FacebookYoutubeInstagram

Starostův pohár si postříbřili

Uherské Hradiště Hokej 9. 1. 2020
Starostův pohár si postříbřili
Foto: sal
Inzerce

Ve finále se domácí borci poklonili silnému Přerovu

Hokejoví starší žáci HC Uherské Hradiště (ročník 2005) na cennou trofej nedosáhli, ale z ledu odcházeli se vztyčenou hlavou. Na domácím mezinárodním Vánočním turnaji o Pohár starosty města Uherské Hradiště totiž vybojovali stříbrnou medaili, když se ve finále poklonili suverénnímu Přerovu.

„Kluci byli bezprostředně po finále zklamaní, ale na silně obsazeném turnaji je druhé místo super výsledek,“ zdůraznil Richard Šebestů, hlavní kouč týmu a sekretář pořádajícího klubu. „Hanáci hráli opravdu znamenitě, vlastně se zapotili jen v semifinále, ve kterém porazili Skalici až po samostatných nájezdech. Jinak na ledě kralovali a zaslouženě převzali z rukou starosty vítěznou trofej,“ uznal sportovně Bohuslav Weintritt, asistent trenéra.

Na levém břehu řeky Moravy bojovalo o vítězství osm týmů z Česka (Uh. Hradiště, Přerov, Hodonín), Slovenska (Skalica, Zvolen, Topoľčany), Ukrajiny (Legion) a Lotyšska (Riga), které los rozdělil do dvou základních skupin. „Týmy se v nich utkaly systémem každý s každým na dvakrát dvacet minut, přičemž za každou část si připisovaly dva body za výhru nebo bod za remízu. Dva nejlepší odemkly brány semifinále,“ připomněl Weintritt.

Hradišťští v základní skupině ukořistili 8 bodů, což jim v mimořádně vyrovnané skupině stačilo na postup z prvního místa. Nejpilnějším střelcem byl přitom Kaláč se čtyřmi zásahy. V semifinále domácí narazili na nadupanou Rigu. A v zápase, který už se hrál na dvě třetiny, zpočátku tahali za kratší konec… „První dvacetiminutovku jsme prohráli 1:3, ale kluci to nevzdali a předvedli neuvěřitelný obrat, po kterém se radovali z vítězství a postupu do finále,“ smekl Šebestů po pětigólové kanonádě ve druhé části. V závěrečném střetnutí už ale jeho svěřenci neměli dostatek sil, aby vzdorovali silnému Přerovu.

Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen domácí Viktor Jelének.

Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: UH – Skalica 1:0 a 2:0, Šobáň, Janík, Čech (as. Kovář, J. Valouch, Škubal), - Legion Ukrajina 3:1 a 1:4, Kaláč 2, Horenský, Kovář (J. Valouch 2, Čech, Kovář), - Hodonín 7:0 a 0:5, Kaláč 2, Jelének, Čech, Janík, Škubal, M. Valouch (Horenský 2, Kovář, Fajkus, Jelének), semifinále: UH - Riga 6:4 (1:3, 5:1), Kaláč 3, Čech, Fajkus, Jelének (F. Vícha, Kovář, Šobáň), finále: UH - Přerov 0:8.

Autor: ceh, hol

Vaše názory

Stříbro a bronz z Břeclavi

Uherské Hradiště

Stříbro a bronz z Břeclavi

Hokejový potěr HC Uherské Hradiště zazářil na turnaji o Pohár města Břeclavi, odkud si přivezl dva cenné...

6. 1. 2020
Broďanům gratuloval i Čiliak

Uherský Brod

Broďanům gratuloval i Čiliak

Hokejoví třeťáci HC Spartak Uherský Brod (ročník 2012 a mladší) se zúčastnili dalšího Capri-Sun Cupu ve Zlíně,...

30. 12. 2019
Krize trvá, padli počtvrté

Uherský Brod

Krize trvá, padli počtvrté

Už čtvrtou porážku v řadě si na konto připsali ligoví junioři Spartaku Uherský Brod a v tabulce...

28. 12. 2019
Kluby potáhnou za jeden provaz, zabrání odlivu hráčů mimo kraj?

Slovácko

Kluby potáhnou za jeden provaz, zabrání odlivu hráčů mimo kraj?

Hokejovému trojlístku klubů z Uherskohradišťska se nabízí možnost dosáhnout na peníze pro profesionálního trenéra mládeže Přelomové memorandum...

27. 12. 2019

Související

Slovácko

Červenka a spol. atakují hranici play-off

Hokejisté HC Uherské Hradiště boj o play-off ještě nevzdávají, v týdnu si připsali dvě vítězství a ziskem...

Slovácko

Hattrick Hlaváče nakonec body přinesl

I přesto, že hokejisté Uherského Hradiště podali proti lídru soutěže heroický výkon, vedli dokonce o dvě branky,...

Slovácko

Hradiště se přibližuje finálové osmičce

První zápasy v novém roce hokejisté Uherskohradišťska zvládli. Naplno bodovalo Uherské Hradiště i Uherský Brod. Uherský Ostroh...

Uherské Hradiště

Stříbro a bronz z Břeclavi

Hokejový potěr HC Uherské Hradiště zazářil na turnaji o Pohár města Břeclavi, odkud si přivezl dva cenné...

TOPlist