Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Řidička šla kvůli zajíci přes střechu

Slovácko Krimi 19. 6. 2017
Řidička šla kvůli zajíci přes střechu
Foto: Policie ČR

Malý zajíc stojí za nejvážnější dopravní nehodou uplynulého týdne. „V pátek odpoledne jela od Hluku směrem na Ostrožskou Novou Ves pětadvacetiletá řidička renaultu,“ popisuje Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie. „Ve chvíli, kdy projížděla pravotočivou zatáčkou, jí údajně přeběhl přes cestu zajíc. Žena zareagovala tak, že strhla řízení a následně dostala smyk.“

Neovladatelný vůz se nezadržitelně řítil mimo silnici, kde se převrátil na střechu. Pro mladou řidičku nakonec jízda skončila v nemocnici, kam ji odvezla záchranka. Škoda na poničeném autě je vyčíslena na 51 tisíc korun.

Tím ale bilance nehod, za které může zvěř, neskončila. Policie řešila jen o několik hodin později srážku osobního fordu se srncem. Došlo k ní na cestě mezi Huštěnovicemi a Starým Městem. Zde si škoda vyžádala částku 30 tisíc korun. Zatímco srnec náraz nepřežil, řidič vyvázl bez škrábnutí.

V noci na neděli, konkrétně ve tři hodiny nad ránem, skočilo pod kola Škody Felicie divoké prase. „Řidič, který v tu chvíli projížděl úsekem mezi Velehradem a Starým Městem, nemohl srážce zabránit,“ vysvětluje policejní mluvčí Šabatová. „Divoké prase vběhlo náhle do cesty, po tvrdém středu naštěstí nedošlo ke zranění osob. Škoda na felicii je zhruba čtyřicet tisíc korun. O uhynulé zvíře se postarali přivolaní myslivci,“ doplnila mluvčí.

Policie v souvislosti se srážkami se zvěří, ke kterým dochází za tmy i bílého dne, upozorňuje na fakt, že zvěř se žádnými pravidly silničního provozu neřídí. „Zvířata se mohou objevit i tam, kde bychom je vůbec nečekali, třeba v obci. Proto řidičům nezbývá nic jiného, než být opatrní a stále ve střehu. Je také nutné jet takovou rychlostí, abychom byli schopni v případě spatření zvěře zastavit nebo alespoň snížit rychlost. V momentu, kdy nám vběhne do jízdní dráhy zvěř, nesmíme strhávat řízení! Takový nepřiměřený manévr může přinést horší následky než přímý střet se zvěří,“ upozornila Milena Šabatová.

Autor: ara

Vaše názory

Hledají se muži na snímku. Poznáváte některého?

Kunovice

Hledají se muži na snímku. Poznáváte některého?

Uherskohradišťští policisté přijali v úterý 9. května oznámení o krádeži peněženky. K události došlo v areálu firmy...

16. 6. 2017
Zloději měli páru. Sebrali lžíce, které vážily dohromady pět tun

Uherské Hradiště

Zloději měli páru. Sebrali lžíce, které vážily dohromady pět tun

Dohromady pět tun vážily bagrové lžíce, které zatím neznámí pachatelé ukradli od pátku do večerejšího rána ze...

13. 6. 2017
Noční nehoda v Drslavicích. Tři zranění

Drslavice

Noční nehoda v Drslavicích. Tři zranění

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v noci na sobotu u nehody v Drslavicích. Kolem půl druhé tady...

11. 6. 2017
Mladík chtěl vonět a být krásný. Hrozí mu 3 roky

Uherské Hradiště

Mladík chtěl vonět a být krásný. Hrozí mu 3 roky

Až tři roky vězení hrozí recidivistovi, který kradl nejdříve v drogerii na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti,...

8. 6. 2017
TOPlist