FacebookYoutubeInstagram

Co vše ukrývá a nabízí umprumka?

Uherské Hradiště Kultura 28. 6. 2009
Co vše ukrývá a nabízí umprumka?
Foto: pri

Jako každoročně, i letos se otevřely vstupní dveře pro všechny, kteří se zajímají o činnost Střední uměleckoprůmyslové školy v Uh. Hradišti. V tento den měli návštěvníci možnost zhlédnout prezentaci práce žáků 1. až 3. ročníku a získat informace, jak škola funguje a co všechno ve svých studijních programech potenciálním studentům nabízí.

„V první řadě se jedná o ukázku klauzurních prací našich studentů, které shrnují vše, co se náš žák za půl roku naučil. Je to takové vyvrcholení pracovního nasazení z načerpaných zkušeností. Prezentují se žáci z oborů průmyslový design, tvorba hraček a návrhářství obuvi," popsal Jan Pospíšil, ředitel školy, jeden ze smyslů tohoto dne.

O studiu nebo o kurzech, které škola připravuje a nabízí, se návštěvníci mohli dozvědět také z videoprezentace umístěné v mezipatře nebo z přiložených prospektů. Mezi vystavovanými pracemi byla představena i kolekce Antonína Šimona, který získal pro školu nejvyšší letošní dosažené ocenění z řady soutěží, jichž se škola účastnila. Přivezl první místo ze soutěže Young designers contest na veletrhu Lineapelle v Bologni, kde představil kolekci tří půlpárů dámské obuvi a kabelky. „Šimon je velmi talentovaný a pracovitý, toho času studující na VŠUPM v Praze v ateliéru Liběny Rochové. Inspiroval se dílem první dámy mezi architekty Zahy Hadid. Tvarosloví kolekce vychází z organického členění architektury Zahy a netradičního spojení materiálů kůže na tvarování podešví a plastu (plexiskla) řezaného laserem," přiblížila práci Marie Borošová, vedoucí oboru návrhářství obuvi a módních doplňků.

Po prázdninách se do práce škola opět pustí nanovo a čeká ji toho dost. Po zahájení nového studijního roku si 16. října připomenou významné jubileum, a to sedmdesát let od svého založení, a v říjnu je čekají Výtvarné kurzy pro veřejnost. Kurzy se zaměřují především na základy techniky kresby, studijní kresbu, kompozici, kresebné vyjadřovací prostředky. V kurzu je zahrnuta i lekce modelování antické hlavy v životní velikosti.

Autor: pri

Vaše názory

Zkusmeto

Uherský Brod

Zkusmeto

Muzeum J. A. Komenského zve na výstavu tří mladých výtvarnic Marie Ušiakové, Jany Slintákové a Dagmar Kubišové...

28. 6. 2009
V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Strání

V.V. Fest - benefice a vzpomínka

Tolik muzikantů na metr čtvereční nemá snad žádná jiná obec. Postupem doby se jednotliví hudebníci potkávají, míjejí...

28. 6. 2009
Dny lidí dobré vůle

Dny lidí dobré vůle

Sobota 4. července 2009 Bude zajištěna autobusová kyvadlová doprava obousměrně z Uherského Hradiště na Velehrad, obousměrně ze...

28. 6. 2009
Beseda u Bigbítu - festival z jiného světa

Tasov

Beseda u Bigbítu - festival z jiného světa

Pohoda, radost a setkávání, to jsou základní znaky festivalu Beseda u Bigbítu, který se s podtitulem Kultura...

28. 6. 2009
TOPlist