FacebookYoutubeInstagram

Březolupskou pouť osvěží premiéra Mamma Mia

Březolupy Kultura 13. 8. 2018
Březolupskou pouť osvěží premiéra Mamma Mia

Míla Provazníková je žena činu. Vede chrámový sbor i smyčcové kvarteto

Březolupská pouť přinese premiéru malého dívčího smyčcového souboru Mamma Mia pod vedením Míly Provazníkové. V sobotu 18. srpna od 18.00 zazní velké hity v podobě populárních i klasických skladeb od K. Jenkinse, A. Dvořáka, až po známou filmovou hudbu, např. skladby z filmu Mamma mia, Amélie, Hra o trůny, Pán prstenů, Star Wars atd.

„S chrámovým sborem vystupujeme u nás v obci i v okolí poměrně často, ale smyčcové kvarteto zde hrálo jen našim seniorům. Tohle bude naše první velké vystoupení,“ usmívá se houslistka Míla Provazníková, která do Březolup přinesla kulturu z jiného soudku. „Hudbou jsem jako členka Filharmonie Bohuslava Martinů žila po celý život. A když jsem se přistěhovala do Březolup, bylo přirozené, že jsem byla nejprve jako host přizvána ke spolupráci s farním společenstvím,“ vzpomíná na začátky houslistka, která se později ujala i chrámového sboru. Díky své energii dokázala strhnout věřící březolupské římskokatolické farnosti, a tak do sboru dojíždí zpěváci z blízkého i vzdáleného okolí. Na koncertech představují díla českých i světových skladatelů, jako např.  J. J. Ryby, J. Schreiera, W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, Ch. Gounoda, G. Verdiho, G. F. Händela a dalších. Výrazným obohacením repertoáru jsou spirituály a gospely, stejně tak i lidové písně.

„Ke spolupráci vždy přizvu i kolegy, zpívala s námi sopranistka Dominika Fusková, Štěpán Binar, Marie Hoferková, Pavla Hájková a jiní,“ prozrazuje Míla Provazníková, která dává hudebně nadaným dětem i hodiny. „S mými žáky nám bylo při hraní tak dobře, že jsme založili kvarteto, které se občas zvětšuje, či zmenšuje. Díky tomu, že oni jsou teenageři a já dáma ve věku a potřebovali jsme nějaký název pro populární program, začali jsme si říkat Mamma Mia,“ směje se houslistka. „Scházíme se vždy, jak je potřeba. Tyto prázdniny zkoušíme i čtyřikrát do týdne. Holky mají brigády, a přesto unavené z práce a schvácené z vedra vždy přijdou, což mě moc těší a velmi je za jejich nadšení obdivuji,“ dodává Míla Provazníková. Proto si jejich koncert na březolupské pouti nenechte ujít - bude stát za to! 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Dobrkovická točna aneb bavte se z plna hrdla!

Dobrkovická točna aneb bavte se z plna hrdla!

Lidová veselice uprostřed dědiny, tak to se dnes už moc nevidí. V Dobrkovicích se do toho pustil...

10. 8. 2018
Moravskými chodníčky projdete třemi regiony

Napajedla

Moravskými chodníčky projdete třemi regiony

Kosárek, fěrtůšek, rukávce, čepení, třaslavice, vonička. Tato slova jsou jistě známá všem, kdo mají rádi lidové kroje,...

9. 8. 2018
Chinaski zpívají příběhy z ulice

Strážnice

Chinaski zpívají příběhy z ulice

Buchlovské hudební léto se přelomilo do druhé poloviny. K vrcholům sezóny bude patřit koncert kapely Chinaski, která...

8. 8. 2018
Folkové Veselí

Veselí nad Moravou

Folkové Veselí

Přehlídka folkových kapel pod patronací místního oblíbeného seskupení Huménečko z Blatnice pod sv. Antonínkem se koná v...

8. 8. 2018
TOPlist