FacebookYoutubeInstagram

BUĎ ANEBO s jubilejním Luhovaným Vincentem

Luhačovice Kultura 28. 6. 2019
BUĎ ANEBO s jubilejním Luhovaným Vincentem

Dnes startuje jubilejní, desátý ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent - možnost, či nutnost jasné volby

bez kompromisů, který s bohatým programem koncertů, divadel, literatury, výtvarného umění a promítáním v letním kině proběhne od 27. do 30. června v poklidném lázeňském městečku.

„Když jsme před lety pořádali první ročník festivalu, mohli jsme jít cestou líbivého programu. Rozhodli jsme se ale postavit se za nekompromisní dramaturgii, která spíše rozšířuje obzory. Cesta bez kompromisů ve stylu buď, anebo nám zůstala dodnes. Letos se jí vydáme už podesáté. Buď pojďte s námi, anebo zůstaňte doma,“ zvou pořadatelé, kteří se snaží do města přivézt kvalitní svěží program, narušit stereotypy a posunout hranice tradiční lázeňské kultury.

Za deset let své existence se Vincent propracoval z původní nadšenecké akce k události, která rezonuje daleko za hranicemi regionu. Jedním z důvodů bude roky budovaná cílená dramaturgie, která se snaží nepodbízet ohranými festivalovými klišé, ale ponoukat k objevování. Festival funguje na dobrovolnické bázi. Venkovní akce jsou zdarma...

Čtvrteční večer vyvrcholí představením unikátního bedekru „Zvukové mapy“. Hlasem Arnošta Goldflama v Luhačovicích promlouvá Leoš Janáček k Marii Calmě Veselé.  Díky unikátnímu projektu Zvuková mapa Luhačovic se po lázeňském městě budete moci projít za doprovodu Leoše Janáčka, doktora Veselého nebo šlechticů z rodu Serényiových. Své hlasy slavným osobnostem v jedinečném bedekru propůjčili Arnošt Goldflam, Valérie Zawadská, Igor Bareš, Hana Maciuchová a řada dalších. 
Více informací o programu se dozvíte na Facebooku a Instagramu. Pro praktické informace je dobré zavítat na Vincentí web.

Autor: IVA
Inzerce

Vaše názory

Masters of Rock je metalovým svátkem

Vizovice

Masters of Rock je metalovým svátkem

Kultovní festival Masters of Rock láká desetitisíce fanoušků z celého světa na svou opojnou atmosféru, kterou nabízí...

28. 6. 2019
Avantasia přiveze horkou novinku Moonglow

Vizovice

Avantasia přiveze horkou novinku Moonglow

Frontman Tobias Sammet se svým symfonic-rockmetalovým projektem Avantasia vydal osmé studiové album Moonglow, které přijede představit na...

28. 6. 2019
Počtvrté za metalem k lesu

Uherský Ostroh

Počtvrté za metalem k lesu

Tradičním setkáním metalistů na Ostrožsku se stala akce Na metalu u lesa. Nejinak tomu bude v sobotu...

27. 6. 2019
Kdo nezažil Strážnici, jako by nebyl!

Strážnice

Kdo nezažil Strážnici, jako by nebyl!

Už v pátek se otevřou brány zámeckého areálu k 74. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice a zároveň...

26. 6. 2019
TOPlist