FacebookYoutubeInstagram

Broďané zosnovali otočku v posledních minutách

Slovácko Hokej 4. 10. 2018
Broďané zosnovali otočku v posledních minutách
Foto: sal

Hokejisté HC Uherský Brod slaví premiérová vítězství v Krajské lize, když po otočce v derby s Uherským Hradištěm dobyli i Kroměříž. V laufu jsou Ostrožané, kteří dobyli i Boskovice.

UH. BROD - UH. HRADIŠTĚ 4:3

I když měli Broďané od začátku převahu a vysoko vyhrávali na střely (34:12 po dvou třetinách - pozn. autora), v 50. minutě prohrávali 1:3… „Soupeř nehrál vůbec špatně, ale jeho třetí gól byl víceméně šťastný, přišel v době našeho sílícího tlaku. Stále jsem věřil, že to otočíme,“ svěřil se po zápase Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu. „Kdybychom už hráli jen dozadu a nebláznili po dalších gólech, vyhrajeme. Zkušenější tým by si už tři body pohlídal,“ posteskl si jeho protějšek Zdeněk Čech.

Úvod patřil domácím, kteří však nevyužili ani 36 sekund trvající dvojnásobnou přesilovku. Jak se proměňují šance, jim ukázali Kotačka a spol., kteří během 32 sekund dvakrát překonali brankáře Málka. A když Broďané ve druhé části pouze jednou vyzráli na vynikajícího Oharka, schylovalo se k překvapení. To však domácí odmítli, když po třetí inkasované brance během dvou minut vyrovnali a v čase 58:45 rozhodli o vítězství. „Klíčovým okamžikem bylo rychlé snížení na 2:3, to soupeře zlomilo,“ je přesvědčený Kůdela. Tečku za derby udělala bitka v podání Budila s Lažkem. Branky: P. Vaněk, Hladiš, Gureň, Tomek - T. Pavlůsek 2, Kotačka. Třetiny 0:2, 1:0, 3:1.

UH. BROD: Málek - Gureň, Vosátko, Heča, Mojžíš, Tomek, Surý - Klusák, Hladiš, Kotek - Mikulec, P. Vaněk, Budil - Bařinka, D. Pavlůsek, Bujáček - Marek, Uhříček, Vaculín.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Hrabec, Hamrlík, Z. Fridrich - Červenka, Kotačka, Větříšek - Burša, T. Pavlůsek, Nohál - Forman, Pudelka, Kršjak.

UH. OSTROH - Uničov 5:3

Hokejisté Uničova, finalista loňského ročníku, byli v úvodu aktivnější. Domácí držel výborný brankář Valúch. Zlom nastal v 9. minutě, kdy Pavel Flora otevřel skóre. Ostrožané pak byli aktivnější a v 18. minutě při přesilovce 5:3 zvýšili na 2:0. Ve druhém dějství se sice diváci branky nedočkali, ale o zajímavé momenty nebyla nouze. Na obou stranách dominovali gólmani. V úvodu třetí třetiny nařídil hlavní sudí trestné střílení, které Korhoň proměnil. Hosté rázem ožili a šli za vyrovnáním. Vilém Galuška byla ale proti a opět zařídil dvoubrankový náskok. Závěr už patřil domácím, na branku Severomoravanů se valil jeden útok za druhým a o majiteli tří bodů už nebylo žádných pochyb. Hosté korigovali až za stavu 5:1. Branky: Flora, Beneš, V. Galuška, Mika, L. Zalubil. Třetiny 2:0, 0:0, 3:3

UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Žabčík, D. Rauš, Nevídal, Stuchlík, Andrýsek - Mika, V. Galuška, L. Zalubil - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - Beneš, Zalubil, M. Rauš - Petr Flora.

UH. HRADIŠTĚ - Velké Meziříčí 3:9

Hokejisté Uherského Hradiště, povzbuzení solidním výkonem v derby, nezačali vůbec špatně, v páté minutě otevřel skóre střelec týdne T. Pavlůsek, ale další šance už zůstaly nevyužity. A tak přišel v závěru třetiny trest, kdy hosté během 55 sekund převážili misky vah na svou stranu. Když pak v nástupu do druhé části přidali další dvě branky, zápas se proměnil v jednoznačnou záležitost. Od většího přídělu domácí uchránil jen vynikající brankář Oharek, který chvílemi doslova čaroval. Branky: T. Pavlůsek, Červenka, Burša. Třetiny 1:2, 1:3, 1:4.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Z. Fridrich, Harmlík, Kojecký, Hrabec - Červenka, Burša, Nohál - Forman, Pudelka, Kršjak - T. Pavlůsek, Větříšek.

