FacebookYoutubeInstagram

Gabrielovci pomůžou potřebným

Uherské Hradiště Kultura 23. 12. 2013
Gabrielovci pomůžou potřebným

Cimbálová muzika Stanislava Gabriela z Babic letos připravila koncert s názvem Od srdce. K tradičnímu vánočnímu vystoupení v uherskohradišťském kostele sv. Františka Xaverského pozve dětský folklorní soubor Hradišťánek IV. Výtěžek z koncertu, který se uskuteční ve středu 25. prosince od 15.00, poputuje na sociální projekty Oblastní charity a Diakonie ČCE- středisko Cesta v Uherském Hradišti.  

Po loňské unikátní spolupráci s cimbálovou muzikou Harafica si tak gabrielovci zazpívají se souborem tvořeným dvaačtyřiceti dětmi. Půjde o zcela odlišné a netradiční spojení. „Bude to zajímavá zkušenost, něco jiného než ta vánoční vystoupení, která jsme zatím odehráli. Určitě zase chceme rozdávat radost kolem sebe, potěšit a podělit se o ni i lásku k muzice s těmi nejmenšími,“ řekl Stanislav Gabriel, primáš cimbálové muziky.

Svatostánek rozezní téměř třicet vánočních koled. Zazní skladby známé, ale Tereza Habartová a Stanislav Gabriel starší před oltářem zazpívají i ty, které o Vánocích běžně neznějí. A jak název koncertu napovídá, program není jen o koledách, ale také o pomoci potřebným. Neziskové organizace Oblastní charita Uherské Hradiště a Diakonie ČCE - středisko Cesta v Uherském Hradišti si díky zakoupeným lístkům mezi sebe rozdělí výtěžek z koncertu. „Přijďte si s námi užít vánoční čas a přispět tak na dobrou věc,“ zve všechny kontrabasista Tomáš Gabriel.

Lístky jsou letos v předprodeji v Městském informačním centru a v prvním patře hlavní budovy Oblastní charity Uherské Hradiště na Velehradské třídě. Kdo chce zažít jedinečnou atmosféru vánočního koncertu a otevřít svá srdce těm, kteří to nejvíce potřebují, ať neváhá.

Autor: iva

Vaše názory

Andělská setkání Děcek z Buchlovic

Buchlovice

Andělská setkání Děcek z Buchlovic

Už třetí společné vystoupení pod názvem Andělská setkání se koná tradičně v předvečer Štědrého dne, v pondělí...

20. 12. 2013
Retro kalendář knihovny - zajímavá pozornost

Uherské Hradiště

Retro kalendář knihovny - zajímavá pozornost

Netradiční vánoční pozorností či dárkem může být retro kalendář Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana, který vydala ve spolupráci...

20. 12. 2013
Herci natočili vtipnou písničku... přeskočilo jim!?

Uherské Hradiště

Herci natočili vtipnou písničku... přeskočilo jim!?

V první polovině října představili uherskohradišťští originální kampaň k předplatnému do Slováckého divadla s heslem: Přeskočilo nám!...

20. 12. 2013
Půjdem spolu do Betléma

Uherský Brod

Půjdem spolu do Betléma

Tak byla nazvána výstava betlémů, kterou najdete v Galerii DK Panský dům v Uherském Brodě opět po...

20. 12. 2013
TOPlist