FacebookYoutubeInstagram

Čarovná jedenáctka bude provázet Folklorní den

Slavkov Kultura 7. 8. 2018
Čarovná jedenáctka bude provázet Folklorní den

Večer vás bude bavit skvělý revival Abba Rock Show.

Foto: archiv kapely

Všechny Slavkovy si dají dostaveníčko na úbočí Bílých Karpat

Už pošesté se na úbočí Bílých Karpat odehraje Folklorní den ve Slavkově, který se tentokrát ponese ve znamení významné jedenáctky - jedenáctého srpna se koná jedenácté setkání Slavkovů, kterých je dohromady jedenáct!

„Přivítáme delegace z pěti českých a pěti slovenských Slavkovů a uzavřeme tak pořadatelské kolo setkání, které probíhá v jednotlivých obcích v Čechách, na Slovensku a v Polsku každým rokem,“ informuje starosta Libor Švardala. Každá z delegací návštěvníkům Folklorního dne přiveze na jarmark lidových řemesel kousek své kultury v podobě pochutin, místních specialit či tradičních výrobků.

Kromě setkání Slavkovů se bude slavit i deset let od konání prvního Folklorního dne. Program mezinárodní kulturní akce tedy bude velkolepý. Folklorní odpoledne ve 13.30 zahájí místní děti a regionální soubory, sbory a muziky, které nabídnou to nejlepší ze všech koutů Slovácka. Hudební program obohatí i hosté ze Slovenska a Svatobořic-Mistřína.

Vyvrcholením pak bude Česká beseda v podání krojovaných z Lukavice (Vesnice Pardubického kraje roku 2017) a z Pištína (Vesnice Jihočeského kraje roku 2017). Jde o jedinečné společné vystoupení krojovaných souborů z různých vesnic, které spolu nikdy nevystupovaly, a o to bude vystoupení autentičtější. „Se zástupci jsme se utkali loni při finále republikové soutěže Vesnice roku. Spřátelili jsme se natolik, že se navzájem i navštěvujeme,“ vysvětluje účast krojovaných tanečníků z Čech starosta, který se po celou dobu konání Folklorního dne snaží upevňovat partnerství, přátelství a poznání v kulturní a spolkové oblasti. Stál u zrodu akce v roce 2008. „V té době jsme ještě neměli konkrétní představu, ale měli jsme chuť něco ve Slavkově zorganizovat. Řekli jsme si, že u nás ve vesnici dlouho nehrála cimbálová muzika a bylo by pěkné trochu folkloru lidem přichystat. No a pak už se to začalo postupně nabalovat. Oblékli jsme kroje a měli jasno, že se chceme hrdě hlásit k tradicím Moravského Slovácka. Lidé byli spokojeni, proto jsme se rozhodli Folklorní den pořádat každé dva roky, jako vrchol letních kulturních akcí v okolí," vysvětluje Libor Švardala.  

Večer doposud patřil besedám u cimbálu. Letos i kvůli setkání Slavkovů bude program velkolepější. Zahrají totiž tři oblíbená uskupení - AkuStyk z Uh. Hradiště, Abba Rock Show ze Zlína a Street69 z Uh. Brodu, při kterých budete moci tančit až do rána. 

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Démoni Světlany Malinové a Jiřího Válka

Uherské Hradiště

Démoni Světlany Malinové a Jiřího Válka

Student Jemenské univerzity v San’á Amir Shamir k nám přijel díky spolupráci s výtvarníky Světlanou Malinovou a...

7. 8. 2018
Medové zpívání provoní Kudlovice

Kudlovice

Medové zpívání provoní Kudlovice

Medové zpívání Mužského sboru Kudlovice patří k vrcholům kulturního léta. Zahrada památkového domku u Strmenských v sobotu...

6. 8. 2018
Barbora Poláková dokáže publikum rozesmát

Uherské Hradiště

Barbora Poláková dokáže publikum rozesmát

Držitelka ceny Anděl 2017 v kategorii videoklip roku za video k singlu Po válce. Barbora Poláková vydala...

3. 8. 2018
Hasičská neděle ve skanzenu

Strážnice

Hasičská neděle ve skanzenu

Zajímavou neděli ve společnosti hasičských sborů můžete prožít ve Skanzenu Strážnice v neděli 5. srpna od 9.00...

2. 8. 2018
TOPlist