FacebookYoutubeInstagram

Krajská liga se nafoukne o tři nováčky

Slovácko Hokej 26. 7. 2018
Krajská liga se nafoukne o tři nováčky

Třebaže rtuť teploměru se blíží třiceti stupňům a letní prázdniny nejsou ještě ani v polovině, hokejové kluby Uherskohradišťska nespí hlubokým spánkem. Už brzy vyjedou na led, aby se co nejlépe připravily na mimořádně brzký start Krajské ligy, který si vyžádalo navýšení počtu účastníků z jedenácti na čtrnáct.

Nováčky soutěže jsou HC Brumov-Bylnice, SHKM Hodonín a TJ Sokol Březina.

Staronový účastník z Brumova se na krajskou scénu vrací po třech letech. „Junioři a dorostenci nám dorostli do seniorského věku, takže se můžeme opět přihlásit. Mladí hráči tvoří jádro týmu, který doplníme o zkušené kmenové hráče, kteří se vrací z hostování,“ potvrdil Jaroslav Vaněk, šéf hokejového klubu z Bílých Karpat.

Výběr Hodonína nemá nic společného s druholigovými Drtiči.

Jde o naprosto nový klub, jehož dres obléknou hráči z juniorského týmu, zkušení harcovníci, vyřazení z druholigového kádru, a navrátilci z hostování, což se dotkne třeba také Uherského Ostrohu.

„Zdeněk Kučera, Jakub Tomi, David Polesný a Jakub Zollpriester se vracejí domů, v blížící se sezoně už budou našimi soupeři,“ posteskl si Bronislav Zápařka, generální manažer ostrožského klubu, který Hodonín pasuje na jednoho z velkých favoritů na krajský titul.

Třetí nováček TJ Sokol Březina si jako jediný vybojoval účast v krajské lize sportovní cestou, když vyhrál okresní přebor. Domácí zápasy odehraje na nově postaveném stadionu ve Vyškově, jeho kádr tvoří vesměs mladí hráči z brněnských klubů.

Větší počet účastníků přinese i větší porci zápasů v základní části (26) a dřívější start, který je na programu už 15. září. Kluby sehrají i tři zápasy v týdnu. „Do play-off postoupí stejně jako loni nejlepších osm, návrh hrát na tři vítězná utkání už od čtvrtfinále neprošel kvůli nedostatku březnových termínů,“ prozradil Zápařka. Novinkou vyřazovacích bojů jsou pevné hrací dny středa - pátek - neděle a počet nájezdů při nerozhodném výsledku i po pětiminutovém prodloužení, který se zvyšuje ze tří na pět.

Trojlístek týmů Uherskohradišťska vstoupí do nové sezony na domácím ledě, Uherský Ostroh vyzve Rosice, Uherské Hradiště nováčka z Hodonína a Uherský Brod loňského finalistu z Uničova.

Autor: ceh

Vaše názory

Stříbrnou tečku režíroval Dobřecký

Uherský Ostroh

Stříbrnou tečku režíroval Dobřecký

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh (ročník 2007 a 2008) udělali stříbrnou tečku za povedenou sezonou, ve...

4. 4. 2018
Zažili déjà vu, po roce jsou znovu stříbrní

Uherské Hradiště

Zažili déjà vu, po roce jsou znovu stříbrní

Hokejisté HC Včelary zůstali opět těsně pod vrcholem! I když premiérově ukořistili Prezidentský pohár pro vítěze základní...

28. 3. 2018
Moravcův dres vynesl 15 tisíc!

Uherský Brod

Moravcův dres vynesl 15 tisíc!

Uherský Brod zažil hokejový svátek! U Olšavy předváděly umění nestárnoucí česko-slovenské hvězdy v čele s Dušanem Salfickým,...

27. 3. 2018
Legendy zkříží hole pro charitu

Uherský Brod

Legendy zkříží hole pro charitu

Fanoušci hokeje, pozor! Uherský Brod se v sobotu stane městem s největší koncentrací hokejových legend! Na ledě...

21. 3. 2018
TOPlist