Kroměříž - UH. BROD 2:7

Gureň a spol. odehráli na Hané zatím nejlepší zápas sezony, do puntíku plnili taktické pokyny a sázeli jeden gól za druhým. „Do soupeře jsme od začátku bušili, napadali jsme jeho rozehrávku, což mu dělalo obrovské problémy. Otěže zápasu jsme tak až na krátké pasáže drželi pevně ve svých rukou,“ komentoval druhé vítězství v řadě Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu. Když jeho armáda vedla po dvou třetinách 5:1, bylo po zápase. Hanáci sice v nástupu do poslední třetiny snížili, ale to bylo z jejich strany všechno.

Borci od Olšavy odpověděli gólem v oslabení a sedmý hřebík do kroměřížské rakve zatloukli pro změnu v přesilové hře. „Výborně opět zachytal Málek, ale musím pochválit všechny hráče. Náš výkon má vzrůstající tendenci,“ věří Kůdela, který vyzdvihl i výkon fanoušků. „Neúnavně nás povzbuzovali až do konce, to se pak hraje úplně jinak,“ říká spokojeně. Branky: Bujáček 2, Klusák, D. Pavlůsek, Heča, P. Vaněk, Bařinka. Třetiny 1:2, 0:3, 1:2.

UH. BROD: Málek - Gureň, Vosátko, Mojžíš, Heča, Surý, Buráň - Hladiš, Klusák, Bujáček - Mikulec, P. Vaněk, Kotek - Bařinka, D. Pavlůsek, Marek.

Boskovice - UH. OSTROH 2:3

Ani Boskovice nebyly pro rozjetý Uherský Ostroh překážkou. Už ve 34. sekundě se trefil V. Galuška. Zaskočení domácí podruhé inkasovali ve 14. minutě, kdy skóroval Pavel Flora. Když ve 25. minutě přidal blafákem Lukáš Zalubil třetí branku, byli hosté na koni. „Všechny hráče jsme však nabádali k ostražitosti, protože loni jsme tady vedli 2:6 a nakonec prohráli 7:6,“ uvedl předseda klubu Lubomír Procházka. Na jeho slova málem došlo, když domácí osm sekund před druhou sirénou snížili už na rozdíl jediného gólu. Ve třetím dějství se hrál hokej nahoru, dolů, ale skóre se už nezměnilo ani v přesilovkách. V neděli Ostrožané hostí od 17 hodin Uherské Hradiště. Branky: Pavel Flora, V. Galuška, L. Zalubil. Třetiny 0:2, 2:1, 0:0.

UH. OSTROH: Valúch - Žabčík, R. Kučera, Nevídal, D. Rauš, Stuchlík, Maršálek - L. Zalubil, V. Galuška, Mika - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - M. Rauš, J. Zalubil, Beneš - Petr Flora

Autor: ceh, hol, sal

Vaše názory

Trápili šampiona, ale zůstali bez bodu

Slovácko

Trápili šampiona, ale zůstali bez bodu

I ve druhém kole Krajské ligy z trojlístku týmů Uherskohradišťska slavili vítězství pouze hokejisté Uherského Ostrohu, kteří...

26. 9. 2018
Torzo vyfasovalo čtrnáct branek, vyhrál jen Ostroh

Slovácko

Torzo vyfasovalo čtrnáct branek, vyhrál jen Ostroh

Čest týmů Uherskohradišťska v Krajské lize zachraňovali hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh, kteří včera večer udolali na domácím...

20. 9. 2018
Týden hokeje na Slovácku

Slovácko

Týden hokeje na Slovácku

Týden hokeje, sportovní akce pro děti ve věku od 4 do 8 let a jejich rodiče, míří...

17. 9. 2018
Útok zasáhlo silné zemětřesení, vrací se brankářský mág Málek!

Uherský Brod

Útok zasáhlo silné zemětřesení, vrací se brankářský mág Málek!

S výrazně obměněným kádrem vyrazí do bojů v Krajské lize hokejisté HC Uherský Brod. Klub hlásí pořádný...

13. 9. 2018

Související

Slovácko

Ostudný výkon rozčílil kouče Čecha

Ostudný výkon předvedli hokejisté HC Uherské Hradiště na ledě Hodonína, odkud se vrátili s dvanáctigólovým debaklem! Uherský...

Slovácko

Napodobili Ostrožany, výhru trefil Vaculín

Hokejisté Uherského Brodu jako jediní z trojlístku týmů Uherskohradišťska v krajské lize o víkendu vyhráli a pošesté...

Slovácko

Ostrožané válí, dvakrát naplno bodovali

Hokejisté HC Uherský Brod nabírají formu, v posledních pěti zápasech získali 12 bodů. Krajské lize však stále...

Slovácko

Rozjeté Hradiště změnilo finiš v exhibici

Hokejisté Uherského Hradiště šplhají vzhůru, za posledních pět zápasů získali 13 bodů a poskočili na desátou příčku....

TOPlist