FacebookYoutubeInstagram

Kobra udeřila ve Starém Městě! Odhalila podvody za desítky milionů

Staré Město Krimi 12. 9. 2017
Kobra udeřila ve Starém Městě! Odhalila podvody za desítky milionů

Rozsáhlý případ daňového podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie realizují v současné době krajští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality ve spolupráci s Finančním úřadem pro Zlínský kraj v rámci projektu Zlínská Kobra. Obvinění měli po vzájemné dohodě v roce 2014 vytvořit účelový obchodní řetězec firem, ve kterém vystavovali doklady o nákupu a prodeji provozního zařízení dodaného do společnosti ze Starého Města na projekt, který byl financován z operačního programu Životního prostředí Fondu soudružnosti Evropské unie.

V rámci vytvořeného obchodního řetězce firem docházelo k několika netransparentním předprodejům, jejichž cílem bylo zastřít skutečný stav a celou dodávku zneprůhlednit. Pomocí těchto předprodejů pak obvinění vědomě deklarovali nepravdivé údaje o termínu skutečného pořízení a účelově navýšili cenu jednotlivých technologických celků tak, aby společnost ze Starého Města mohla z poskytnuté dotace vyčerpat maximální možnou částku. Současně došlo v obchodním řetězci také ke zkrácení daně z přidané hodnoty. Skupina šesti osob připravila stát o předběžně šedesát milionů korun.

Krajští kriminalisté z odboru hospodářské kriminality zajistili v průběhu řízení na účtech obviněných finanční prostředky ve výši 10 milionů korun a celkem 10 nemovitostí. Finanční správa v rámci daňového řízení zajistila v této věci finanční prostředky na bankovních účtech a v hotovosti přes 4 miliony korun a uplatnila zástavní práva na nemovité a movité věci v objemu způsobené škody.

Vyšetřovatel obvinil v minulém týdnu pět mužů a jednu ženu ve věku od 34 do 56 let ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby ve formě spolupachatelství a dva z mužů a společnost ze Starého Města navíc ze zvlášť závažného zločinu poškození finančních zájmů Evropské unie. Všichni jsou stíhání na svobodě a hrozí jim až desetiletý trest odnětí svobody.

Autor: nin

Vaše názory

V Havřicích večer shořel rodinný dům. Proč, to nikdo neví

Havřice

V Havřicích večer shořel rodinný dům. Proč, to nikdo neví

V sobotu večer zasahovalo devět hasičských jednotek u požáru rodinného domu v Havřicích. Plameny tam před 17....

9. 9. 2017
Autobus se srazil s motorkářem!

Uherský Brod, Staré Hutě

Autobus se srazil s motorkářem!

V pátek před půl čtvrtou odpoledne došlo v okrajové části Uherského Brodu ke srážce autobusu s motorkou....

9. 9. 2017
Týden na silnicích: alkohol, tvrdé drogy, nepozornost...

Slovácko

Týden na silnicích: alkohol, tvrdé drogy, nepozornost...

Neskutečná hodnota, a to 4,35 promile alkoholu, se ukázala na přístroji poté, co policisté z Uherského Hradiště...

8. 9. 2017
Dvacetiletý mládenec má čtyřnásobný problém. Hrozí mu 10 let!

Zlínský kraj

Dvacetiletý mládenec má čtyřnásobný problém. Hrozí mu 10 let!

Zlínští kriminalisté prověřují podezření ze zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a z přečinů výtržnictví...

7. 9. 2017
TOPlist