FacebookYoutubeInstagram

Novinka: Medailisté si rozdělí 60 tisíc korun!

Slovácko Hokej 6. 8. 2019
Novinka: Medailisté si rozdělí 60 tisíc korun!

Krajská liga hokejistů zná svůj scénář. Kluby už vědí, co je čeká a nemine. I když systém soutěže nepostihlo žádné zemětřesení, jedna novinka je určitě potěší. Nejlepší trojlístek si totiž rozdělí finanční odměnu 60 tisíc korun! Vítěz play-off si navíc zajistí právo účasti v kvalifikaci o II. ligu.

Obsazení týmů zůstává stejné jako loni, nikdo z čtrnáctičlenného pelotonu to nezabalil. Favoritem jsou loňští finalisté Hodonín a Velké Meziříčí, kteří udrželi nejen trenérský tandem, ale i kompletní kádr. O špičku se nejspíš poperou i Boskovice, které však avizovaly ukončení kariéry několika zkušených borců.

Z trojlístku týmů Uherskohradišťska se nejvíce opět čeká od Uherského Ostrohu, který v letní pauze provedl trenérskou rošádu. Jána Valúcha vystřídal na trenérské lavičce staronový tandem Ivan Klauda, Radim Antonovič. „Kouč Valúch však zůstává jako konzultant,“ poznamenal Bronislav Zápařka, manažer klubu. Kádr jinak zůstal pohromadě a naopak jej klub doplnil o kvalitní „stavební materiál“. „Do kabiny se vrací špičkový gólman Michal Šurý, který prošel prvoligovými angažmá ve Vsetíně a Přerově, a Jakub Klimovič, pamatující úspěšné tažení zakončené kvalifikací o druhou ligu v sezoně 2014/2015,“ prozradil Zápařka. Tradiční opora Viktor Valúch zůstane jako záloha a trenér brankářů.

Ostrožané startují přípravu v úterý, kdy vyjedou na led v Uherském Hradišti. V itineráři mají zatím tři přípravná střetnutí, dvakrát s Hodonínem (6. září doma) a v Břeclavi. V jednání je ještě duel s Uherským Hradištěm, případně Uherským Brodem.

Krajská liga startuje 21. září, osm nejlepších postoupí do play-off, jehož vítěz si zajistí právo účasti v kvalifikaci o II. ligu a navrch shrábne prémii 30 tisíc korun. Stříbrný tým obdrží 20 tisíc. Majitele posledních deseti tisíc určí souboj poražených semifinalistů o 3. místo, který se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Autor: ceh

Vaše názory

Výtěžek z derby mládež nepotěší, rizika převážila

Uherské Hradiště

Výtěžek z derby mládež nepotěší, rizika převážila

Hokejoví fanoušci truchlí, ale obyvatelé města si nejspíš hluboce oddechli… Slibovaný srpnový duel Zubr Cupu mezi znesvářenými...

17. 7. 2019
Stříbrná tečka Nečasových boys

Uherské Hradiště

Stříbrná tečka Nečasových boys

Hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště udělali definitivní tečku za povedenou sezonou, když na tradičním turnaji v Novém...

13. 4. 2019
Volas a spol. mají bronz

Uherské Hradiště

Volas a spol. mají bronz

Hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště mají po sezoně, která neskončí v zapomnění. Svěřenci trenérského tandemu Miroslav Malůšek,...

6. 4. 2019
Jsou vládci kraje, řádí první lajna

Uherský Ostroh

Jsou vládci kraje, řádí první lajna

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh přepsali dějiny! Už čtyři kola před koncem sezony totiž suverénně vyhráli...

28. 3. 2019
TOPlist