FacebookYoutubeInstagram

Děti ze ZUŠky pomohou zdravotně postiženým dětem

Uherské Hradiště Kultura 2. 12. 2019
Děti ze ZUŠky pomohou zdravotně postiženým dětem
Foto: ilustrační foto

Vánoce jsou časem splněných přání a také dobrých skutků. Děti ze ZUŠ Uherské Hradiště se letos opět rozhodly dobrý skutek udělat a svým vánočním vystoupením pomoci zdravotně postiženým dětem. Benefiční koncert s názvem Adventní zastavení se uskuteční 4. prosince v 16.30 ve františkánském kostele v Uherském Hradišti. Výtěžek ze vstupného poputuje do Střediska rané péče Educo na podporu rodinám, které neměly to štěstí, aby se jim narodilo zdravé dítě.

„Název koncertu Adventní zastavení je příznačný. Lidé si ve shonu všedních dní ani neuvědomují, jaké mají štěstí, že jsou oni a jejich blízcí zdraví. Rodinám, které toto štěstí neměly, se snažíme podat pomocnou ruku zajištěním rané péče. Jedná se o bezplatnou terénní službu, kdy naše poradkyně své malé klienty navštěvují v bezpečném domácím prostředí. Společně s rodiči hledají cesty, jak jejich dítě rozvíjet, a rodičům poskytují potřebnou psychickou podporu,“ vysvětlila Lucie Trubelíková, manažerka Střediska rané péče.

Posláním Educo je poskytovat odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do 7 let. Educo rodinám pomáhá zdarma v jejich přirozeném prostředí, s cílem posílit jejich samostatnost a nezávislost na sociální pomoci. Působí ve Zlínském kraji a v současné době má 110 rodin. Pozornost věnuje dětem s autismem, s mentálním, tělesným, kombinovaným postižením nebo dětem předčasně narozeným.

„Naše ZUŠka se podílí na mnoha charitativních akcích každý rok a i letos rádi pomůžeme těm, co to potřebují. Jsme rádi, že můžeme přispět k pocitu sounáležitosti a pomoci tím, co umíme, k podpoře Střediska rané péče,“ říká Jiří Pospíchal, ředitel uherskohradišťské ZUŠ Uh. Hradiště, která  v tomto školním roce svými benefičními koncerty podpoří další tři potřebné neziskové organizace a mnohá vystoupení ji čekají v předvánočním čase také v domovech pro seniory a v domovech pro osoby se zdravotním postižením.

Autor: pas

Vaše názory

Mystický večer s keltskými Eluveite

Zlín

Mystický večer s keltskými Eluveite

Folkmetalová skupina Eluveite vyrazila k novému albu na velkolepé turné po starém kontinentu. V sobotu 7. prosince...

2. 12. 2019
Oslava krás světa na adventním večeru

Ostrožská Nová Ves

Oslava krás světa na adventním večeru

Módní a oděvní návrhářka Marie Zelená uspořádá v sobotu 7. prosince další ze série adventních společenských večerů...

2. 12. 2019
Krátce z kultury

Uherský Brod

Krátce z kultury

Koncert Grande Moravia je zrušen Uherský Brod Čtvrteční koncert cimbálové muziky Grande Moravia Ladislava Pavluše v Uh....

2. 12. 2019
Václav Neckář ZRUŠEN!

Uherské Hradiště

Václav Neckář ZRUŠEN!

Dnešní koncert Václava Neckáře v Klubu kultury je ze zdravotních důvodů ZRUŠEN. Vstupenky zůstávají v platnosti. Náhradní...

30. 11. 2019
TOPlist