Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Bumbác si střihne Školu - základ života

Hluk Kultura 21. 3. 2017
Bumbác si střihne Školu - základ života

Ze zkoušek letošního představení

Foto: BUMBAC

Roli jsem napsala úplně každému, říká režisérka Hana Jackivová

Hlucké publikum čeká další premiéra divadelního ansámblu Bumbác, který nazkoušel představení Škola - základ života, jež bude mít premiéru v pátek 24. března v 19.00 a reprízu pak v sobotu 25. března v 19.00 na tvrzi.  

Po pohádkách Ať žijí duchové nebo Taneček přes dvě pekla se Bumbác pustil pod tradičním režijním vedením Hany Jackivové do zpracování příběhu na motivy stejnojmenného filmu z roku 1938. Divadelní představení nacvičovala třicítka amatérských herců od loňského jara a užili si při tom spoustu zábavy. Letos v souboru silně převažují deváťáci, ke kterým se přidali jak mladší herci, tak dospěláci. Než odejdou na střední školy, autorka pro ně chtěla vytvořit společné představení a zapojit do něj úplně každého. „Abych napsala roli úplně každému, musela jsem se inspirovat také filmem Cesta do hlubin študákovy duše...,“ dodává Hana Jackivová, učitelka, scenáristka, režisérka a principálka v jednom. „V Bumbáci se sešla perfektní partička lidí, kteří se navzájem doplňují. Starší ochotníci děti berou jako herecké partnery, podporují se navzájem a také si ze sebe dělají legraci. Mnohdy ani není poznat, kdo jsou děti a kdo dospěláci,“ usmívá se principálka.

Velkým oživením zkoušek byla spolupráce s Josefem Kubáníkem, hercem Slováckého divadla, který jednak namluvil průvodní slovo a také s herci probral jejich role. Kostýmy sháněli od ochotných lidí a z vlastních zdrojů. S velkou pomocí jako vždy přispěchal Miroslav Šuránek, který je zároveň nezištným pomocníkem, sponzorem, hercem i „bumbácovským“ fanouškem. Na premiéru se všichni těší a už dnes mají malí i velcí herci mírnou předpremiérovou trému, která jistě opadne s prvním dějstvím. Vstupenky v předprodeji je možné koupit v Informačním centru města Hluk.

  

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Jiří Černý a Bob Dylan v Cafe Portal

Uherské Hradiště

Jiří Černý a Bob Dylan v Cafe Portal

Po Antidiskotéce věnované Davidu Bowiemu zavítá ve středu 22. března od 19.00 do Cafe Portal v Uh....

20. 3. 2017
Den otevřených dveří na Rochusu

Mařatice

Den otevřených dveří na Rochusu

Každé narozeniny se musí řádně oslavit. Jedná-li se o kulaté narozeniny, musí být oslava o to větší....

20. 3. 2017
Vyhrajte volňásky na 4TET

Uherské Hradiště

Vyhrajte volňásky na 4TET

Už zítra vás čeká v 19.00 v Klubu kultury skvělý koncert vokálního uskupení 4TET v čele s...

20. 3. 2017
Významná výtvarná soutěž

Slovácko

Významná výtvarná soutěž

Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti vyhlašuje v březnu - měsíci čtenářů k 760. výročí...

20. 3. 2017
TOPlist