FacebookYoutubeInstagram

Dvacítku oslaví Čečera na Hrozenku

Starý Hrozenkov Kultura 9. 11. 2017
Dvacítku oslaví Čečera na Hrozenku

Čečera začala zpívat pro radost a to přetrvává dodnes.

Foto: Čečera

Nečekejte divadlo ani čarování, nudit se však nebudete!

Dvacet let v životě ženského pěveckého sboru, to je pěkná řádka odzpívaných písniček. V případě Čečery ze Starého Hrozenkova je to také velké množství divadelních scének, tanců a vyprávění, které 17 zpěvaček zúročí na oslavě výročí v sobotu 11. listopadu v kulturním domě. „Tentokrát od nás nečekejte scénické provedení čarování, ani jsme náš program nepojaly divadelně, spíš jako procházku repertoárem,“ popisuje Marcela Trtková, vedoucí a harmonikářka sboru. Diváci se však rozhodně nudit nebudou. Díky tomu, že Čečera měla kolem sebe vždy legraci, už dnes se můžete těšit na jejich typický humor a nadhled. „Chlapi se vůbec nemusí bát přijít, žádné sbory typu Dostala som já muža, hada jadového... tam nebudou,“ upozorňuje vedoucí. „Naopak! Tentokrát si budeme tak trochu utahovat z žen, nebo taky samy ze sebe. Bude se vařit, proběhnou i nějaké scénky, groteska, povídání, ale zazní i písně žalostné,“ prozrazuje vedoucí.

Zkrátka... na jevišti i pod ním si to všichni užijí. Moderování se ujme herec Josef Kubáník. Jako hosté vystoupí chlapi z MS z Vápenic, FS Kopaničár a Čečeru doprovodí Hudecká muzika Tomáše Beníčka.

Je to kolektivní dílo a podílely se na něm téměř všechny členky sboru.

Ženský sbor Čečera ze Starého Hrozenkova vznikl v roce 1997. Hlavním motivem setkávání byla touha společně si zazpívat pro radost a ta přetrvává dodnes. Kromě zpívání pro vlastní potěšení zpívají i pro radost druhých. Sbor se zaměřuje na tradiční lidovou kulturu z Moravských Kopanic. K interpretacím lidových písní postupně přidaly i jiné aktivity. Začaly sbírat místní zvyky a pověsti, některé členky vyšívají kopaničárské kroje, aktivně se podílejí na fašanku ve Vápenicích, na Kopaničárských slavnostech a dožínkách ve St. Hrozenkově.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Rok(y) ve Vlčnově

Vlčnov

Rok(y) ve Vlčnově

Dech času mění tvář Vlčnova. Nechává mizet přikrčené chaloupky s doškovou střechou, aby na jejich místě vyrostly...

8. 11. 2017
Poznáte se na unikátních záběrech?

Uherské Hradiště

Poznáte se na unikátních záběrech?

Najdete sebe nebo své příbuzné a známé na filmových záběrech? Kino Hvězda připravuje projekci "Slovácko osmičkou", která...

8. 11. 2017
Street69 vyráží na turné s 3Day

Uherské Hradiště

Street69 vyráží na turné s 3Day

S brodskou partičkou Street69 vyráží na turné hradišťská kapela 3Day, která po čtyřech letech od založení vydala...

8. 11. 2017
Vánoční večírek s Orchestrem Standy Sládka

Uherské Hradiště

Vánoční večírek s Orchestrem Standy Sládka

Tradiční hudební podvečer Orchestru Standy Sládka se ponese v adventní náladě. V programu zazní průřez pěti hudebními...

7. 11. 2017
TOPlist