Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Spoušť u Solařky: Pachatele možná „chytla“ fotopast

Nivnice, Suchá Loz Krimi 17. 7. 2017
Spoušť u Solařky: Pachatele možná „chytla“ fotopast
Foto: Policie ČR

Skupina mladíků, která řádila v noci na sobotu 8. července na cyklostezce mezi Suchou Lozí a Nivnicí, asi nebude mít klidné spaní. Jejich půlnoční „výlet“ totiž s velkou pravděpodobností zachytila fotopast, kterou Suchá Loz instalovala poblíž sběrného dvora. Právě tady se stal jeden z mnoha incidentů.

O co přesně jde? „Prozatím neznámí pachatelé na cyklostezce vyrvali několik betonových laviček s košem a vše naházeli do příkopu. Jejich řádění neunikly ani lavičky a koše u rybníka Solařka. Některé dokonce skončily ve vodě. Aby toho nebylo málo, tak u hráze pak ještě zničili jedenáct mladých stromků,“ popisuje Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie. „Škoda není vůbec malá, jen čtyři zničené lavičky nás stály 20 tisíc korun. Když k tomu přičteme koše a zdevastované stromky, dostanete se na bezmála 50 tisíc korun,“ vypočítává Václav Bujáček, starosta Suché Loze. A dodává, že podle jednoho svědka, kterého už vyslechla policie, má mít spoušť na svědomí šest mladých mužů. „Jsem zvědavý, co nám nakonec fotopast vydá. Zatím stahujeme dokumenty, které předáme policii. Pokud jde o svědka, tím je mladík, který se po stezce vracel na kole o páteční půlnoci domů. Mladíky, které míjel, také oslovil s dotazem, co tam pohledávají. Ti ho ale ignorovali a místo odpovědi rozbili lahev o stezku,“ dodal starosta Bujáček. Pokud by se našel další svědek, může se ozvat na telefonní číslo 737 779 377 nebo se obrátit přímo na sucholožský obecní úřad.

Vandalové však neušetřili ani majetek sousední Nivnice. V místní části Vinohrady napáchali škodu za zhruba pět tisíc korun. „Přišli jsme o dvě informační tabule. Na jedné byla orientační mapa trailové dráhy, na druhé její provozní řád. Kromě toho nám kdosi podřezal jeden dřevěný sloupek,“ sdělil Miroslav Vykydal, starosta Nivnice. Zatímco v sucholožském případě se jedná o trestný čin se sazbou do jednoho roku, v Nivnici jde o přestupek proti majetku a veřejnému pořádku. Za to pachatelům hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun.

Autor: JAROSLAV CHUDARA

Vaše názory

Dvě havárie motorkářů! Jeden šel saltem přes svodidla, druhý se srazil s autem

Buchlovice, Velehrad

Dvě havárie motorkářů! Jeden šel saltem přes svodidla, druhý se srazil s autem

Začátek víkendu nezačal šťastně pro dva motorkáře ze Slovácka. Jeden boural kolem 16. hodiny v Buchlovských kopcích,...

14. 7. 2017
Řidička šla kvůli zajíci přes střechu

Slovácko

Řidička šla kvůli zajíci přes střechu

Malý zajíc stojí za nejvážnější dopravní nehodou uplynulého týdne. „V pátek odpoledne jela od Hluku směrem na...

19. 6. 2017
Hledají se muži na snímku. Poznáváte některého?

Kunovice

Hledají se muži na snímku. Poznáváte některého?

Uherskohradišťští policisté přijali v úterý 9. května oznámení o krádeži peněženky. K události došlo v areálu firmy...

16. 6. 2017
Zloději měli páru. Sebrali lžíce, které vážily dohromady pět tun

Uherské Hradiště

Zloději měli páru. Sebrali lžíce, které vážily dohromady pět tun

Dohromady pět tun vážily bagrové lžíce, které zatím neznámí pachatelé ukradli od pátku do večerejšího rána ze...

13. 6. 2017
TOPlist