FacebookYoutubeInstagram

Půst skončil, Kotačka a spol. poprvé slaví

Slovácko Hokej 17. 10. 2018
Půst skončil, Kotačka a spol. poprvé slaví
Foto: sal

 Hokejisté HC Uherské Hradiště smazali nulu z bodového konta, když na domácím ledě deklasovali Brumov 6:0. Ve spanilé jízdě pokračuje Uherský Ostroh, který vyhrál i šesté letošní vystoupení a suverénně kraluje Krajské lize.

UH. HRADIŠTĚ - Brumov 6:0

Kouč Zdeněk Čech měl poprvé v sezoně k dispozici takřka kompletní kádr a dění na ledě tomu odpovídalo. Jeho výběr od začátku soupeře sevřel do útočných kleští a už ve 3. minutě udeřil, když se prosadil Pavlůsek. Když za 68 sekund přidal druhý gól navrátilec D. Fridrich, domácí zcela převzali otěže zápasu. Šrenk vzápětí orazítkoval tyčku. Ani Brumov nebyl bez šancí, ale jeho výpady likvidoval tradičně fantastický gólman Oharek.

Obraz hry se nezměnil ani v prostřední části, ve které domácí během jediné minuty odskočili na 4:0, což už nevydržel brankář Tuček a prchl na střídačku. Jeho náhradník Tkadlec udržel nulu jen devět minut, když chybu v rozehrávce potrestal Šrenk. Tečku za zápasem udělal v 50. minutě Kotačka. Kdyby ale domácí vyhráli i dvojciferným rozdílem, nikdo by se nedivil. Výbornou partii v domácím dresu odehrál obránce Uhříček, který přišel na střídavý start z extraligové juniorky Zlína. Branky: Šrenk 2, Pavlůsek, D. Fridrich, Kotačka, Červenka. Třetiny 2:0, 3:0, 1:0.

UH.  HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Z. Fridrich, Uhříček, Kojecký, Studený, Hrabec, Hamrlík  Kotačka, D. Fridrich, Červenka - Burša, Šrenk, Nohál - Větříšek, F. Weintritt, Pavlůsek - Forman, Kršjak, Jurča.

Kroměříž - UH. OSTROH 2:3

Ostrožané válí, na ledě silné Kroměříže se blýskla hlavně třetí lajna, která se postarala o dvě branky. První zařídila už ve 3. minutě, kdy J. Zalubil zužitkoval přihrávku od M. Rauše. Ve 13. minutě přidal druhou branku Mika, který dotlačil puk za čáru i s gólmanem. Radost ale hostům vydržela jen třináct sekund, poté obrana vyrobila hrubku a domácí snížili ranou do šibenice. I ve druhé třetině se hrálo nahoru dolů, na obou stranách dominovali gólmani. Machálkova přihrávka do jízdy

J. Zalubilovi přesto znamenala třetí branku hostů.

Do třetí části hostující trenér přeskupil sestavu. Domácí zase přidali na obrátkách, ale obrana Ostrožanů odolávala. Až v 54. minutě náhodné nahození, které po teči změnilo směr, skončilo za zády překvapeného Valúcha. Kdo čekal závěrečný tlak domácích, byl zklamán. Hosté všechny pokusy o vyrovnání eliminovali a těsné vítězství uhájili. Branky: J. Zalubil 2, Mika. Třetiny 1:2, 0:1, 1:0.

UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Žabčík, Nevídal, D. Rauš, Stuchlík, Vaněk - L. Zalubil, V. Galuška, Mika - L. Galuška, Pavel Flora, Stránský - M. Rauš (21. Machálek), J. Zalubil, T. Beneš.

UH. BROD - Velké Meziříčí 2:8

Broďané v první třetině drželi se soupeřem krok, v některých pasážích byli i lepší, když těžili z dobrého pohybu a důrazu v osobních soubojích. Jenže ve druhé se jejich hra sesypala jako domeček z karet… „Klíčový moment přišel po napadení dvou hráčů, ze kterého jsme vyšli s dvouminutovým trestem. Soupeř přesilovku využil, dostal se na koně a pak nám sázel jeden gól za druhým,“ pokrčil rameny Zbyněk Kůdela, kouč Uh. Brodu, který během 4 minut a 3 sekund inkasoval pětkrát! Borci z Vysočiny tak vyhnali z brány Chovance, kterého nahradil Málek. „Góly nejdou na jeho vrub, vyplynuly z nedůrazu a špatného pohybu. Obrana prostě nefungovala, jak měla, chyběli nám tři zkušení borci Gureň, Tomek, Vosátko,“ reagoval Kůdela.

V poslední třetině už jeho družina předvedla křečovitý výkon, o majiteli třech bodů nikdo nepochyboval. „Pozitivem je výkon juniorů, kteří se předvedli ve velmi dobrém světle. Hlavně pak Martinec s Vítkem,“ pochválil Kůdela. Branky: Bařinka, Budil. Třetiny 1:1, 0:5, 1:2.

UH. BROD: Chovanec (29. Málek 1:5) - Mojžíš, Budil, Buráň, Surý, Vítek, Heča - Klusák, Hladiš, Bujáček - Mikulec, P. Vaněk, Martinec - Bařinka, Pavlůsek, Marek.

Autor: ceh, hol, sal

Vaše názory

Derby pro Ostrožany, rozhodl nahozený puk od modré...

Slovácko

Derby pro Ostrožany, rozhodl nahozený puk od modré...

Hokejisté Uherského Ostrohu pokračují ve spanilé jízdě Krajskou ligu. V derby proti Uherskému Hradišti však nic převratného...

12. 10. 2018
Broďané zosnovali otočku v posledních minutách

Slovácko

Broďané zosnovali otočku v posledních minutách

Hokejisté HC Uherský Brod slaví premiérová vítězství v Krajské lize, když po otočce v derby s Uherským...

4. 10. 2018
Trápili šampiona, ale zůstali bez bodu

Slovácko

Trápili šampiona, ale zůstali bez bodu

I ve druhém kole Krajské ligy z trojlístku týmů Uherskohradišťska slavili vítězství pouze hokejisté Uherského Ostrohu, kteří...

26. 9. 2018
Torzo vyfasovalo čtrnáct branek, vyhrál jen Ostroh

Slovácko

Torzo vyfasovalo čtrnáct branek, vyhrál jen Ostroh

Čest týmů Uherskohradišťska v Krajské lize zachraňovali hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh, kteří včera večer udolali na domácím...

20. 9. 2018

Související

Slovácko

Krajská liga zvedá oponu, kdo si rozdělí 60 tisíc korun?

Hokejoví fanoušci se dočkali, po pátečním startu Tipsport extraligy vypukne o víkendu i krajské liga, ve které...

Uherské Hradiště

Nováčky jen Kovář a Větříšek

Žádné zemětřesení! Hokejisté HC Uherské Hradiště vyrazí do nové sezony jen s drobnými změnami, trenér Zdeněk Čech...

Uherské Hradiště

Stříbrná tečka Nečasových boys

Hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště udělali definitivní tečku za povedenou sezonou, když na tradičním turnaji v Novém...

Uherské Hradiště

Volas a spol. mají bronz

Hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště mají po sezoně, která neskončí v zapomnění. Svěřenci trenérského tandemu Miroslav Malůšek,...

TOPlist