FacebookYoutubeInstagram

Destructive Session v metalovém rytmu

Uherské Hradiště Kultura 13. 12. 2018
Destructive Session v metalovém rytmu

Made By Zero na Míru premiérově spustí nový videoklip.

Foto: Michaela Hrdinová

MADE BY ZERO: Snažíme se z nás dostat to nejlepší

Na Míru se rozjede metalový večírek Destructive Session, na kterém to rozbalí Six Degrees of Separation, Bethrayer, polští hosté Rise Up a domácí Made By Zero. Fanoušci poprvé naživo uslyší songy z debutového alba Between The Beginnings And Machines a uvidí, jak oblíbenou kapelu baví nové songy hrát. Navíc vás v sobotu 15. prosince od 20.00 v klubu Mír čeká premiéra videoklipu.

O kapele a metalu jsme si povídali s bubeníkem MBZ Liborem Trnčákem.

Made By Zero je tvrdou metalovou stálicí v regionu. Když se ohlédnete zpátky, jste spokojeni s tím, jak jste se vyprofilovali?

Spolu s kapelou jsme rostli i my jako jednotlivci, jak muzikantsky, tak mentálně. Ale pořád platí to, co na začátku. Snažíme se dostat z nás to nejlepší, abychom si užili alespoň část toho, co zažívají ti, které máme jako své vzory, modly a inspirátory.

Made By Zero má v posledních třech letech stálou sestavu, která je nejsilnější v naší historii, a všichni sdílíme zápal pro to, co nás baví. Navíc jsme dobrá parta a kamarádi, takže se ten metal dělá daleko líp.

Jak se vůbec daří metalovým kapelám v současnosti? Je těžké prorazit za hranice Slovácka?

Co vlastně znamená "prorazit"? Obecně - ono zahrát sem tam nějaký koncert, vlastně kdekoliv po republice, až takový problém není, zvlášť pokud si kapela domluví sama nějakou výměnnou akci. Jde spíše o to, že pokud chce být kapela pravidelně součástí nějakých větších akcí, tak se pomalu přesouváme do oblasti marketingu a financí. Už to pak není přímo o té konkrétní muzice. No, a tvrdší kapely to mají ještě trochu složitější. (smích) Tím bych si nechtěl, ale jen stěžovat - děláme to, protože to milujeme, a užíváme si to! Jsme rádi za jakoukoli příležitost, kde můžeme tu energii předat dál.

Podporují se kapely navzájem?

Určitě! Bez toho by to nešlo - výměnné koncerty, společné tour atd.

Premiérově představíte videoklip - v jaké atmošce vznikal? Kdo se podílel na jeho tvorbě?

Chtěli jsme to pojmout zase trochu jinak než dosavadní klipy Made By Zero. Nápad i scénář jsme dali dohromady sami, hlavně na základě textu songu a asociací, které v nás vyvolává. Kameru a režii jsme svěřili nadějnému mladíkovi Martinu Vaňkovi. A všechno jsme upekli za jeden dlouhý den v polovině listopadu. Víc bych asi radši neprozrazoval, snad jenom, že nám byla hrozná zima. Tímto bych chtěl všechny pozvat na exkluzivní projekci videoklipu v klubu Mír.

Na Míru pořádáte Destructive Session, kde zahrajete společně se Six Degrees of Separation, Bethrayer a polskými hosty Rise Up. Na co se osobně těšíte nejvíc?

Souvisí to s otázkou vzájemné podpory kapel - vybrali jsme takové, ke kterým máme blízko i lidsky. Moc se těšíme na to, až se s jednotlivými členy uvidíme zase na jednom pódiu. S kluky z Bethrayer a Rise Up jsme jeli tour, SDOS známe už řádku let a kytarista Vlasa nám dělal dokonce kmotra na křtu nového CD. Máte se tedy na co těšit!  

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Na blešáku nakoupíte věci s vánočním příběhem

Uherské Hradiště

Na blešáku nakoupíte věci s vánočním příběhem

Nejen na jarmarcích můžete nasát vánoční atmosféru a nakoupit dárečky pro radost. Skvělou příležitost budete mít i...

13. 12. 2018
Fašankový súd začne súdit všelijaké nezbedy a haňby

Vésky

Fašankový súd začne súdit všelijaké nezbedy a haňby

Příběhy Jury Kláska a strýca Matúša Pagáča zná snad úplně každý. Tentokrát se do úsměvných zápletek ze...

12. 12. 2018
Bigbíťáci zazpívají u stromečku v galerii

Uherské Hradiště

Bigbíťáci zazpívají u stromečku v galerii

Tradiční Rockové koledování u stromečku na nádvoří Galerie Slováckého muzea je dlouhá léta spojeno se jménem pedagoga...

12. 12. 2018
GOSPEL FAMILY zazpívá v Betlému staroměstské KOVOZOO

Uherské Hradiště

GOSPEL FAMILY zazpívá v Betlému staroměstské KOVOZOO

V neděli 16. prosince od 14.00 se uskuteční v areálu KOVOZOO mimořádný gospelový koncert slovenského sboru a...

12. 12. 2018
TOPlist