FacebookYoutubeInstagram

Svátky na silnicích: 13 nehod, jedna kvůli jídlu

Slovácko Krimi 28. 12. 2017
Svátky na silnicích: 13 nehod, jedna kvůli jídlu

Takto skončil řidič BMW, který se rozhodl předjíždět na cestě mezi Slavkovem a Dolním Němčí ve chvíli, kdy neměl přehled o situaci.

Foto: Policie ČR

Během víkendových a svátečních dnů řešili policisté celkem třináct dopravních nehod. Dvěma zabránit nešlo, jednalo se o náhlé srážky se zvěří. Ostatní havárie způsobila roztržitost řidičů. Naštěstí nedošlo ani v jednom z případů k vážnému zranění.

„S lehkým zraněním vyvázl pětaosmdesátiletý řidič vozidla Hyundai, který v pondělí krátce před čtvrtou hodinou odpoledne projížděl úsekem mezi Nivnicí a Uherským Brodem. Řidič při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal smyk a vyjel vlevo mimo silnici. Tam se vůz nejdříve převrátil na střechu a pak se vrátil zpět na kola. Řidič skončil v nemocnici, na autě je škoda za přibližně 60 tisíc korun,“ popisuje Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie.

O den později, na 2. svátek vánoční, skončil v nemocnici dvaatřicetiletý řidič BMW. „Aniž by měl náležitý přehled o situaci, tak se mezi Slavkovem a Dolním Němčím rozhodl v levotočivé zatáčce k předjíždění několika auta. Když se mu pak v protisměru objevilo vozidlo, rychle se zařadil před předjížděné auto. Přitom ale najel koly na krajnici a dostal smyk. Následně vyjel ze silnice a na poli se převrátil na střechu. V tomto případě je škoda vyčíslena na necelých sto šedesát tisíc korun,“ pokračuje mluvčí Milena Šabatová.

Kvůli jídlu pak boural devětadvacetiletý řidič Renaultu. „V úterý po poledni projížděl Ostrožskou Novou Vsí a na podlaze vozu převážel potraviny. Zřejmě strach z jejich převrhnutí může za to, že se na okamžik přestal dívat na cestu. Následkem toho ztratil kontrolu nad řízením a vyjel vlevo mimo silnici. Tam naboural do zaparkované Octavie,“ upřesnila policejní mluvčí.

Ve středu 27. prosince pak sváteční nehody završila třiadvacetiletá žena, která sedla za řídítka kola s 2,58 promile. „K jízdě Velehradskou ulicí v Uherském Hradišti se rozhodla nad ránem, ve čtyři hodiny. Z kola ale spadla a skončila v nemocnici. Cyklistka navíc jela za snížené viditelnosti zcela neosvětlená, za což ji nyní čeká správní řízení na odboru dopravy,“ shrnula Milena Šabatová.

Autor: ara

Vaše názory

Řidička přehlédla odstavený Golf. Její Passat skončil na střeše

Veletiny

Řidička přehlédla odstavený Golf. Její Passat skončil na střeše

Jedno zranění si vyžádala dopravní nehoda u Veletin, která v pátek večer uzavřela na bezmála tři hodiny...

25. 12. 2017
Kriminálka dopadla muže, který v lednu vykradl galerii a starožitnosti v Otakarově ulici!

Slovácko

Kriminálka dopadla muže, který v lednu vykradl galerii a starožitnosti v Otakarově ulici!

Policie obvinila třiatřicetiletého muže ze Slovácka, který se od listopadu loňského roku dopouštěl na Uherskohradišťsku majetkové trestné...

22. 12. 2017
Pozor na auta! V Babicích někdo rozřezal gumy čtrnácti vozům

Babice

Pozor na auta! V Babicích někdo rozřezal gumy čtrnácti vozům

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele vozidel, která nechali zaparkovaná na různých místech v obci Babice. Dosud nezjištěný...

19. 12. 2017
Nikdy nevíte, s kým nakupujete!

Uherský Brod

Nikdy nevíte, s kým nakupujete!

Do nepříjemné situace se minulý pátek dostala čtyřicetiletá žena, kterou okradl zloděj. V dopoledních hodinách přišla...

19. 12. 2017
TOPlist