FacebookYoutubeInstagram

Karty rozdala druhá třetina

Slovácko Hokej 12. 10. 2017
Karty rozdala druhá třetina
Foto: sal

Hokejisté Uherského Brodu i Uherského Ostrohu využili výhody domácího ledu k tříbodovým ziskům. U Olšavy skalpovali rivala z Uherského Hradiště, který opět nezvládl druhou třetinu. Ostrožané si pak smlsi na Rosicích.

UH. BROD - UH. HRADIŠTĚ 4:2

Favorit nezaváhal, skalpoval rivala od řeky Moravy a připsal si druhé vítězství v řadě. I když je výsledek pro hosty lichotivý, opět je výrazně držel nad vodou gólman Oharek, který chvílemi doslova čaroval.

Domácí totiž byli od začátku aktivnější, tlačili se do branky, ale Hladiš minul a Bařinku vychytal Oharek. Kapituloval až v 17. minutě, kdy v oslabení neudržel střelu J. Vaňka a Tolokonnikov pohotově poslal puk za jeho záda. Jenže Broďané se radovali jen krátce, ještě ve stejné minutě Fridrich nabil Šrenkovi, který se trefil pod víko.

O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou Hradišťští už tradičně nezvládají. Ve 22. minutě ještě vychytal Bujáčka skvělý Oharek, ale pak už lavině brodských útoků čelit nedokázal. V rozpětí pěti minut inkasoval třikrát a nebylo co řešit. Bleskové K.O. svěřence kouče Zdeňka Čecha úplně rozhodilo, nebyli schopni si dvakrát po sobě přihrát, ale od dalších těžkých direktů už je uchránil Oharek.

I když domácí fanoušci po čtvrtém gólu skandovali „Deset, deset“, už se další branky nedočkali. Ve 44. minutě naopak při hře čtyři na čtyři skryl Kubal svoji střelu za obránce a gólman Zubo byl bez šance. Broďané sice svírali soupeře v útočných kleštích, ale famózního Oharka už nepřekonali. O jejich převaze svědčí i poměr střel 44:17! Branky: Tolokonnikov, Smetana, P. Vaněk, Ondra - Šrenk, Nohál. Třetiny 1:1, 3:0, 0:1.

UH. BROD: Zubo - Gureň, Surý, Tolokonnikov, J. Vaněk, Heča, P. Vaněk - Vaculín, Klusák, Ondra - Smetana, Šiller, Hladiš - Bumbál, Bařinka, Bujáček.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Čech, Lišaník, Kojecký, Z. Fridrich, Hrabec - D. Fridrich, Šrenk, Nohál - Weintritt, Kubal, Forman - Kršjak, Bednařík, Škubal.

UH. OSTROH - Rosice 7:3

Po čtrnácti dnech nastoupili hokejisté Uh. Ostrohu k soutěžnímu zápasu, ale hned bez tří opor (Stuchlík, Lumír a Vilém Galuškovi). Úvod patřil domácím, jako první se prosadil Mika, který ještě dokázal spálit další dvě tutovky. I vstup do druhé části zápasu patřil Ostrohu, který během pěti minut dvakrát skóroval. V této fázi utkání se zdálo, že domácí si pro tři body dokráčí v naprosté pohodě. Jenomže po chybě v rozehrávce Rosice snížily a ucítily šanci na obrat. Najednou jim narostla křídla a domácí opět museli přidat. Ve 32. minutě sice přidali čtvrtý gól, ale hosté vzápětí po buly přidali druhý a následně i třetí gól. A to ještě Valúch v brance Ostrožany několikrát podržel.

Ve třetí třetině se čekalo, jak se k vývoji zápasu postaví domácí. Ti ale s rozuzlením čekali až do 50. minuty, kdy definitivně zlomili odpor Rosic. Během tří minut jim nasázeli tři branky, když tu na 5:3 zaznamenal Mika. V závěru ještě mohli domácí skóre navýšit.

Třetiny: 1:0, 3:3, 3:0

Branky: Mika 2, Z. Kučera, Stránský, Machálek, M. Rauš, A. Větříšek

Uh. Ostroh: Valúch - R. Kučera, Nevídal, Vaněk, D. Rauš, Polesný, Maršálek - Mika, Tomi, Z. Kučera - Větříšek, Flora, Stránský - Beneš, Machálek, M. Rauš.

Autor: ceh, hol, sal

Vaše názory

Broďani školili Dynamiters

Slovácko

Broďani školili Dynamiters

Hokejisté Uherského Brodu se radují z prvního vítězství v sezoně, na domácím ledě smetli Blansko, když se...

5. 10. 2017
Bravo! Kalendář polonahých hokejistů vydělal 17 100 korun

Uherský Ostroh

Bravo! Kalendář polonahých hokejistů vydělal 17 100 korun

Hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh vydělali 17 100 korun! Výtěžek z prodeje hokejového kalendáře 2017, ve kterém se...

27. 9. 2017
Broďany „porazila“ rolba...

Slovácko

Broďany „porazila“ rolba...

Tři body si připsali do tabulky krajského přeboru jen hokejisté Uherského Ostrohu, kteří udolali Břeclav. Uh. Hradiště...

27. 9. 2017
Derby mělo náboj pouze třetinu, pak vládli Ostrožani

Slovácko

Derby mělo náboj pouze třetinu, pak vládli Ostrožani

Krajský přebor zvedl oponu! Start zvládli nejlépe hokejisté Uherského Ostrohu, kteří ovládli derby na ledě Uherského Hradiště....

21. 9. 2017

Související

Slovácko

Šok! Ostrožany skolil v derby hattrickem Dalibor Fridrich

Hokejisté Uherského Brodu na kroměřížském ledě celé utkání vedli, ovšem z Hané si odvezli jenom bod. Padli...

Slovácko

Ostrožané si s chutí zatrénovali...

Hokejisté Uherského Ostrohu jako jediní z trojlístku týmů Uherskohradišťska bodovali, když na domácím ledě deklasovali předposlední Blansko...

Slovácko

Dva padli v prodloužení, třetí si zastřílel!

Ani jeden z trojlístku týmů Uherskohradišťska nevyšel v pokračování Krajské ligy naprázdno, z vítězství se však radovali...

Slovácko

Půst skončil, Čech slaví první vítězství!

Trenér Zdeněk Čech se dočkal, na lavičce hokejistů Uherského Hradiště oslavil premiérové vítězství. Jeho družina vyprovodila domů...

TOPlist