FacebookYoutubeInstagram

Ivo Lekeš chytá na Floridě, šéfuje mu Vokoun a Dvořák

Uherský Ostroh Hokej 15. 1. 2019
Ivo Lekeš chytá na Floridě, šéfuje mu Vokoun a Dvořák
Foto: František Tureček

Hokejový gólman Ivo Lekeš z Uherského Ostrohu už čtyři měsíce sbírá zkušenosti za velkou louží! Odchovanec ostrožského klubu obléká dres South Florida Hockey Academy, hrající Triple A, nejvyšší americkou soutěž kategorie juniorů U16. Jeho druhým domovem se tak stal stadion ve města Saint André.

„Chytám za tým hokejové akademie, kterou na Floridě založili Tomáš Vokoun, Radek Dvořák a finský Oli Jokkinen, tedy hráči, kteří v NHL zanechali hlubokou stopu. Je to neskutečné, pro všechny z nás jsou obrovským vzorem,“ svěřil se DOBRÉMU DNI Ivo Lekeš při návštěvě rodné hroudy. O vánočních svátcích nemohl doma chybět. Ale rozhodně se jen neválel u cukroví a pohádek… „Kdybych ošidil individuální trénink, zapláču nad výdělkem. Snažím se šanci, kterou jsem dostal, chytit jaksepatří za pačesy,“ pokračoval Lekeš, který na ostrožském stadionu čelil palbě stovek puků od svého trenéra.

Šestnáctiletý Lekeš má už na kontě několik startů za reprezentační mládežnické výběry. Jeden si ostatně připsal i na ostrožském ledě proti Slovensku. Talentovaný gólman se tak možná zařadí mezi další borce, kteří zakusí reprezentační nebo extraligový chlebíček.

Z ostrožské hokejové líhně to už dokázali František Vaněk, Jan Zajíček, Roman a Tomáš Němčičtí, Jaroslav Stuchlík nebo Bohumil a Josef Koželovi.

Zpět na Floridu Lekeš odletěl na Tři krále.

Autor: ft, ceh

Vaše názory

Bronz! Skalpovali i Petrohrad

Uherský Ostroh

Bronz! Skalpovali i Petrohrad

Senzační bronz vybojovali na prestižním dvoudenním mezinárodním Memoriálu Josefa Lánského v Praze hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský...

11. 1. 2019
Derby jako řemen! Rozhodl až 20. nájezd

Slovácko

Derby jako řemen! Rozhodl až 20. nájezd

Kdo přišel v sobotu na zimní stadion v Uherském Hradišti, nelitoval. Rekordní návštěva viděla dramatickou bitvu, ve...

9. 1. 2019
Dorostenci vezou stříbro

Uherské Hradiště

Dorostenci vezou stříbro

Stříbrné medaile vybojovali hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště na Vánočním turnaji v Českém Těšíně. Ve finále nestačili...

8. 1. 2019
Zlatá rozlúčka Ostrožanů

Uherský Ostroh

Zlatá rozlúčka Ostrožanů

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh se rozloučili s rokem 2018 na podtrženou jedničku, když suverénně ovládli...

4. 1. 2019
TOPlist