FacebookYoutubeInstagram

Kobra uštkla 14 lidí, „vinaři“ obrali stát o 10 milionů!

Uherskohradišťsko Krimi 17. 9. 2019
Kobra uštkla 14 lidí, „vinaři“ obrali stát o 10 milionů!
Foto: ilustr. web
Inzerce

Kriminalisté obvinili 14 lidí a 11 firem z krácení daně při obchodování s vínem, stát připravili o téměř deset milionů korun! Případ po tři roky rozplétali policisté a celníci ze speciálního týmu Daňové kobry, hlavním organizátorem „výnosného obchodu“ byl pětačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska.

„Na základě plných mocí ovládal společnosti, jejichž jménem vystavoval fiktivní faktury na nákup zboží a služeb týkajících se především obchodu s vínem. Jeho pravou rukou byla devětatřicetiletá účetní, která na základě jeho pokynů prováděla účetní agendu. Její šéf přitom nikdy žádné víno nenakoupil, takže jej nemohl ani dodávat,“ informovala Lenka Javorková, mluvčí krajské policie, podle které „boss“ od počátku roku 2016 do poloviny roku 2017 fiktivně dodal více než milion litrů vína.

Kauzu začali rozplétat na podzim roku 2016 celníci z Generálního ředitelství cel Olomouc, oddělení odhalování trestné činnosti ve Zlíně, když dostali echo od Finančního úřadu pro Zlínský kraj, který odhalil zaúčtování fiktivních faktur jedné firmy z Uherského Hradiště. Letos v březnu pak případ předali hospodářské kriminálce do Zlína.

Daňová kobra uštkla na dvanácti místech. Při domovních prohlídkách speciální útvar zajistil výpočetní techniku, účetní doklady důležité pro trestní řízení a zhruba čtyři miliony korun v hotovosti. Vyšetřovatelé nakonec obvinili 9 mužů a 5 žen ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Stejné obvinění má na krku i 11 firem z Prahy, Uherského Hradiště, Zlína a Brna. „Všichni jsou stíháni na svobodě a hrozí jim od dvou do deseti let za mřížemi, podle rozsahu páchané trestné činnosti,“ dodala Javorková. Vyšetřování případu však kvůli množství zajištěných důkazů ještě stále pokračuje.

Autor: ceh

Vaše názory

Hledají se vozka a řidič vozu Citroën C4

Kunovice, Ostrožská Nová Ves

Hledají se vozka a řidič vozu Citroën C4

Policie žádá o pomoc při vyšetřování příčin kuriózního střetu. Hlavní role v něm sehrály osobní citroën a...

3. 9. 2019
Divočák uvízl po srážce pod octavií. Uhynul na místě

Dolní Němčí

Divočák uvízl po srážce pod octavií. Uhynul na místě

Nehoda se zvěří s pořadovým číslem 181 se stala dnes nad ránem mezi Hlukem a Dolním Němčím....

30. 8. 2019
Znáte tohoto muže? Je to důležitý svědek

Slovácko

Znáte tohoto muže? Je to důležitý svědek

Hradišťská policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění mladého muže na snímku. „Hledáme ho v...

29. 8. 2019
Policie hledá důležitého svědka. Pokud ho znáte, volejte 158

Slovácko

Policie hledá důležitého svědka. Pokud ho znáte, volejte 158

Hradišťská policie žádá v souvislosti s majetkovou trestnou činností o pomoc při ztotožnění osoby na snímku. „Svědecká...

28. 8. 2019
TOPlist