FacebookYoutubeInstagram

Dobrkovická točna aneb bavte se z plna hrdla!

Kultura 10. 8. 2018
Dobrkovická točna aneb bavte se z plna hrdla!

S kapelou Premier můžete tančit až do svítání.

Foto: archiv kapely

Netradiční setkání sousedů všech generací

Lidová veselice uprostřed dědiny, tak to se dnes už moc nevidí. V Dobrkovicích se do toho pustil hospodský Zdeněk Pálka, který pro sousedy uspořádal na autobusové točně ve středu obce zábavu, na které se v sobotu 11. srpna od 15.00 ZDARMA mohou bavit všechny generace. „Jsme malá dědinka s 260 obyvateli. Měl jsem chuť zorganizovat něco jiného než bigbít a za pomoci obce jsme uspořádali první akci. Ujalo se to, lidi byli nadšení a dnes už pořádáme osmý ročník,“ usmívá se Zdeněk Pálka, který letos opět přizval oblíbenou kapelu Premiér, která v Dobrkovicích vždy vytvoří skvělou náladu.
Mohlo by se tak zdát, že kapela po raketovém startu a klipu Hrobař Filipa Renče zmizela z hudební scény, ale omyl je pravdou. Kapela už čtvrtstoletí brázdí bigbítovou scénu. Přestože od legendárního Hrobaře o ní příliš slyšet není, skupina vydala desítku alb. Její největší hity zazní i v závěru Dobrokovické točny. Před tím se můžete rozehřát prostřednictvím zlínských kapel - houpavého reggae Reggay, Orange se směsicí rocku, blues a soulu, díky které uslyšíte hity Joe Cockera, Stevie Wondera a dalších, ale i hradišťského zástupce folkrockových pecek Štěpána Urbana s kapelou. Pro milovníky dechovek zahraje Sadovanka. Pro děti budou přichystány atrakce, malování na obličej a spousta soutěží.

Výbornou muziku linoucí se z improvizovaného pódia na vlečce náklaďáku doprovodí třicítka chlazených pivních speciálů na čepu. K jídlu budou podávány lahodné speciality z grilu, včetně proslulého domácího gyrosu.  

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Moravskými chodníčky projdete třemi regiony

Napajedla

Moravskými chodníčky projdete třemi regiony

Kosárek, fěrtůšek, rukávce, čepení, třaslavice, vonička. Tato slova jsou jistě známá všem, kdo mají rádi lidové kroje,...

9. 8. 2018
Chinaski zpívají příběhy z ulice

Strážnice

Chinaski zpívají příběhy z ulice

Buchlovské hudební léto se přelomilo do druhé poloviny. K vrcholům sezóny bude patřit koncert kapely Chinaski, která...

8. 8. 2018
Folkové Veselí

Veselí nad Moravou

Folkové Veselí

Přehlídka folkových kapel pod patronací místního oblíbeného seskupení Huménečko z Blatnice pod sv. Antonínkem se koná v...

8. 8. 2018
Čarovná jedenáctka bude provázet Folklorní den

Slavkov

Čarovná jedenáctka bude provázet Folklorní den

Už pošesté se na úbočí Bílých Karpat odehraje Folklorní den ve Slavkově, který se tentokrát ponese ve...

7. 8. 2018
TOPlist