FacebookYoutubeInstagram

Harafica tour vyvrcholí doma, na Míru

Uherské Hradiště Kultura 25. 4. 2019
Harafica tour vyvrcholí doma, na Míru

Sjedou se z celé republiky, aby si spolu zahráli. Tomu se říká přátelství

Najde se jen málo z vás, kteří nedokážou přiřadit přezdívky Gaboš, Maca, Štula, Bazi, Šob, Luďa, Andrej a Miloň ke členům cimbálové muziky Harafica, která to už potřetí roztočí v klubu Mír. Na domovské půdě tak po koncertech ve Skalici, Brně, Praze a Kyjově ve čtvrtek 25. dubna od 20.00 vyvrcholí Harafica tour 2019.

Parta kluků z „hudebky“ po mnoha letech společného hraní dospěla a rozprchla se za prací po celé republice. Jejich kamarádství a muzikantské nadšení přetrvalo. Jednou za čas se nadchnou pro společné projekty, které už dávno překročily folklorní hranice, a překvapí zajímavým koncertem, ve kterém většinou převažuje profesionalita podtržená vtipem a nadsázkou. Díky atmosféře, kterou dokáží vykouzlit, bývá o jejich koncerty obrovský zájem.

Jinak tomu nebude ani ve čtvrtek. V průběhu „mírového“ večírku budete svědky premiéry zbrusu nových písniček v podání muziky, Lucky Rybnikářové z Městského divadla Zlín, Kristýny Daňhelové z Městského divadla Brno a tří skvělých hostů. Jména neprozradíme, to by nebylo překvápko...

„V ostatních městech jsme volili zajímavé prostory, ale doma byla jasná volba v klubu, který je pro některé naše členy domovem,“ směje se cimbalista a kapelník Petr Gablas.

„Vybrali jsme pestrý klubový repertoár od folkloru přes jazz až po swing, rock i pop, který snad pobaví každého. Jde nám hlavně o to, aby hudba v lidech pulzovala a uvolnila atmošku,“ dodává Petr Gablas, který je muzikantem v Městském divadle Brno, pedagogem na Konzervatoři v Brně, ale i tátou malého Matyáše. „Hudebních nápadů mám stále plnou hlavu, ale je čím dál složitější najít čas na jejich realizaci. Většinou tvořím, když doma všichni spí. S Haraficou rádi boříme hranice, přijímáme nové výzvy, proto mi to vždycky stojí za to,“ svěřil se Petr Gablas, autor všech hudebních aranží, který s „harafičáky“ strávil celý víkend na soustředění v Brně. „Vždycky, když spolu dlouho nehrajeme, je to znát. Ale naštěstí jsme pořád na stejné vlně a v neděli jsem po chvilkových pochybách konečně cítil, že jsem opět ve starých kolejích,“ těší se na koncerty Petr Gablas, kterého zájem diváků jako motor žene dopředu, aby to bylo příště ještě o stupínek lepší. „Je sice čím dál složitější skloubit muziku s našimi pracovními i soukromými závazky, ale vždycky si to spolu s diváky užijeme,“ zve na koncert kapelník.  

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Zvídálkové se vydají za mamuty!

Uherské Hradiště

Zvídálkové se vydají za mamuty!

Po Velikonocích si děti mohou se Zvídálkem užít cestu za mamuty. Během odpoledne se vydají na procházku...

25. 4. 2019
Nechcete si zahrát ve filmu?

Slovácko

Nechcete si zahrát ve filmu?

Filmový štáb hledá komparzisty do filmu Zátopek. Hlavní roli - Emila Zátopka - ztvární herec Dejvického divadla...

24. 4. 2019
Na večírek s Nonoise a Forbidden Society nezapomeneš!

Uherské Hradiště

Na večírek s Nonoise a Forbidden Society nezapomeneš!

Projekt Nonoise přizval proslulého DJ a producenta, jehož jméno se v posledních letech ve světě d’n’b skloňuje...

24. 4. 2019
Loutnista Ondřej Jaluvka přifrčí až z Francie zahrát fanouškům

Zlín

Loutnista Ondřej Jaluvka přifrčí až z Francie zahrát fanouškům

Kdo by řekl, že místní rodák, usměvavý a skromný muzikant Ondřej Jaluvka udělá takovou díru do světa!?...

24. 4. 2019
TOPlist