do 8 let a jejich rodiče, bije...

21. 1. 2019
Ulovili Luboše Horčičku, oblékne i žlutomodrý dres Spartaku?

Uherský Brod

Ulovili Luboše Horčičku, oblékne i žlutomodrý dres Spartaku?

Hokejisté HC Uherský Brod získali zvučnou posilu, která rozšíří trenérský ansámbl. Klub totiž posílil bývalý vynikající gólman...

17. 1. 2019
TOPlist