FacebookYoutubeInstagram

Hradiště se už play-off netýká

Slovácko Hokej 14. 2. 2019
Hradiště se už play-off netýká
Foto: sal

Hokejisté Uherského Hradiště do bojů v play-off Krajské ligy nezasáhnou, o jejich osudu rozhodla sobotní porážka s Blanskem. Uherský Brod dvě kola před koncem ještě zůstává ve hře.

Březina - UH. HRADIŠTĚ 2:5

Cestičku k vítězství si výběr zkušeného trenéra Zdeňka Čecha vydláždil už v úvodní třetině, do které vletěl jako vítr a ve 14. minutě vyhnal z branky Jakubčíka. Na ukazateli svítil stav 0:2. I když hosté po jedné z chybiček soupeře pustili na kontakt, obraz hry se nezměnil. Hned v nástupu do druhé části zamířil přesně Kotačka a když v polovině zápasu zvýšil na 4:1 svou druhou trefou Nohál, domácím povolily nervy. Začali provokovat, oplácet a po zbytek zápasu se dveře na trestných lavicích netrhly. Frustrace domácích vyvrcholila v 58. minutě, kdy jeden z beků šel po zákroku na Tischera předčasně do sprch. A ještě přišel o registračku… Branky: Nohál 2, Tischer, Kotačka, Burša. Třetiny 1:2, 0:2, 1:1.

UH. HRADIŠTĚ: Kubík - Lažek, Z. Fridrich, Lišaník, Tischer, Kojecký, Hrabec - Nohál, Kotačka, Červenka - Větříšek, Burša, Šrenk - Forman, Krátký, Kršjak.

UH. BROD - Velká Bíteš 6:2

Broďané ještě nemají jistotu play-off, takže potřebují body jako sůl. Jenže s Velkou Bíteší se dlouho trápili. „Dvě třetiny jsme měli špatný pohyb, kluci nebruslili, neudrželi puk v útočném pásmu a do vyložených šancí se dostávali jen poskrovnu. Svou roli možná sehrálo, že jsme hráli na čtyři útoky,“ zamýšlel se po zápase brodský kouč Zbyněk Kůdela, který před závěrečnou třetinou v kabině zvýšil hlas a hlavně stáhl hru na tři pětky. Domácí byli jako vyměnění, soupeře napadáním nutili k chybám, které nemilosrdně trestali. Vítězný gól si připsal Bujáček, autor hattricku. „Soupeře však zlomil až čtvrtý gól Podešvy, pak už jsme si i s podporou diváků vítězství pohlídali,“ uvedl spokojený Kůdela. Šichta jeho družině ještě nekončí, dvě kola před koncem totiž nemá jistotu play-off. „O dvě volná místa ještě bude boj, to je jasné. Když urveme šest bodů, jdeme dál. Ale nejspíš nám postačí i méně,“ má spočítané Kůdela. Branky: Bujáček 3, Klusák, Vaculín, Podešva. Třetiny 1:1, 1:1, 4:0.

UH. BROD: Málek - Gureň, Heča, Kubiš, Kužílek, Tomek, Vosátko - Klusák, Vaculín, Bujáček - Hlaváč, Mikulec, Vaněk - Bařinka, Podešva, Budil - Marek, Pavlůsek, Dvořáček.

UH. HRADIŠTĚ - Blansko 1:6

Konec nadějí. Hokejisté Uherského Hradiště odehrají ještě dva zápasy a mají po sezoně. O jejich osudu rozhodl sobotní duel s Blanskem, ve kterém nezvládli závěrečnou třetinu. Klíčový okamžik však přišel už ve druhé části, v níž domácí prohospodařili skoro čtyřminutovou dvojnásobnou početní výhodu! Třebaže soupeře uzamkli, zbytečně se snažili kombinovat až do „kuchyně“... V poslední třetině pak vsadili na „všechno nebo nic“ a do otevřené obrany čtyřikrát inkasovali. Branka: Kotačka. Třetiny 1:2, 0:0, 0:4.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Z. Fridrich, Lišaník, Tischer, Kojecký, Hrabec - Nohál, Kotačka, Červenka - Větříšek, Burša, Šrenk - Kršjak, Pavlůsek, Krátký.

Uh. Ostroh - Břeclav 12:0

Hosté dorazili do Uherského Ostrohu pouze v deseti, přesto ale dokázali hned v úvodu zahrozit z brejku. Valúch ale vše jistil. Poté už začali úřadovat domácí, ve 4. minutě vedli 2: 0 a v 17. minutě už 4:0. V přídělu branek pokračovali až do stavu 9:0. Desátou branku se totiž nikomu nechtělo vsítit, protože za ni je speciální prémie do kabiny. Nakonec to vzal na sebe Marek Rauš. Branky: Mika 4, Stránský 3, Pavel Flora, J. Zalubil, V. Galuška, L. Zalubil, M. Rauš. Třetiny: 4:0, 5:0, 3:0

Uh. Ostroh: Valúch (30. Lekeš) - Kučera, Žabčík (41. Andrýsek), Nevídal, D. Rauš, Maršálek, Stuchlík - Mika, V. Galuška, L. Zalubil - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský (41. Petr Flora)- Beneš, J. Zalubil, Machálek (41. M. Rauš)

Autor: ceh, hol, sal

Vaše názory

Kdo postoupí s Ostrožany?

Slovácko

Kdo postoupí s Ostrožany?

V bitvě o play-off přituhuje! Tři kola před koncem krajské ligy o dvě volná místa usiluje stále...

7. 2. 2019
Balaštíkova armáda se věnuje i charitě

Uherské Hradiště

Balaštíkova armáda se věnuje i charitě

Hokejisté HC Mařatice do bojů o titul šampiona AHL nepostoupili, klíč k branám elitní osmičky jim unikl...

4. 2. 2019
Kanonádu Spartaku řídil Vaculín, Hradišťští mají bod

Slovácko

Kanonádu Spartaku řídil Vaculín, Hradišťští mají bod

Hokejisté Uherského Ostrohu domácí porážku od lídra Krajské ligy neodčinili, na horkém ledě druhého SHKM Hodonín prohráli...

1. 2. 2019
Ostrožská mašina narazila na lídra, duo bojuje o play-off

Slovácko

Ostrožská mašina narazila na lídra, duo bojuje o play-off

Hokejisté Uherského Ostrohu ve čtvrtek řádili u Olšavy, v neděli ale vyšli naprázdno a připravili se o...

24. 1. 2019

Související

Slovácko

Play-off zvedá oponu, derby ve čtvrtfinále!

Základní část je minulostí. Krajskou ligu čeká play-off, které odstartuje už ve středu. Hokejisté Uherského Ostrohu vyzvou...

Slovácko

Broďané stále žijí, Hradišti sezona končí

Hokejisté Uherského Hradiště si play-off Krajské ligy nezahrají, o naději se připravili překvapivou domácí porážkou s Rosicemi....

Slovácko

Šance Hradiště na play-off po derby klesly

Hokejisté HOKEJ Uherský ostroh zvládli nedělní derby s Uherským Hradištěm a v předstihu si zajistili minimálně třetí...

Slovácko

Ostrožané skončí nejhůře třetí, kdo je doprovodí do play-off?

Šest týmů už má jistotu play-off, o zbylá dvě místa bojují i hokejisté Uherského Brodu a Uherského...

TOPlist