FacebookYoutubeInstagram

Co přiveze Martin? Muškát, Zweigl, Veltlín, ...

Uherské Hradiště Kultura 10. 11. 2017
Co přiveze Martin? Muškát, Zweigl, Veltlín, ...

Vstupné zahrnuje sklenici a 5 poukázek na víno, chléb se škvarkovou pomazánkou a katalog svatomartinských vín.

Foto: MIC

Svatomartinská vína moravských vinařů se těší stále větší oblibě a milovníci vína s netrpělivostí očekávají sv. Martina. V sobotu 11. listopadu se již pojedenácté sejdou na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, aby ochutnali první úrodu z letošní sklizně.

Na návštěvníky čekají bílá vína odrůd Müller Thurgau, Muškát moravský a Veltlínské červené rané, růžová vína odrůd Svatovavřinecké, Modrý Portugal a Zweigeltrebe a červená vína odrůd Modrý Portugal a Zweigeltrebe.  „Radost máme zejména z kvality letošních vín. Během hodnocení se ukázalo nejen to, že letošní ročník bude dobrý, ale zároveň vysoký počet úspěšných vzorků vypovídá o přístupu vinařů, kteří v krátkém čase od sklizně zvládají vína připravit rok od roku lépe,“ hodnotí letošní ročník Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu. Ze 431 přihlášených vzorků mladých vín může totiž značku Svatomartinské užívat 379.

Na Masarykově náměstí bude od 10.45 připraven kulturní program, ve kterém vystoupí Národopisný soubor Gymnázia Uherské Hradiště, mužský sbor Old Stars Hradišťan a skupina Memento mori, součástí programu bude také slavnostní obřad žehnání svatomartinského vína.

Od 11.30 mohou pak návštěvníci ve velkokapacitním stanu degustovat svatomartinská vína z vinařské oblasti Slovácko za doprovodu CM Kunovjané. Nebudou chybět ani oblíbené husí speciality, jako např. pečená martinská husa, tradiční polévka kaldoun, guláš z husích drůbků nebo plněná husí prsa s ořechovou nádivkou.

Autor: kul

Vaše názory

Imodium to rozjede bez Stroy

Uherské Hradiště

Imodium to rozjede bez Stroy

Čtyřčlenná broumovská formace Imodium přijede pokřtít nové album Element, které sklízí pochvalné kritiky. Imodium patří po...

10. 11. 2017
Oldšava čaruje

Uherský Brod

Oldšava čaruje

Před patnácti lety vstoupili do čarovné řeky s názvem Oldšava, která jim dala sílu a nadšení. „To,...

10. 11. 2017
Dvacítku oslaví Čečera na Hrozenku

Starý Hrozenkov

Dvacítku oslaví Čečera na Hrozenku

Dvacet let v životě ženského pěveckého sboru, to je pěkná řádka odzpívaných písniček. V případě Čečery ze...

9. 11. 2017
Rok(y) ve Vlčnově

Vlčnov

Rok(y) ve Vlčnově

Dech času mění tvář Vlčnova. Nechává mizet přikrčené chaloupky s doškovou střechou, aby na jejich místě vyrostly...

8. 11. 2017
TOPlist