FacebookYoutubeInstagram

Derby ovládl čaroděj Málek

Slovácko Hokej 3. 10. 2019
Derby ovládl čaroděj Málek
Foto: sal
Inzerce

Premiérové derby letošní sezony zvládli lépe hokejisté Spartaku Uherský Brod, kteří na uherskohradišťském ledě „čepovali“ desítku! Třetí do party Uherský Ostroh utrpěl těsnou porážku na ledě Uničova.

UH. HRADIŠTĚ - UH. BROD 5:10

Na první gól čekaly dvě stovky fanoušků až do 17. minuty, ale pak týmy rozjely střelecké hody. Jen do první sirény se skóre měnilo ještě třikrát…

Domácí totiž rychle vyrovnali, ale pak si vybrali první hluchou pasáž, ve které za necelé dvě minuty (18.56 - 20.48) třikrát inkasovali. „Od té doby jsme už pouze dotahovali náskok soupeře. Když už jsme totiž snížili na rozdíl dvou branek, vždycky přišla školácká individuální chyba v obraně, kterou soupeř potrestal. Na kontakt jsme se už nedostali,“ posteskl si Zdeněk Čech, trenér poražených, kteří si vybrali druhou hluchou pasáž v polovině zápasu, kdy pro změnu inkasovali čtyři góly během necelých čtyř minut (30.40 - 35.07). Broďané tak odskočili z 3:5 na 3:9 a zápas v klidu dovedli do vítězného konce. „Uštědřili jsme soupeři lekci z produktivity a v kritických chvílích nás podržel gólman Málek. Jedinou kaňkou je naše hra v oslabení, ve které jsme třikrát inkasovali,“ komentoval zápas Aleš Bachánek, trenér uherskobrodského Spartaku.

O Málkovi se Červenkovi a spol. bude asi ještě dlouho zdát, často lapil i nemožné. Chytil i sólo D. Fridricha nebo Nohálovu gólovou střelu pod víko, kterou zázračně vytěsnil ramenem. To jeho protějšek Oharek nevydržel školácké chyby obrany a přenechal po šesté brance místo Hubáčkovi. Do druhé přestávky Hradišťští ještě snížili na 5:9, ale jejich další výpady opět narážely na zeď jménem Málek. Když už byl překonaný, Burša netrefil prázdnou branku. Branky: Šrenk 2, Lažek, Studený, Kovář - Mikulec 2, Hlaváč 2, Kotek, Kužílek, Stiksa, Kadlic, Bařinka, Vaculín. Třetiny 1:3, 4:6, 0:1.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek (31. Hubáček) - Lažek, Z. Fridrich, Lišaník, Kojecký, Studený - Červenka, D. Fridrich, Nohál - Tomešek, Burša, Šrenk - A. Větříšek, Kovář, Krátký - Forman.

UH. BROD: Málek - P. Vaněk, Mojžíš, Budil, Kužílek, Tomek, Heča - T. Pavlůsek, Vaculín, Kotek, Hlaváč, Hladiš, Bařinka, Kadlic, Bujáček, D. Pavlůsek, Mikulec, Šiller, Klusák, Stiksa.

Uničov – UH. OSTROH 2:1

Ostrožané byli v první třetině ještě duchem v autobuse a mohou děkovat brankáři Šurému, že ji prohráli jen 0:1. Jediný gól ale paradoxně inkasovali při vlastní přesilovce, když předtím přežili tři oslabení…V prostřední části se však karta pozvolna obracela a od poloviny zápasu na ledě existoval pouze jediný tým. Svěřenci Ivana Klaudy soupeře nepustili z třetiny, jenže v jejich bráně stál nepřemožitelný Sedlář, který puky přitahoval jako magnet. Když už byl dvakrát překonaný, zachránila jej tyčka. Vyrovnání se hosté dočkali až v poslední části, když zapůsobila souhra Stránský - Pavel Flora. Jenže stačil ojedinělý brejk a domácí se štěstím urvali tři body. Branka: Flora. Třetiny 1:0, 0:0, 1:1.

UH. OSTROH: Šurý - Žabčík, Stuchlík, D. Rauš, Nevídal, Kučera, Andrýsek - J. Zalubil, V. Galuška, Antonovič - Stránský, Petr Flora, Pavel Flora - L. Zalubil, Beneš, M. Rauš - Veselý.

Autor: ceh, hol

Vaše názory

Ostrožané změnili finále v exhibici!

Uherský Ostroh

Ostrožané změnili finále v exhibici!

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh v generálce na start nové sezony ovládli prestižní Memoriál Josefa Vašíčka...

28. 9. 2019
Čechovi boys šokovali Drtiče

Slovácko

Čechovi boys šokovali Drtiče

Hokejová sezona odstartovala. Krajská liga napsala první kapitolu, ve které ani jeden z trojlístku týmů ze Slovácka...

27. 9. 2019
Týden hokeje na Slovácku

Slovácko

Týden hokeje na Slovácku

Týden hokeje, sportovní akce pro děti ve věku od 4 do 8 let a jejich rodiče, míří...

23. 9. 2019
Krajská liga zvedá oponu, kdo si rozdělí 60 tisíc korun?

Slovácko

Krajská liga zvedá oponu, kdo si rozdělí 60 tisíc korun?

Hokejoví fanoušci se dočkali, po pátečním startu Tipsport extraligy vypukne o víkendu i krajské liga, ve které...

19. 9. 2019

Související

Slovácko

Červenka a spol. atakují hranici play-off

Hokejisté HC Uherské Hradiště boj o play-off ještě nevzdávají, v týdnu si připsali dvě vítězství a ziskem...

Slovácko

Hattrick Hlaváče nakonec body přinesl

I přesto, že hokejisté Uherského Hradiště podali proti lídru soutěže heroický výkon, vedli dokonce o dvě branky,...

Slovácko

Hradiště se přibližuje finálové osmičce

První zápasy v novém roce hokejisté Uherskohradišťska zvládli. Naplno bodovalo Uherské Hradiště i Uherský Brod. Uherský Ostroh...

Uherské Hradiště

Starostův pohár si postříbřili

Hokejoví starší žáci HC Uherské Hradiště (ročník 2005) na cennou trofej nedosáhli, ale z ledu odcházeli se...

TOPlist