FacebookYoutubeInstagram

Úřad odolal, zloděj vběhl policii do náruče

Stříbrnice Krimi 15. 12. 2014
Úřad odolal, zloděj vběhl policii do náruče

Zoufalá situace a finanční tíseň přivedla na scestí mladého muže, který se pokusil vykrást Obecní úřad ve Stříbrnicích. Jelikož měl premiéru, počínal si jako slon v porcelánu a upozornil na sebe jednu z obyvatelek, která okamžitě zavolala na linku 158.

„Když procházel rozbitými dveřmi úřadu ven, už něj čekali policisté z Buchlovic,“ uvedla Milena Šabatová, tisková mluvčí uherskohradišťské policie.

Mladík se dal na dráhu zloděje krátce po páté hodině odpolední. Za pomoci kovového páčidla poškodil mříže a chtěl rozbít sklo na dveřích, což ale páčidlem nedokázal. „A tak dveřmi prohodil dlažební kostku, načež se sklo vysypalo z rámu. Právě rozbíjení skla uslyšela jedna z obyvatelek, které neváhala a vytočila tísňovou linku,“ pokračovala Šabatová. Když zloděj vešel dovnitř a byl v chodbě, uslyšel přijíždět policejní auto. Vzal proto nohy na ramena a chtěl utéct. Jenže vběhl přímo do náručí policistů. „Ještě se přitom poranil o sklo, takže byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice k ošetření. Až pak skončil na služebně, kde své počínání vysvětloval,“ dodala mluvčí. Způsobená škoda se odhaduje na 43 tisíc korun, mladíkovi hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

Autor: ceh

Vaše názory

Muž volal z balkonu o pomoc. V bytě hořelo

Veselí nad Moravou

Muž volal z balkonu o pomoc. V bytě hořelo

Osm hasičských jednotek zasahovalo v sobotu v jednom z bytů ve veselské ulici J. E. Purkyně. Plameny...

15. 12. 2014
Zmizely pneumatiky

Staré Město

Zmizely pneumatiky

Až o pět let za mřížemi si koleduje zloděj, který o posledním listopadovém víkendu ukradl z areálu...

9. 12. 2014
Lapka v Ořechově, vybral stavební buňky

Ořechov

Lapka v Ořechově, vybral stavební buňky

Stavební buňky u bývalého zemědělského družstva v Ořechově vybílil nenasytný zloděj. Majitele totiž připravil o zařízení a...

5. 12. 2014
Hlídejte si peněženky. Zloději útočí

Slovácko

Hlídejte si peněženky. Zloději útočí

Zloději mají žně. Křivka drobných krádeží stoupá. Policisté z Uherského Hradiště aktuálně vyšetřují čtyři případy ukradených peněženek,...

5. 12. 2014
TOPlist