FacebookYoutubeInstagram

Bez Tři sester by léto nebylo létem...

Buchlovice Kultura 19. 8. 2019
Bez Tři sester by léto nebylo létem...

Fanánek, Mafuna, Supice, Magor a jejich banda přijedou zahrát už v pátek!

Foto: promo Tři sestry
Inzerce

Pivní tematiku i lidské příběhy najdete na !Svobodě ředkvičkám!

Neprocitnu hlady, nevypadám k světu, dohromady nedám jedinou větu, na stole v láhvi zůstal zbytek morgana, jen jestli to přelud není, Franta morgana... Bez Franty Sahuly a vzpomínek na chlast by ani koncertovat v zámeckém amfiteátru nešlo! Fanoušci kultu Tří sester mají každoroční koncertní posvícení, neboť  Fanánek, Mafuna, Supice, Magor a jejich banda přijedou zahrát v pátek 23. srpna do Buchlovic. 

Kultovní kapela Tři sestry z pražského „Bránika“ slaví 34. narozky, takže ji občas přepadne i bilancování. „Už nejsme divočáci, ale baví nás to, je nám spolu dobře a zatím to dáváme,“ podotýká zpěvák a textař Lou Fanánek Hagen, který je nadšený, když se baví i publikum. A letos se rozhodli překvapit novou deskou !Svobodu ředkvičkám!, kterou vydali po třech letech. Nemusíte se však bát. Nestali se vegany a svůj styl neopustili. Název Svobodu ředkvičkám napadl kapelníka Magora v momentě, kdy přijel z koncertu, dělal si svačinu a našel ředkvičky, které byly svázány gumičkou a navíc ještě zabaleny do celofánu. "Rozhodli jsme se, že se vyjádříme a přiložíme pomyslné polínko do všeobecného rozmachu všemožných aktivistů a neziskových organizací, starajících se o kdeco. My chceme pomoct ředkvičkám, aniž bychom se ptali na jejich názor, protože si myslíme, že by každá ředkvička měla mít nárok být samostatná a nezabalená. Napadají nás dokonce i otázky, zda se například nějaká z ředkviček necítí být více třeba celerem, protože v tom případě by jí měla být změna identity dopřána,“ vysvětluje kapela "sesterským" humorem název desky.

V textech se Lou Fanánek Hagen vyřádil jak na hospodské tematice, tak na komplikacích partnerských vztahů. Fanánek i na novinkovém albu potvrdil, že do tří minut dokáže vměstnat opravdový příběh, který se může stát komukoli z nás. „Myšlenky mi nejčastěji proudí hlavou při řízení auta. Když mě něco napadne, nahraju to na diktafon a pak okolo myšlenek vystavím příběh,“ prozrazuje Fanánek, který se poslední dobou cítí celkem vyčerpaný. „Jako hovnivál před sebou tlačím kouli jen toho nejnutnějšího a čekám na další katarzi, která mě většinou odrazí někam dál,“ dodává charismatický zpěvák, kterého hraní „naživo“ baví ze všeho nejvíc. Lupeny najdete v předprodeji, nebo můžete soutěžit s DOBRÝM DNEM! 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Šípáci přepadlou letňák ve Strážnici

Strážnice

Šípáci přepadlou letňák ve Strážnici

Rychlé šípy se staly okamžitě po premiéře jednou z nejúspěšnějších komedií Slováckého divadla poslední doby. Není divu,...

19. 8. 2019
Staroměstský Čochtan aneb kdo uloví medaili?

Staré Město

Staroměstský Čochtan aneb kdo uloví medaili?

Tradiční noční závody nazvané Staroměstský Čochtan uspořádají 17. - 18. srpna rybáři ze Starého Města. I letos...

16. 8. 2019
Stejný song, přesto jinak zahraný

Staré Město

Stejný song, přesto jinak zahraný

Kapely V.S.P. Band a a Sory pro vás na sobotu 17. srpna připravily Staroměstský hudební večer na...

16. 8. 2019
Zastavte se u Slovácké búdy na písničku

Uherské Hradiště

Zastavte se u Slovácké búdy na písničku

Několikaletá tradice hudebních večerů u Slovácké búdy v uherskohradišťských Smetanových sadech pokračuje i letos. Poslední dva večery...

16. 8. 2019
TOPlist