FacebookYoutubeInstagram

Harafica tour vyvrcholí doma, na Míru

Uherské Hradiště Kultura 17. 4. 2019
Harafica tour vyvrcholí doma, na Míru

Sjedou se z celé republiky, aby si spolu zahráli. Tomu se říká přátelství

Najde se jen málo z vás, kteří nedokážou přiřadit přezdívky Gaboš, Maca, Štula, Bazi, Šob, Luďa, Andrej a Miloň ke členům cimbálové muziky Harafica, která to už potřetí roztočí v klubu Mír. Na domovské půdě tak po koncertech ve Skalici, Brně, Praze a Kyjově ve čtvrtek 25. dubna od 20.00 vyvrcholí Harafica tour 2019.

Parta kluků z „hudebky“ po mnoha letech společného hraní dospěla a rozprchla se za prací po celé republice. Jejich kamarádství a muzikantské nadšení přetrvalo. Jednou za čas se nadchnou pro společné projekty, které už dávno překročily folklorní hranice, a překvapí zajímavým koncertem, ve kterém většinou převažuje profesionalita podtržená vtipem a nadsázkou. Díky atmosféře, kterou dokáží vykouzlit, bývá o jejich koncerty obrovský zájem.

Jinak tomu nebude ani ve čtvrtek. V průběhu „mírového“ večírku budete svědky premiéry zbrusu nových písniček v podání muziky, Lucky Rybnikářové z Městského divadla Zlín, Kristýny Daňhelové z Městského divadla Brno a tří skvělých hostů. Jména neprozradíme, to by nebylo překvápko...

„V ostatních městech jsme volili zajímavé prostory, ale doma byla jasná volba v klubu, který je pro některé naše členy domovem,“ směje se cimbalista a kapelník Petr Gablas.

„Vybrali jsme pestrý klubový repertoár od folkloru přes jazz až po swing, rock i pop, který snad pobaví každého. Jde nám hlavně o to, aby hudba v lidech pulzovala a uvolnila atmošku,“ dodává Petr Gablas, který je muzikantem v Městském divadle Brno, pedagogem na Konzervatoři v Brně, ale i tátou malého Matyáše. „Hudebních nápadů mám stále plnou hlavu, ale je čím dál složitější najít čas na jejich realizaci. Většinou tvořím, když doma všichni spí. S Haraficou rádi boříme hranice, přijímáme nové výzvy, proto mi to vždycky stojí za to,“ svěřil se Petr Gablas, autor všech hudebních aranží, který s „harafičáky“ strávil celý víkend na soustředění v Brně. „Vždycky, když spolu dlouho nehrajeme, je to znát. Ale naštěstí jsme pořád na stejné vlně a v neděli jsem po chvilkových pochybách konečně cítil, že jsem opět ve starých kolejích,“ těší se na koncerty Petr Gablas, kterého zájem diváků jako motor žene dopředu, aby to bylo příště ještě o stupínek lepší. „Je sice čím dál složitější skloubit muziku s našimi pracovními i soukromými závazky, ale vždycky si to spolu s diváky užijeme,“ zve na koncert kapelník.  

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Pojďte se bavit na jarmark

Uherské Hradiště

Pojďte se bavit na jarmark

Na Masarykově náměstí se bude ve sváteční dny v sobotu 20. a v neděli 21. dubna konat...

17. 4. 2019
„Zkoušení bylo nesmírně náročné na koncentraci,“ prozradil David Vaculík

Uherské Hradiště

„Zkoušení bylo nesmírně náročné na koncentraci,“ prozradil David Vaculík

Jednu z rolí v novince Kocourkov-Brod nazvanou Kašpárek ztvárnil herec David Vaculík. Prozradil, jak se mu tentokrát...

16. 4. 2019
Horněmčané byli první, kteří si oblekli srandovní obleček

Brno, Horní Němčí

Horněmčané byli první, kteří si oblekli srandovní obleček

„Přišlo mě úplně senzační, že se náš místní tanec díky záznamu budou moci naučit lidé po celé...

16. 4. 2019
Čtyřicítka učitelů předvede, že umí...

Uherské Hradiště

Čtyřicítka učitelů předvede, že umí...

Na Koncertě učitelů Základní umělecké školy Uherské Hradiště se ve středu 17. dubna v 19.00 v Redutě...

15. 4. 2019
TOPlist