FacebookYoutubeInstagram

Gravitation vznikla i v Kunovicích

Uherské Hradiště Kultura 4. 5. 2016
Gravitation vznikla i v Kunovicích

Novou zprávou k mimořádnému uvedení snímku Gravitation v kině Hvězda v Uh.Hradišti je, že po nelehkých časových domluvách se projekce a debaty k filmu zúčastní i režisérka Denisa Gumbírová a parašutista Jakub Pavlíček. Část záběrů pro velmi oceňovaný sportovně-motivační film (na www.csfd.cz jej diváci hodnotí na skvělých 90 %!) totiž vznikala i na letišti v Kunovicích. Promítání s besedou a hostem v pátek 6. května od 20.00 se současně zúčastní pět nejlepší sportovních kolektivů okresu Uherské Hradiště. Pozvání přijmou hokejisté z Uherského Ostrohu, juniorské fotbalistky 1.FC Slovácko, florbalisté Spartaku Hluk, softbalistky Snails Kunovice a členové Armwrestlingu Hluk.

„Většina lidí se prostě bojí to tam v životě pořádně poslat,“ odpovídá Libor Podmol ve filmu na otázku „Proč si lidi nejdou za svým snem?“. Vítěz X Games ve Freestyle motokrosu se toho ale rozhodně nebojí, stejně jako osm dalších českých sportovců, kteří každodenně bojují s gravitací.

Jakub Pavlíček je voják z povolání, má titul vicemistra světa z přesnosti přistání a k nejčerstvějším úspěchům patří první místo v přesnosti družstev na World Cupu ve Slovinsku. Celý tým Dukly Prostějov se stal na loňském říjnovém mistrovství světa absolutními vítězi v parašutismu.

Gravitation není typický dokument. Staví na úspěchu internetových motivačních videií a v devadesáti devíti minutách tak předává divákovi hlavně energii zabalenou v příbězích sportovců, kteří to v životě neměli snadné a jejich sporty nejsou v Česku na nejvyšších příčkách popularity. Spojuje je boj s gravitací, každý na ni má svůj vlastní recept. Po boku Libora Podmola se v něm představí nejlepší český jezdec na BMX Michael Beran, freerunneři Jim Dohnal a Tomáš Zonyga, propagátoři street workoutu rapper Marcus Revolta a Adam Raw, Ferda mravenec extrémních sportů Jan Kaňůrek, stunt rider Martin Krátký a parašutista Jakub Pavlíček. Jedná se o celovečerní debut tvůrců Petra Špetly a Denisy Gumbírové s hudbou od skladatele Karla Antonína v koprodukci s Patrikem Semlbauerem z GripTV.

Autor: vrt

Vaše názory

Rockový nářez na Míru

Uherské Hradiště

Rockový nářez na Míru

V sobotu 7. května ve 20.00 čeká návštěvníky klubu Mír koncert tří rockových kapel, které společně poprvé...

4. 5. 2016
O Gravitation budou besedovat nejlepší sportovci regionu

Uherské Hradiště

O Gravitation budou besedovat nejlepší sportovci regionu

Dokument Gravitation má v sobě sílu, energii a úžasné myšlenky. Nutí člověka zamyslet se nad svým životem...

4. 5. 2016
Jarek Nohavica hvězdou BHL!

Uherské Hradiště

Jarek Nohavica hvězdou BHL!

Velkým překvapením Buchlovského hudebního léta bude koncert ostravského básníka a písničkáře Jaromíra Nohavici, který vystoupí za doprovodu...

3. 5. 2016
Unikátní koncert ve věznici

Uherské Hradiště

Unikátní koncert ve věznici

Umíme Hrát a Memoria vás zvou na unikátní koncert, který se koná ve středu 4. května v...

3. 5. 2016
TOPlist