FacebookYoutubeInstagram

DoGa se zakousne do netradičních koled

Uherské Hradiště Kultura 13. 12. 2019
DoGa se zakousne do netradičních koled

Rocker Petr Vlček i Honza Jagoš (v pozadí) netradičně zpívají koledy!

Foto: pas

Rockové koledování na galerijním nádvoří

U stromečku na nádvoří Galerie Slováckého muzea budou znít lidové koledy v rockovém hávu. Pedagog a muzikant Jan Gajdošík tady vloni představil nové duo DoGa UH a řadu zajímavých hostů, kteří přijali pozvání na letošní Rockové koledování u stromečku. Uskuteční se v pátek třináctého od 18.00.

Otec Svatého Pluku a šéf pěveckého seskupení R.O.C.K. Baby vloni po boku trumpeťáka Jirky Dohnala vytvořil základ pro hudební projevy dalších kolegů. Proto i tentokráte přijali pozvání kytarista Jiří Černíček, zpěváci Petr Vlček a otec Jan a syn Ondřej Jagošovi. Vokály mužskému seskupení pomohou Gajdošíkovy kolegyně, učitelky ZUŠ Uh. Hradiště Adéla Papayová, Lenka Bednářová i s perkusemi a Jana Hanáčková i hrou na cajon.  

"Máme tři novinky," prohlásil hrdě klávesák Honza Gajdošík. "A samozřejmě řadu neznámých koled, které se nehrají tak často, no a těm známým jsme udělali takové krásné aranže, že přítomné nadchnou,“ věří Gajdošík a odtajnil názvy nově připravených moravských lidových koled, a to Narodilo se děťátko, Co se stalo, přihodilo a v dobovém archivu nalezené a oprášené Veselé vánoční hody.

Jednu z nich si zazpívají všichni přítomní, neboť při vstupu bude kapelník nejen kontrolovat tekuté vstupenky na zahřátí, ale každému návštěvníkovi věnuje notový part s textem koledy.  

Vánoční atmosféru na nádvoří Galerie Slováckého muzea navodí i doušek svařáku a punče. Vstup je zdarma. Pořadatelé upozorňují, že akce se koná pouze za příznivého počasí.

Pokud by koncert v pátek zhatilo špatné počasí nebo byl nadmíru úspěšný, seskupení DoGa UH vás zve v neděli 15. prosince na předpolední vystoupení na Masarykovo náměstí, nebo na štěpánský benefiční koncert ve čtvrtek 26. 12. od 17.00 do kostela sv. Františka Xaverského.

Autor: pas

Vaše názory

Výtěžek koncertu podpoří Rok ženy

Uherské Hradiště

Výtěžek koncertu podpoří Rok ženy

Předvánoční čas si už bez Benefičního adventního koncertu Uherskohradišťské nemocnice nedokáže řada lidí ze Slovácka představit. Charitativní...

13. 12. 2019
Vánočního Louskáčka „předskočí“ mladí tanečníci ZUŠ

Uherské Hradiště

Vánočního Louskáčka „předskočí“ mladí tanečníci ZUŠ

Kulturní delikatesy kina Hvězda nemohou v předvánočním čase opomenout klasický, nekonečně oblíbený balet Louskáček. Čajkovského kouzelný balet...

13. 12. 2019
Tarja se vrací do Česka na vánoční vlně

Zlín

Tarja se vrací do Česka na vánoční vlně

Rocková, operní a metalová zpěvačka Tarja Turunen odehraje na pěti místech v Česku exkluzivní vánoční koncerty Christmas...

13. 12. 2019
Jubilejní Regatu rozezní hity Čechomoru s filharmonií

Holešov

Jubilejní Regatu rozezní hity Čechomoru s filharmonií

Pořadatelé rodinného festivalu Holešovská Regata oznámili před koncem roku hlavní hudební hvězdy, které v Holešově vystoupí na...

13. 12. 2019

Související

Uherské Hradiště

AKCE JE PŘESUNUTA - O TERMÍNU BUDEME INFORMOVAT NA NAŠEM WEBU Dotýkat se je dovoleno!

Slovácké muzeum otevře ve čtvrtek 12. března v 17.00 novou výstavu s názvem Podoby vína. "Návštěvníci na...

Uherské Hradiště

Voňavé Vánoce ve Slováckém muzeu

Za tři dny se ve Slováckém muzeu představilo deset rukodělných tvůrců, kteří nejen dětem, ale i dospělým...

Uherské Hradiště

Příběh modré a bílé

Chtěli byste vědět, co je to pop a indigo? Nejen na tyto otázky odpoví dětem z MŠ...

Uherské Hradiště

Sametová revoluce ve Slováckém muzeu

Ve čtvrtek byla zahájena poslední výstava Slováckého muzea v tomto roce s názvem Sametová revoluce v Uherském...

TOPlist