Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Kdo je hrdinou regionu? Je to na vás!

Zlínský kraj Krimi 22. 2. 2016
Kdo je hrdinou regionu? Je to na vás!
Foto: ilustr. web - www.pozary.cz

Nominační období skončilo, nyní je čas rozhodnout. Hlasovací období projektu Cena Salvator 2015 - Cena hejtmana Zlínského kraje je v plném proudu. Během měsíce budou známá jména odvážlivců, kteří loni neváhali nasadit svůj život při záchraně jiného. Projekt studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity T. Bati zahrnuje kategorie Občan a Dětská cena.

Jedním z opravdových hrdinů je také paní Adéla. Když se v říjnu roku 2015 vracela z domova pro seniory v Luhačovicích, kde pracuje jako ošetřovatelka, po cestě si všimla, že k železničnímu přejezdu u zámku přišla starší žena. Ta si stoupla do kolejiště a zůstala stát. Na přejezdu však již byly stažené závory a vysokou rychlostí se sem blížil vlak. Paní Adéla na ženu začala ihned hlasitě volat. Žena však řekla, že je to dobré… Paní Adéla neváhala, k ženě se rozběhla a strhla ji z kolejí. Hned poté místem projel rychlík. Přestože strojvedoucí situaci zpozoroval a okamžitě začal brzdit, vlak se zastavil až za místem, kde 76letá seniorka stála.

Jako pravý hrdina, který neváhá pomoci, se zachoval i pan Marek z Bánova. Ten byl v prosinci roku 2015 svědkem dopravní nehody, která se stala poblíž obce Hodějice na Vyškovsku. Vozidlo, které jelo před ním, náhle změnilo směr jízdy, sjelo z vozovky a narazilo do betonové zídky. Prudký náraz vozidlo vymrštil do vzduchu a z podvozku auta vyšlehly plameny. Vůz dopadl na střechu a začal celý hořet. Pan Marek okamžitě zastavil své auto a běžel k hořícímu vraku. Ke zraněnému se snažil dostat přes dveře spolujezdce, jenže ty byly zaklíněné. Nakonec se k řidiči, který byl naštěstí při vědomí, ale v šoku, dostal a dokázal ho vyprostit i z bezpečnostního pásu vozidla. Velmi pomohl i řidič projíždějícího auta, který pomocí hasicího přístroje zpomalil rychlý postup plamenů.

Adéla a Marek jsou však jen dva náhodně vybraní nominovaní. O vítězi můžete hlasovat za pomoci formuláře na webu www.cenasalvator.cz nebo pomocí hlasovacích boxů, které jsou umístěny u pokladny v Golden Apple Cinema ve zlínském Zlatém jablku a také v 15. budově Baťova institutu a v Univerzitním centru UTB ve Zlíně.

Autor: nin

Vaše názory

Nákup za pět prstů zarazila ostraha

Uherské Hradiště

Nákup za pět prstů zarazila ostraha

I když v supermarketu v Uherském Hradišti ukradla zboží jen za necelé tři stovky, ve vězení může...

22. 2. 2016
Nepozorná seniorka přišla o kabelku

Uherské Hradiště

Nepozorná seniorka přišla o kabelku

Oči pro pláč zbyly čtyřiasedmdesátileté seniorce, která nakupovala v jednom ze supermarketů v Uherském Hradišti. Zloděj totiž...

22. 2. 2016
Vnučka měnila prarodičům a matce život v peklo

Slovácko

Vnučka měnila prarodičům a matce život v peklo

Vykázáním z domu skončilo domácí násilí, kterého se na svých blízkých příbuzných opakovaně dopouštěla osmadvacetiletá žena z...

22. 2. 2016
Řidič otočil Felicii na střechu. Nadýchal 2,94 promile

Bojkovice

Řidič otočil Felicii na střechu. Nadýchal 2,94 promile

Policisté v úterý večer vyjížděli k dopravní nehodě, ke které došlo mezi Bojkovicemi a Pitínem. Nehodu způsobil...

17. 2. 2016
TOPlist