FacebookYoutubeInstagram

Dnes startuje muzikál Chicago

Uherské Hradiště Kultura 15. 4. 2019
Dnes startuje muzikál Chicago

Lednový konkurz.

Foto: JK

Ode dneška se naplno ve Slováckém divadle rozjedou přípravy posledního předprázdninového kusu, slavného amerického muzikálu Chicago. Režie se ujala Linda Keprtová a premiéra se uskuteční 22. června.

„Kolem muzikálového žánru jsem zatím pouze kroužila, ještě nikdy jsem neměla možnost, a snad ani ambici, ho chytnout za pačesy tak pevně jako právě u vás. Za tuto příležitost jsem velmi vděčná, protože procházku do jiného žánru, než jakým jsem poslední léta obklopena, považuji za dobrodružný výlet,“ uvedla režisérka, která spolupracuje s divadly po celé republice.

Příběh dvou pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Velmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flynna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů, otevřeně upozorňuje na korupci v soudních síních i v médiích, poukazuje na perverzní potřebu výroby celebrit, a především útočí na absurdně amorální zákony showbyznysu.

Ve Slováckém divadle vytvoří hlavní role Pavlína Hejcmanová, Tereza Hrabalová a Tomáš Šulaj, vedle nich se představí více než dvě desítky dalších herců včetně tanečnic, které vzešly z náročného konkurzu.

Kdy se bude Chicago hrát

Zájem o muzikálovou novinku Chicago, která na program divadla přichází 14 let po premiéře doposud nejslavnějšího muzikálu v historii slovácké scény Donaha!, předčil všechna očekávání a divadelníci už začali prodávat vstupenky na červen i na září.

V červnu mohou diváci přijít na Chicago hned pětkrát, z celkových téměř dvou tisíc vstupenek je volná čtvrtina. Zářijová repríza je vyprodaná ze dvou třetin. "Počítáme s tím, že se začátkem zkoušení se zájem znásobí, jsme připravení na něj reagovat,” říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a prozrazuje, že pro nedočkavé diváky bude divadlo na sociálních sítích zveřejňovat videa ze zákulisí, rozhovory s herci, chystá se živé vysílání pro rozhlas, pravidelné zprávy budeme přinášet i v DOBRÉM DNU.

Autor: tym

Vaše názory

Dámský jarmark můžete obohatit i vy!

Kunovice

Dámský jarmark můžete obohatit i vy!

Velikonoční zboží, herní zónu i dětské historické kolbiště nabídne Dámský jarmark v prostorách Panského dvora v Kunovicích....

12. 4. 2019
Najdete ve víně pokušení?

Buchlovice

Najdete ve víně pokušení?

Neobvyklé prostory hradu Buchlova opět vytvoří jedinečnou kulisu Dne vína - reprezentativní výstavy vín, která nabídne koštování...

12. 4. 2019
Od fašanku do Velikonoc na Rochusu

Mařatice

Od fašanku do Velikonoc na Rochusu

Víte, jak se dříve prožívalo na Slovácku postní období, zklidnění a příprava na velikonoční svátky? Tradiční slovácké...

10. 4. 2019
Honzu Grebíka doprovodí hvězdné složení

Uherský Brod

Honzu Grebíka doprovodí hvězdné složení

Dvacet let od prvního koncertu se rozhodl zajímavým způsobem oslavit muzikant a skladatel Honza Grebík. Na svůj...

10. 4. 2019

Související

Uherské Hradiště

Režisér Dvou nahých mužů bude novým uměleckým šéfem

Slováčtí herci budou mít od ledna nového uměleckého šéfa. Pozici, kterou doposud zastával Michal Zetel, obsadí Lukáš...

Uherské Hradiště

S Alenkou do krajiny divů

Návštěvníci Komunitní kavárny Café 21 v Uherském Hradišti se mohou ve čtvrtek 12. prosince od 17.00 vydat...

Uherské Hradiště

Dojemný příběh KDY bude po válce končí

Inscenaci Slováckého divadla KDY bude po válce čeká za pár dnů derniéra. „Této pozoruhodné inscenaci, která vznikla...

Uherské Hradiště

Chicago tento týden po dvacáté

Velký muzikál a ještě větší zájem - tak by se dal shrnout nejdražší projekt v historii divadla,...

TOPlist