FacebookYoutubeInstagram

Čtyřlístek oceněných Zlínským krajem

Kultura 1. 10. 2008
Čtyřlístek oceněných Zlínským krajem

Dobrovolné pracovníky, kteří se ve svém volném čase věnují vytrvale a nezištně práci s dětmi a mládeží, v pátek v komorním sále zlínské ZUŠ opět ocenili hejtman Libor Lukáš, jeho náměstek pro školství Josef Slovák a další nejvyšší představitelé Zlínského kraje. Popáté tak politické špičky Zlínska vzdaly hold lidem, kteří dlouhodobou a kvalitní činností v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže dávají vzor chování nejmladší generaci a přispívají k správnému směřování společnosti.

Z rukou představitelů regionu pamětní medaile Zlínského kraje, pamětní dekrety a věcné dary převzala také čtveřice z našeho regionu. Vlastimil Ondra z Nivnice - bánovský učitel, zakladatel a dlouholetý vedoucí folklorních souborů Kuřátko a Nivnička, ale také autor CD a DVD zachycujícího tradiční nivnický tanec. Jitka Hanáčková, vedoucí dětského folklorního souboru Veleťánek. Michaela Součková a Ludmila Synčáková ze Šumic. Součková se věnuje práci s dětmi v zájmovém kroužku Lišák, který je zaměřen na turistiku, sport a pobyt v přírodě, Synčáková je duší kulturního života obce, zároveň pracuje s dětmi a mládeží v zájmových kroužcích v obci, které jsou zaměřeny na zpěv, tanec, recitaci a podobně.

„Všichni, kdo věnují svůj čas a svou energii dětem, aby v nich rozvíjeli jejich schopnosti a spolu s tím i zdravé sebevědomí, dělají pro společnost mimořádně záslužnou práci, které patří naše poděkování a uznání. Tito lidé se díky svému nadšení pro věc mnohdy stávají pro mládež vzory, které je pozitivně formují a ovlivňují na celý život,“ uvedl hejtman Libor Lukáš.

Na odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje bylo letos doručeno celkem 36 nominací, z nichž komise vybrala dvaadvacet a ocenila je. „Dlouhodobost, práce s dětmi a mládeží z ohrožených sociálních skupin, druh zájmového zaměření, působení v iniciačních a poradních orgánech či publikační činnost související s volnočasovými aktivitami,“ přiblížil kritéria výběru náměstek Slovák.

Autor: art

Vaše názory

Ostrožané bojují

Uherský Ostroh

Ostrožané bojují

Příznivci ostrožské kapely Gate of Sorrow zabrali v červenci hlasovací špónu a pomohli death doommetalové formaci vyhrát...

1. 10. 2008
Brodská pouť také s Evou a Vaškem

Uherský Brod

Brodská pouť také s Evou a Vaškem

Uherskobrodská pouť už léta není jen svátkem všech křesťanů, ale i rockerů. Letos poprvé si večery Růžencové...

1. 10. 2008
Koncerty pod společným nebem

Uherské Hradiště

Koncerty pod společným nebem

Příští pátek 3. října se na hradišťském náměstí uskuteční první ze série podzimních koncertů nazvaných Koncerty pod...

1. 10. 2008
Pluk s Blue Effectem v Lucerně

Uherské Hradiště

Pluk s Blue Effectem v Lucerně

Svatý Pluk míří do Prahy, kam si je na narozeninový koncert ke čtyřicítce Blue Effectu pozvala rocková...

1. 10. 2008
TOPlist