FacebookYoutubeInstagram

Divadlo odtajnilo obsazení Chicaga!

Uherské Hradiště Kultura 29. 3. 2019
Divadlo odtajnilo obsazení Chicaga!

Ředitel Michal Zetel si muzikál prohlédl přímo na Broadwayi.

Foto: Josef Fojta

Hlavní role půvabných vražedkyň ztvární Hejcmanová a Hrabalová

Dlouho očekávaná událost ve Slováckém divadle - americký jazzový muzikál Chicago - už zná své protagonisty! Roli Velmy Kellyové, kterou na stříbrném plátně ztvárnila Catherine Zeta-Jonesová, si zahraje Pavlína Hejcmanová, a Roxie Hartovou, známou z filmu v podání Renée Zellweger, ztvární Tereza Hrabalová. Právníka Billyho Flynna, kterého hrál bravurně Richard Gere, si střihne letošní vítěz divácké ankety Slovácký Oskar a zkušený muzikálový herec Tomáš Šulaj.

Kromě zmiňované ústřední trojice se v dalších rolích objeví drtivá většina souboru Slováckého divadla včetně herečky Anny Pospíchalové, která se vrací z mateřské dovolené, ale také nové tváře, které vzešly z lednového konkurzu.

Chicago nastuduje režisérka Linda Keprtová, choreografii vytvoří Hana Achilles a hudebního nastudování se ujme Josef Fojta. Diváky čeká živý orchestr, který zahraje všechna slavná muzikálová čísla.

Premiéra Chicaga proběhne 22. června. Zájem diváků je už teď tak velký, že je téměř vyprodána mimořádná červnová repríza. Divadelníci na žádosti publika odpověděli další reprízou na začátku září. I ta je už z poloviny plná.

Michal Zetel: Chicago na Broadwayi je mimořádný zážitek

Ředitel Slováckého divadla Michal Zetel se spolu s korepetitorem Josefem Fojtou vypravili za oceán do New Yorku na muzikál Chicago. Chtěli se inspirovat před začátkem zkoušení světově proslulého muzikálu ve Slováckém divadle. „Na Broadwayi vystupují ti bezkonkurenčně nejlepší muzikáloví herci a tanečníci na světě,“ říká Michal Zetel v exkluzivním rozhovoru.

Pane řediteli, tak jak se vám líbilo v New Yorku? Stála návštěva a muzikál Chicago za to?
Přestože mnozí Američané tvrdí, že New York není Amerika, stojí to jednoznačně za vidění. Manhattan je neskutečná oblast. A Chicago bylo pro mě prvním představením na Broadwayi vůbec, asi není potřeba říkat, že je to mimořádný zážitek.

Pro mě je Chicago jeden z úžasných muzikálových kusů, na který se v podání Slováckého divadla už moc těším. Načerpali jste inspiraci?
No hlavně jsme si uvědomili, kudy se nevydat. Existujeme ve zcela jiném kontextu. Na Broadwayi vystupují ti bezkonkurenčně nejlepší muzikáloví herci a tanečníci na světě. Při vší úctě ke kolegům z našeho divadla se bavíme o technické vybavenosti z jiného vesmíru. Jak řekl Josef přímo na představení Chicaga: Tady zpívají a tančí i kliky u dveří. Je to celé založené na dovednosti interpretů a mimořádném orchestru. Žádná scéna, v podstatě uniformní kostýmy a minimum rekvizit.

My se budeme chtít určitě vydat cestou výpravnějšího divadla založenou na činoherních dovednostech našich herců, kteří ještě k tomu dovedou slušně tančit a ještě lépe zpívat.

Vraťme se ještě ke konkurzu, který proběhl v lednu. Jste spokojený s výsledkem a objevili jste nějaké nové talenty?
Musím říct, že účast tanečníků-pánů byla velkým zklamáním. Ale chápu to, málokdo se věnuje na profesionální úrovni tanci a kdo ano, už má spoustu práce. Mezi dámami bylo naopak talentů nepřeberně, vlastně každá druhá účastnice by mohla inscenaci něco nabídnout, ale časové nároky na zkoušení a zejména na reprízování byly obrovskou komplikací. Nakonec jsme ale velice spokojení a máme supersilnou sestavu individualit, které divákům rozhodně nebudou splývat.

O čem je Chicago

Americký satirický jazzový muzikál Chicago patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander a Fred Ebb. Příběh dvou pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Velmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flynna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů, poukazuje na perverzní potřebu „výroby“ celebrit a především útočí na absurdně amorální zákony showbyznysu. Broadwayská premiéra originálního muzikálu se uskutečnila 3. června 1975, opravdového triumfu se však muzikál dočkal až při znovuuvedení o jednadvacet let později: tehdy získal šest cen Tony. Známé je ale hlavně filmové ztvárnění muzikálu režisérem Robem Marshallem, s Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Richardem Gerem a dalšími, jež roku 2003 získalo šest Oscarů.

Autor: tym

Vaše názory

Na derflanském koštu se můžete naučit, jak správně degustovat

Uherské Hradiště - Sady

Na derflanském koštu se můžete naučit, jak správně degustovat

„Všichni tu používáme na základě starého názvu novotvar Derfla, o všech akcích tu stejně mluvíme jako o...

29. 3. 2019
Kulťák se vrací - Depešáci ovládnou Mír

Uherské Hradiště

Kulťák se vrací - Depešáci ovládnou Mír

Pojďte si na vlastní kůži užít strhující show ve stylu Black Celebration vol. IV s Depeche Mode...

28. 3. 2019
Mimořádný večer světových velikánů

Uherské Hradiště

Mimořádný večer světových velikánů

Pod taktovkou belgického dirigenta Erica Lederhandlera zahraje orchestr Czech Virtuosi v pátek 29. března v 19.00 v...

27. 3. 2019
Na pobočce se slaví čtvrtstoletí

Kunovice

Na pobočce se slaví čtvrtstoletí

Čtvrtstoletí uteče jako voda, obzvlášť, když se to týká uměleckého prostředí. Proto přijďte zavzpomínat na svá léta...

27. 3. 2019

Související

Slovácko

Poslední deník Květy Fialové, díl třetí

DOBRÝ DEN už potřetí přináší exkluzivní ukázku z knihy herce Josefa Kubáníka Poslední deník Květy Fialové, ve...

Slovácko

Poslední deník Květy Fialové, díl první

Poslední deník Květy Fialové - tak se jmenuje kniha herce Josefa Kubáníka, která se v den nedožitých...

Uherské Hradiště

Poslední Rychlé šípy už tento týden

Poslední představení právě končící divadelní sezóny odehrají divadelníci tuto neděli 30. června na Kolejním nádvoří. Půjde, jak...

Uherské Hradiště

Igor Stránský začne po prázdninách zkoušet Přelet nad kukaččím hnízdem

Slavné drama Přelet nad kukaččím hnízdem začne na podzim ve Slováckém divadle připravovat režisér Igor Stránský. Premiéra...

TOPlist