FacebookYoutubeInstagram

Play-off nabídne třaskavé derby, favoritem je Ostroh

Uherský Brod, Uherský Ostroh Hokej 26. 2. 2019
Play-off nabídne třaskavé derby, favoritem je Ostroh

Favoritem série je Uherský Ostroh, který se bude spoléhat na gólmana Viktora Valúcha.

Foto: sal
Inzerce

Čtvrtfinále startuje ve středu, na obou stranách brikády prahnou po postupu

Hokejová horečka stoupá, play-off Krajské ligy zvedá oponu! A na fanoušky čeká opravdová lahůdka, dva postupující vyslanci z Uherskohradišťska se totiž v derby poperou o semifinále! Hokejisté Uherského Ostrohu vyzvou v „bratrovražedném“ souboji Uherský Brod. Kdo je favoritem čtvrtfinálové série hrané na dva zápasy?

Odpověď je poměrně snadná, postavení v tabulce, vzájemné zápasy i výhoda domácího prostředí hovoří pro Ostrožany. Vždyť svěřenci kouče Jána Valúcha v dlouhodobé části nasbírali o 16 bodů více než odvěký rival, kterého letos dvakrát srazili k ledu - 7:3 doma a 10:1 venku! „I když je play-off nevyzpytatelné a papírové předpoklady se často smazávají, alibismus stranou. Jsme prostě favoritem a věřím, že roli potvrdíme,“ prohlásil před startem ostře sledované série Bronislav Zápařka, manažer ostrožského klubu, který s předstihem zakotvil na třetí pozici. „Za základní částí jsme udělali tlustou čáru, začíná nová soutěž. A rozhodně do ní nevstupujeme jako předem poražení, chceme jít co nejdál,“ burcuje Zbyněk Kůdela, trenér šestého Uherského Brodu.

A tak čtvrtfinálová série slibuje bitvu jako řemen.

Jestliže Broďanům se „volbou“ soupeře splnilo přání, u řeky Moravy to vůbec neřešili. „Všechny týmy, které postoupily, jsou zkušené, mají své přednosti i slabiny. Uherský Brod je určitě zajímavým soupeřem, má zkušenou obranu a vyrovnanou dvojici brankářů. I když jsme jej dvakrát jednoznačně porazili, je nebezpečný, musíme zůstat obezřetní, nic nepodcenit,“ zdůraznil Zápařka. V Uherském Ostrohu každopádně věří, že nezopakují loňské „tažení“ play-off, kdy si už ve čtvrtfinále vylámali zuby na Kroměříži. „Všichni si to dobře pamatujeme, byli jsme rovněž favority a po dvou zápasech měli po sezoně,“ připomíná ostrožský manažer.

U Olšavy považují za největší zbraň soupeře soudržnost a sehranost. Tým, složený vesměs z místních borců, je spolu už několik let. Hráči vědí, co mohou jeden od druhého očekávat. „Ve vzájemných zápasech nám nasázeli sedmnáct branek, proto musíme jejich utočníky držet více na uzdě,“ uvědomuje si Kůdela. Jeho tým hrál „play-off“ už poslední tři kola základní části. Aby prošel mezi elitní osmičku, nesměl zaváhat. S nožem na krku nezpanikařil, připsal si tři výhry při skóre 19:4! „Finiš jsme zvládli výsledkově i herně, snad nám forma vydrží,“ přeje si trenér Spartaku.

Na obou stranách barikády si uvědomují, že klíčovým faktorem play-off budou výkony brankářů. Viktora Valúcha na jedné a Karla Málka na druhé straně. Kdo je lepší? „Karel v posledních zápasech prokazuje dobrou formu, těžko říct. Ale víme, kde má Valúch slabinu,“ vzkázal do tábora soupeře Kůdela. „Oba mají zkušenosti z druhé ligy, jsou si věkově blízcí a jsou oporami týmů. Rozhodne aktuální forma,“ odpověděl diplomaticky Zápařka.

Ani jeden z týmů nehlásí žádné ztráty, třebaže se play-off hraje v pracovní dny.

Série startuje ve středu v Uherském Ostrohu (18 hod.), pokračuje v pátek v Uherském Brodě (18) a případný třetí, rozhodující duel je na programu v neděli opět na ostrožském ledě.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Nabídne čtvrtfinále play-off derby?

Slovácko

Nabídne čtvrtfinále play-off derby?

Až poslední kolo určí dvojice pro čtvrtfinále play-off Krajské ligy. Hokejisté Uherského Ostrohu už mají třetí místo...

22. 2. 2019
Spartaku chybí už jen krok

Slovácko

Spartaku chybí už jen krok

Hokejisté Uherského Ostrohu prokazují před blížícím se play-off formu jako Brno. Poslední dva zápasy vyhráli při skóre...

21. 2. 2019
Hradiště se už play-off netýká

Slovácko

Hradiště se už play-off netýká

Hokejisté Uherského Hradiště do bojů v play-off Krajské ligy nezasáhnou, o jejich osudu rozhodla sobotní porážka s...

14. 2. 2019
Kdo postoupí s Ostrožany?

Slovácko

Kdo postoupí s Ostrožany?

V bitvě o play-off přituhuje! Tři kola před koncem krajské ligy o dvě volná místa usiluje stále...

7. 2. 2019
TOPlist