FacebookYoutubeInstagram

Floriďan Chambers zahraje vůbec poprvé v Evropě

Uherské Hradiště Kultura 5. 12. 2018
Floriďan Chambers zahraje vůbec poprvé v Evropě

Sean s kolegy z kapely.

Foto: archiv MKUH

Na Míru zúročí svých 35 let s blues

Opravdová předvánoční pecka čeká všechny bluesmany v klubu Mír, kde to rozbalí jeden z nejlepších bluesových kytaristů světa Sean Chambers z Floridy, který na starý kontinent zavítá úplně poprvé.

V sobotu 8. prosince zahraje nové songy ze 7. alba Welcome To My Blues, produkovaného Benem Elliottem, jenž nahrával i s Ericem Claptonem nebo Keithem Richardsem.

Muž, který zasvětil celých 35 let svého života blues, začal svou aktivní kariéru v roce 1998, když začal koncertovat s legendárním Hubertem Sumlinem. V tomto roce vydal také své sólové debutní album Strong Temptation. Všemu tomu však předcházelo dlouhých 15 let, kdy Chambers piloval svůj talent zpěváka a kytaristy a inspiroval se jmény jako Jimi Hendrix, Johnny Winter nebo Eric Clapton. Výrazně úspěšné bylo především Chambersovo předposlední sólové album Trouble & Whiskey (Trápení a whiskey), na nějž se snaží novinkou navázat.

„V prosinci se já a moje kapela poprvé objevíme v kontinentální Evropě. Už teď se opravdu hodně těšíme a věříme, že si příznivci blues naši dobře připravenou show, složenou převážně ze skladeb z nového a předposledního alba, opravdu užijí!" láká uznávaný bluesman.  

Série bluesových koncertů pořádaných Městskými kiny ale v prosinci nekončí. Už nyní se mohou příznivci žánru těšit na tasmánského čerta Roba Tognoniho (14. 2.) a Energit s Lubošem Andrštem, slavící 45. výročí od svého vzniku (7. 3.).

Autor: IVA

Vaše názory

Ženský pěvecký sbor Kunovice s CM Kunovjan pokřtí nové album

Kunovice

Ženský pěvecký sbor Kunovice s CM Kunovjan pokřtí nové album

Eště si zazpívám pod zeleným stromem. To je název nového alba Ženského sboru Kunovice a CM Kunovjan,...

5. 12. 2018
Těšit se na Vánoce je to nejkrásnější

Uherský Ostroh

Těšit se na Vánoce je to nejkrásnější

Předvánočně se můžete těšit na ostrožském zámku hned několikrát. Ve čtvrtek 6. prosince zlobivé děti postraší čertiska...

4. 12. 2018
Andělé splní tajná přání

Uherské Hradiště

Andělé splní tajná přání

V předvečer svátku svatého Mikuláše dorazí na Masarykovo náměstí okolo 16.00 čerti a andělé na chůdách, kteří...

4. 12. 2018
Adventní koncert Umíme Hrát a Hradišťánku

Buchlovice

Adventní koncert Umíme Hrát a Hradišťánku

Do adventní atmosféry se ponoříte na Adventním koncertu Slováckého komorního orchestru a Hradišťánku v neděli 9. prosince...

4. 12. 2018
TOPlist