FacebookYoutubeInstagram

Stříbrnou tečku režíroval Dobřecký

Uherský Ostroh Hokej 4. 4. 2018
Stříbrnou tečku režíroval Dobřecký

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh (ročník 2007 a 2008) udělali stříbrnou tečku za povedenou sezonou, ve které obsadili čtvrté místo v Lize mladších žáků Jihomoravského a Zlínského kraje. Svěřenci kouče Petra Korbela v roli obhájce trofeje vybojovali stříbrné medaile na silně obsazeném FAJNY turnaji ve Frýdku-Místku.

„Kluci předvedli výborný výkon, k vítězství jim chyběl jen kousíček.  I když nás postupně ubývalo, bojovali jako lvi až do konce a odměnou jim byly stříbrné medaile. Nevzdávali se ani při nepříznivém vývoji, vyždímali ze sebe poslední zbytky sil a zápas otočili. Klobouk dolů,“ smekl kouč Korbel.

Jeho výběr utrpěl jedinou porážku hned na úvod turnaje, když po brzkém vstávání a dlouhém cestování nezvládl souboj s Trenčínem (1:5). I když pak tým postupně ztrácel nemocné borce, body už nikomu nedaroval. „Zbylých šest zápasů kluci zvládli na jedničku a jako jedení na turnaj tak porazili i Kometu Brno, pozdějšího vítěze,“ chválil Korbel. Nejvíce se jeho výběr zapotil proti Olomouci, s níž prohrával už 2:4, a v posledním zápase o druhé místo s Jaroměří, kdy už jim pořádně zatékalo o bot.. „Soupeř čtyři minuty před koncem vedl 3:1, ale ani to mu nestačilo. Kluci strašně chtěli medaili, zabojovali, srovnali a minutu před koncem ještě přidali vítěznou trefu,“ popsal závěrečný obrat ostrožský lodivod.

V individuálních dovednostních soutěžích se blýskl kapitán Adam Dobřecký, který se probojoval do finále nájezdů a nakonec skončil druhý. Direktoriátem turnaje byl navíc vyhlášen nejlepším útočníkem, když soupeřům nasázel 18 gólů.

Zrcadlo výsledků: Uh. Ostroh -Trenčín 1:5, - Frýdek-Místek 10:0, - RYS Select 5:0, - Kometa Brno 4:3 po náj., - Jazstrabie 9:1, - Olomouc 6:4, - Jaroměř 4:3.

UH. OSTROH: Tomáš Kaděra - Adam Dobřecký 18, Filip Vlk 4, Tomáš Krupka 4, Vojtěch Kočica 6, Matěj Vítek 3, Marek Wasserbauer 1, Tomáš Jestřabík, Tadeáš Cífka 1, Václav Kaděra 2, Vojtěch Polehňa 1, Adam Korbel, Martin Peterka 1.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Zažili déjà vu, po roce jsou znovu stříbrní

Uherské Hradiště

Zažili déjà vu, po roce jsou znovu stříbrní

Hokejisté HC Včelary zůstali opět těsně pod vrcholem! I když premiérově ukořistili Prezidentský pohár pro vítěze základní...

28. 3. 2018
Moravcův dres vynesl 15 tisíc!

Uherský Brod

Moravcův dres vynesl 15 tisíc!

Uherský Brod zažil hokejový svátek! U Olšavy předváděly umění nestárnoucí česko-slovenské hvězdy v čele s Dušanem Salfickým,...

27. 3. 2018
Legendy zkříží hole pro charitu

Uherský Brod

Legendy zkříží hole pro charitu

Fanoušci hokeje, pozor! Uherský Brod se v sobotu stane městem s největší koncentrací hokejových legend! Na ledě...

21. 3. 2018
Kruté K.O., z tria nepřežil ani jeden!

Slovácko

Kruté K.O., z tria nepřežil ani jeden!

Hokejoví fanoušci truchlí, trio týmů Uherskohradišťska totiž končí už ve čtvrtfinále play-off krajské ligy! A po dvou...

7. 3. 2018
TOPlist