FacebookYoutubeInstagram

Festival Slunce slaví 20. jubileum

Strážnice Kultura 9. 7. 2019
Festival Slunce slaví 20. jubileum

Hvězdami letošního ročníku budou Václav a Jan Neckářovi s Bacily.

Foto: promo V. a J. Neckářovi

Přepychový program potěší všechny fanoušky

Jubilejní 20. ročník hudebního festivalu Festival Slunce se koná v tradičním termínu o víkendu 12. a 13. července v amfiteátru na Zámku. Jubilejní ročník přinese spoustu muzikantských hvězd v čele s Václavem Neckářem a Bacily, Žlutým psem, Robertem Křesťanem a Druhou trávou, Romanem Dragounem, Hradišťanem, Jaroslavem Samsonem Lenkem, Pokáčem, Jaroslavem Wykrentem, Folk Teamem, Laurou a jejími tygry, Slávkem Janouškem a dalšími...

Hudební žánry po oba dny zabrousí od trampské písně, přes country, folk až po bluegrass, bigbít a pop – rock, takže si každý návštěvník najde to své. Vstupenky jsou v předprodeji.

 

Víte, že...

.. jubilejní 20. ročník Festival Slunce Strážnice 2019 bude věnován vzpomínce na Jana Součka, bývalého ředitele NÚLK a spoluzakladatele Festivalu Slunce Strážnice.

 

.. Pavlína Jíšová vydala letos nové album „Neznámé“, které s ní nahráli Petr Kalandra Memory Band, se kterým ve Strážnici vystoupí vůbec poprvé.

 

.. Samson a jeho parta společně v posledních letech téměř nevystupují a koncert ve Strážnici bude tím pádem jedním z mála.

 

.. Roman Dragoun již dříve spolupracoval s Michalem Žáčkem (člen B-Side Bandu, hraje s Peterem Lipou či Vlastou Redlem) na svém albu „Samota“. Společných příležitostí k vystoupení však nebylo mnoho, koncert na Festivalu Slunce bude výjimečnou událostí.

 

.. Domovský Folk Team hraje už 45. sezónu, a to je důvod k oslavě jaksepatří.

 

.. Skupina Nezmaři letos hraje již 41. sezónu a nedávno vydala „Velký zpěvník 40 let nezmarských písniček ... aneb Nezmaři ještě jednou po 20 letech“. Repertoár skupiny se tedy na letošních koncertech opírá o ty největší hity.

 

.. Textová dílna Slávka Janouška – workshop Textové dílny proběhne od 11.00 v zákulisí, vystoupení účastníků Textové dílny Slávka Janouška zahájí hodinovým blokem druhý festivalový den od 15.00.

SOUTĚŽ O PERNAMENTKY PRO PŘEDPLATITELE DOBRÉHO DNE

Pošli SMS na tel. číslo 903 55 07 ve tvaru DDK mezera SLUNCE mezera KOMU JE LETOŠNÍ FESTIVAL VĚNOVÁN? a za poslední mezeru svoje jméno, příjmení a obec nebo město, ze kterého pocházíš.

Cena jedné SMS je 7 Kč, včetně DPH. Tuto službu zajišťuje TOPIC PRESS, s. r. o. Uzávěrka soutěže je ve čtvrtek v 10.00, výherci budou kontaktováni SMS zprávou, která začíná slovem GRATULUJEME!

Autor: IVA

Vaše názory

Samson Lenk pobaví publikum slovem i písničkou

Strážnice

Samson Lenk pobaví publikum slovem i písničkou

Festivalový program už spoustu let moderuje Samson Lenk, oblíbený český písničkář, hudebník, zpěvák, moderátor a producent, který...

9. 7. 2019
Pavel Kopřiva drží festivalové otěže už dvacet let

Strážnice

Pavel Kopřiva drží festivalové otěže už dvacet let

Prezident festivalu a muzikant Pavel Kopřiva je původní profesí lékař. Před 45 lety společně založil kapelu Folk...

9. 7. 2019
V novém filmu půjčí kluci z BTS fanynkám své duše

Uherské Hradiště

V novém filmu půjčí kluci z BTS fanynkám své duše

Fenomenální jihokorejská chlapecká skupina BTS přiláká v srpnu do kina všechny své příznivce už třetím filmem Bring...

9. 7. 2019
Vytvořte si na Rochusu vlastí hrnek

Mařatice

Vytvořte si na Rochusu vlastí hrnek

Prázdninové prohlídky skanzenu Rochus vás přivedou do historie nejmladšího muzea v přírodě. Už procházka do skanzenu stojí...

9. 7. 2019
TOPlist