FacebookYoutubeInstagram

Adéla už se chystá na večeři

Uherské Hradiště Kultura 29. 8. 2008
Adéla už se chystá na večeři

Herci Slováckého divadla se po prázdninách vrátí k přerušeným zkouškám muzikálu

Kostýmy, scéna, světla, hudba - vše vypadalo jako při představení. Přesně v této podobě opustili před prázdninami herci přípravu muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Nyní se k němu vrátí, aby doladili poslední detaily a v sobotu 6. září je poprvé představili divákům.

Muzikál o masožravé květině, kterou vypěstoval baron Kratzmar proto, aby se pomstil za pětku na vysvědčení, připravovali herci od poloviny dubna pod režijním vedením Radka Balaše. Divadelníci sami přiznávají, že tak náročný projekt ještě nezkoušeli. „Ve Slováckém divadle pracuji pravidelně a s přípravou každé nové inscenace hercům pomaličku zdvihám onu pomyslnou laťku náročnosti, abych zjistil, kdy konečně narazím na strop jejich možností. Jenomže oni mě zatím pokaždé převezli a laťku s přehledem přeskočili. Bojím se, že to nakonec dopadne tak, že nebudu stačit já jim. Je tady výtečný soubor,“ říká režisér Radek Balaš, jenž navazuje na předchozí úspěšné projekty, které v Uherském Hradišti připravil. Muzikály Donaha! i Sugar patří k nejnavštěvovanějším titulům, druhý jmenovaný má za sebou už pětašedesát vyprodaných repríz.

Režisér a choreograf divadelníky nešetřil ani tentokrát. Připravil šestnáct hudebních čísel, herci vystřídají během představení přes 140 kostýmů, počty rekvizit vyšplhaly z původních 200 na několik stovek, realizaci muzikálu zajišťují desítky lidí od zvukařů a osvětlovačů přes garderobiérky, rekvizitářky, jevištní techniku a další profese.

K muzikálu o masožravé Adéle se připojil i starosta Uherského Hradiště, když se kvůli roli rozhodl zhubnout 20 kilo. V nejbližších dnech bude muset přiznat, zda se mu to povedlo. „Pan starosta nechce až do premiéry nic říkat,“ odmítá jakékoliv otázky mluvčí radnice Petra Zemčíková.

Ta největší překvapení ale mají teprve přijít. Zdroje z divadla mluví o tom, že vedení divadla usiluje o premiérovou návštěvu herců, kteří hráli ve slavném filmu, a v přísné tajnosti vznikalo i CD s hudbou z muzikálu. Během čtrnácti dnů budou všechna překvapení postupně odkrývána.

Autor: kul

Vaše názory

Muzikanti zahrají na křídlovky

Uherské Hradiště

Muzikanti zahrají na křídlovky

Součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek je i letos tradiční přehlídka dechových hudeb uherskohradišťského regionu, Slovácká...

29. 8. 2008
Zazpívají také mužské sbory

Uherské Hradiště

Zazpívají také mužské sbory

Zpívání s cimbálem je pořad, který vznikl jako odezva na stále se rozšiřující fenomén mužského sborového zpívání....

29. 8. 2008
Výhra v soutěži - natočení DVD

Vnorovy

Výhra v soutěži - natočení DVD

Server http://bigbity.cz vyhlásil na jaře soutěž pro rockové kapely z našeho regionu. Cenou pro trojici nejlepších a...

29. 8. 2008
Hudební velehradský festival Šroubek

Velehrad

Hudební velehradský festival Šroubek

Poslední prázdninový víkend se na Velehradě uskuteční druhý ročník hudebního festivalu Šroubek. „Fakt, že akci pořádá občanské...

29. 8. 2008

Související

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo uvede v české premiéře napínavé drama Tom na farmě

Slovácké divadlo uvede poprvé už tento pátek na Malé scéně v české premiéře kanadskou hru Tom na...

Uherské Hradiště

Slovácké divadlo uvede muzikál Jesus Christ Superstar

Slovácké divadlo zítra odstartuje předprodej nového večerního předplatného na příští rok. Nabídka mnohým vyrazila dech. Vrcholem je...

Uherské Hradiště

Eva Josefíková ve Slováckém divadle

Slovácké divadlo potěší na podzim diváky dvěma pražskými inscenacemi - Pankrác ´45 a Královna duchů. Oba kusy...

Uherské Hradiště

Komedie Úča musí pryč! oslaví 100. reprízu

Neuvěřitelná stá repríza čeká na podzim ve Slováckém divadle úspěšnou školní komedii Úča musí pryč! Hru německého...

TOPlist