FacebookYoutubeInstagram

Výtěžek z derby mládež nepotěší, rizika převážila

Uherské Hradiště Hokej 17. 7. 2019
Výtěžek z derby mládež nepotěší, rizika převážila

Hokejoví fanoušci truchlí, ale obyvatelé města si nejspíš hluboce oddechli… Slibovaný srpnový duel Zubr Cupu mezi znesvářenými rivaly Zlínem a Vsetínem v Uherském Hradišti neuvidí. Klub totiž kvůli bezpečnostním rizikům od pořadatelství v týdnu odstoupil.

„Je to škoda. Ze sportovního hlediska to bylo lákavé, úžasná událost, ale převážila rizika,“ vysvětlil krok zpět pro idnes.cz Miroslav Stavjaňa, předseda uherskohradišťského klubu, který původně duel plánoval na 14. srpna.

Jenže obrat o 180 stupňů nastal po inspekci na zimním stadionu, kterou absolvovala i kriminální policie. „Když jsme organizátory seznámili se souvisejícími bezpečnostními riziky, rozhodli se utkání neuspořádat,“ reagoval Petr Jaroš, krajský policejní mluvčí, podle kterého byly hrozby opravdu reálné. Největší obavy panovaly z bitek fanoušků, včetně fotbalových rowdies z Moravskoslezského kraje a Polska!

I kdyby zimní stadion s kapacitou 2 400 diváků „obsadila“ policie, rizika by nesli pořadatelé. „Jelikož zimní stadion není majetkem klubu, ale města, rozhodování tak bylo vcelku jednoduché,“ dodal Stavjaňa.

Zápas tradičních rivalů na netradičním místě měl přitom posloužit podpoře hokeje v regionu. „Cílem je přinést kvalitní hokejový zážitek i do měst, která to mají do prvoligového Vsetína nebo extraligového Zlína dál a běžně se jim nenaskytne příležitost vidět zápas nejvyšší kvality v českém hokejovém prostředí. Tržba z prodeje vstupenek půjde na podporu hokeje v Uherském Hradišti,“ prohlásil koncem června Roman Ordelt, mluvčí PSG Zlín.

Jelikož derby je součástí turnaje, na kterém hraje ještě pořádající Přerov a pražská Slavia, určitě se nezruší. Aktuálně se hledá náhradní led. 

Autor: ceh

Vaše názory

Stříbrná tečka Nečasových boys

Uherské Hradiště

Stříbrná tečka Nečasových boys

Hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště udělali definitivní tečku za povedenou sezonou, když na tradičním turnaji v Novém...

13. 4. 2019
Volas a spol. mají bronz

Uherské Hradiště

Volas a spol. mají bronz

Hokejoví dorostenci HC Uherské Hradiště mají po sezoně, která neskončí v zapomnění. Svěřenci trenérského tandemu Miroslav Malůšek,...

6. 4. 2019
Jsou vládci kraje, řádí první lajna

Uherský Ostroh

Jsou vládci kraje, řádí první lajna

Hokejoví mladší žáci HOKEJ Uherský Ostroh přepsali dějiny! Už čtyři kola před koncem sezony totiž suverénně vyhráli...

28. 3. 2019
Ostrožané se loučili debaklem

Uherský Ostroh

Ostrožané se loučili debaklem

Hokejisté Uherského Ostrohu se o titul šampiona Krajské ligy nepoperou! Jejich pouť play-off skončila už v...

19. 3. 2019
TOPlist