FacebookYoutubeInstagram

Dvojnásobné křtiny

Uherský Brod Kultura 21. 8. 2008
Dvojnásobné křtiny

Pivovarské slavnosti ozdobí křtiny nových CD kapel Non revolver a Jackye

Na brodských Pivovarských slavnostech se o tomto víkendu v areálu Pivovaru Janáček představí řada přizvaných kapel. Této akce se pravidelně zúčastňují tisíce fanoušků holdujících nejen zlatavému moku. Proto i letos organizátoři zajistili bohatý kulturní a doprovodný program.

Loňský neočekávaný ohlas zkusili organizátoři využít k tomu, aby se s uherskobrodskou radnicí domluvili a rozšířili slavnosti i za brány pivovaru. Jelikož se tento záměr nesetkal s pochopením, vše zůstane i tentokráte jen v prostorách pivovaru.

Poprvé se zapojí pro lepší přehled a orientaci v programu moderátorská dvojice. Ta bude návštěvníky upozorňovat na možnosti výběru ze čtyř míst v areálu pivovaru, a to akcí v pivovarparku, na nádvoří, spilce anebo sladovně.

Program je rozdělen do tří dnů, kdy první, páteční, zahájí tradiční Noc patriotů. „Tato noc bude patřit oslavě vlajkové lodi uherskobrodského pivovaru, jedenáctistupňového piva Patriot, a všem patriotům našeho města a našeho kraje,“ sděluje Jiří Gračka. Stejně jako loni se výběr kapel pro páteční večer ubírá směrem k mladému publiku, které se snaží organizátoři podpořit. Jedna z nejmladších kapel, která na této akci vystoupí, budou pitínští Non Revolver. Ti si pro tuto příležitost pro své fanoušky kromě vystoupení připravili i křest svého nového CD s názvem Bejvoč.

„Sobotní večer jsme orientovali spíše na střední generaci rockové muziky, aby bylo vyhověno všem příznivcům, kteří na tyto slavnosti zavítají,“ doplňuje Gračka. Na pódiu se představí stále lepší a lepší muzikanti skupiny Jackye ze Zlína, kteří si také pro publikum připravili křest svého nového CD.

Neděle proběhne v tradičním duchu. Nebudou chybět mažoretky, slavnostní tuplákování, vystoupení harmonikářů, vystoupení ZUŠ Stanislava Sládka a na nádvoří bude v 16.00 připravený Country mix. Závěrem se všichni můžou těšti na vystoupení Street 69. Slavnosti Pivovaru Janáček se jistě budou řadit k největším kulturním událostem pořádaným na Uherskobrodsku, proto neváhejte a zamiřte k branám pivovaru. Budete mít možnost zažít víkend příjemné zábavy v netradičních prostorách.

Autor: PAVEL PRINC

Vaše názory

Medový archeoskanzen

Modrá

Medový archeoskanzen

Pro návštěvníky archeoskanzenu na Modré a milovníky sladkého medu a hřejivé medoviny je připraven na tuto sobotu...

13. 8. 2008
Bzenecká pouť se vším všudy

Bzenec

Bzenecká pouť se vším všudy

Jen kousek od našeho regionu, ve Bzenci, je na tento víkend připravena již známá Bzenecká pouť. V...

13. 8. 2008
Vložte svůj kousek do mozaiky srpna 1968

Uherské Hradiště

Vložte svůj kousek do mozaiky srpna 1968

Na příští týden připravují Městská kina přehlídku s názvem Rok 1968 ve filmu. S podtitulem Zmařené naděje...

13. 8. 2008
Rozhoří se bitva o Ostroh

Uherský Ostroh

Rozhoří se bitva o Ostroh

Neodmyslitelně už k Uh. Ostrohu patří srpnová ukázka dobývání města při slavnostech Přemysla Otakara II. Šermířská a...

13. 8. 2008
TOPlist