FacebookYoutubeInstagram

Fridrich a spol. získali cenný skalp druholigisty

Slovácko Hokej 14. 9. 2017
Fridrich a spol. získali cenný skalp druholigisty

Přípravné období skončilo. Hokejistům začíná válka o body, už o víkendu zvedne oponu Krajská liga, do které se zapojí trojlístek vyslanců Uherskohradišťska. Největší ambice si dělá Uh. Brod a Uh. Ostroh. Překvapí Uh. Hradiště, které v generálce smázlo druholigový Ružomberok?

UH. OSTROH - UH. HRADIŠTĚ 7:5

Otevřený hokej bez herní disciplíny a kázně, takový obrázek nabídl přípravný zápas hokejistů Uherského Ostrohu a Uherského Hradiště. Domácí byli přece jen o chlup lepší, ale zpočátku je držel na uzdě výborný gólman Oharek. Skóre tak otevřel hostující Kotačka, který ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku soupeře, a sólo přes celé kluziště zakončil střelou mezi betony Šivla. Jenže Hradišťští se dlouho neradovali, jakmile oslabení přežili, inkasovali během jediné minuty dvakrát. Střelecké dostihy však teprve začínaly. Stejný husarský kousek se totiž povedl svěřencům trenéra Zdeňka Čecha, kteří už ve 13. minutě zase o gól vedli (3:2). Do první sirény však domácí dvakrát odpověděli, když vedoucí branku zařídil dvanáct sekund před odchodem do kabin Ťok.

„Ve druhé třetině oba týmy předváděly nemastný neslaný hokej, o plném nasazení se nedalo vůbec mluvit a nepřesností byl plný led. Nakonec se z nich urodily tři branky,“ uvedl Bronislav Zápařka, generální manažer Ostrožanů.

Poslední část už se nesla v duchu vzájemných strkanic a rozmíšek mezi hráči. Dva góly byly jen slabou náplastí za předvedené výkony. Branky: V. Galuška 3, Tomi, Ťok, Flora, Mika - Kotačka, Weintritt, Lažek, Fridrich, Hrabec. Třetiny 4:3, 2:1, 1:1.

UH. OSTROH: Šivel (21. Lekeš) - R. Kučera, Nevídal, Veselý, D. Rauš, Vaněk, Andrýsek, Maršálek - Mika, V. Galuška, Z. Kučera, Flora, Ťok, Tomi, Větříšek, Zalubil, Beneš, M. Rauš.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek (31. Hubáček) - Kojecký, Studený, Lažek, Škubal - Kotačka, Fridrich, Tomešek - Forman, M. Weintritt, M. Hrabec - Bednařík, Dobeš.

UH. HRADIŠTĚ - Ružomberok 9:4

Svěřenci kouče Zdeňka Čecha se v generálce dočkali premiérového vítězství v přípravě, když zadupali druholigový Ružomberok. Základ vysoké výhry položili v prostřední dvacetiminutovce, kterou vyhráli 7:2. Zápas se tak už pouze dohrával, jeho účet uzavřel domácí kapitán Dalibor Fridrich. A to ještě Kotačka neproměnil trestné střílení. Branky: Christov 2, Tomešek 2, Fridrich 2, Šrenk, Forman, Studený. Třetiny 1:1, 7:2, 1:1.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek (31. Jakubčík) - Kojecký, Škubal, Studený, M. Hrabec, M. Weintritt, Šrenk, Tomešek - Forman, Fridrich, Kotačka - Christov, Kršjak, Bednařík.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Při debaklu obstáli jen gólmani

Slovácko

Při debaklu obstáli jen gólmani

Hokejisté Uherského Hradiště i Uherského Ostrohu si v přípravě vylámali zuby na Břeclavi. Z pořádné facky se...

6. 9. 2017
Broďané jako Spartakus!

Uherský Brod

Broďané jako Spartakus!

Hokejisté HC Uherský Brod se mění ve válečníky! Do blížící se bitevní vřavy Krajského přeboru totiž vyrukují...

2. 9. 2017
Tři sekundy od stříbra, tým táhl Erik Juračka

Uherský Ostroh

Tři sekundy od stříbra, tým táhl Erik Juračka

Hokejoví dorostenci HOKEJ Uherský Ostroh obsadili na patnáctém ročníku Memoriálu Michala Augustína v Piešťanech bronzové medaile, když...

2. 9. 2017
Trenérský debut zvládl lépe ostrožský Ján Valúch

Slovácko

Trenérský debut zvládl lépe ostrožský Ján Valúch

Už jen tři týdny zbývají do startu Krajské ligy hokejistů. A tak týmy Uherskohradišťska mají minimum času...

31. 8. 2017

Související

Slovácko

Kruté K.O., z tria nepřežil ani jeden!

Hokejoví fanoušci truchlí, trio týmů Uherskohradišťska totiž končí už ve čtvrtfinále play-off krajské ligy! A po dvou...

Slovácko

Rozhodlo 114 sekund a hattrick Klusáka

Uherský Ostroh, Uherské Hradiště i Uherský Brod si zahrají play-off krajské ligy. Jestliže ostrožští hokejisté měli účast...

Slovácko

Play-off: Favoritem jen Ostrožané, Spartak přišel o brankáře Zuba!

Hokejovým fanouškům se zvedá tepová frekvence, už ve středu totiž vypukne čtvrtfinále play-off krajské ligy, do kterého...

Slovácko

K jistotě chybí dvěma týmům bod

Hokejisté Uh. Hradiště a Uh. Brodu potřebují k jistotě play off uhrát v posledním kole základní části...

TOPlist