FacebookYoutubeInstagram

Herci se pustili do komedie Falešné našeptávání

Uherské Hradiště Kultura 13. 10. 2017
Herci se pustili do komedie Falešné našeptávání

Režisér Radovan Lipus s herci v Cafe Portal.

Foto: Marek Malůšek

Novou komedii s názvem Falešné našeptávání začal se souborem připravovat režisér Radovan Lipus. „Slovácké divadlo je místo, kde mi hluboko kotví srdce. Byl jsem tady třikrát šťastný a jsem rád, že se nyní poprvé potkáváme na velmi klasickém textu,“ řekl hereckému souboru na zahajovací zkoušce režisér. V Uherském Hradišti Lipus dosud nastudoval tři inscenace a s oblibou říká, že ve Slováckém divadle sídlí divadelní Bůh.

Premiéra novinky je naplánována na 11. listopadu.

O čem je Falešné našeptávání?

Dorant se zamiluje do Araminty. Jak ale prověřit její city a vzbudit v ní náklonnost? Bude potřeba složité milostné intriky, kterou mistrně nastraží Dorantův sluha Dubois. Pod záminkou uchazeče o pracovní místo se tak Dorant dostane do domu své vyvolené. Překoná ale nástrahy vlastního strýce Rémyho, který, o Dorantových citech nic netuše, chce svého synovce bohatě oženit s vybranou nevěstou? Odrazí výpad Aramintina ženicha s hraběcím titulem i nepřátelství její matky paní Argantové? A hlavně, podaří se mu nakonec získat srdce vyvolené Araminty?

Kdo je kdo?

Araminta - Tereza Novotná: Představitelka Araminty se od dubna vrátila do divadla po mateřské dovolené. Rodačka z Brna byla v roce 2013 nominovaná na prestižní hereckou Cenu Thálie za svůj mimořádný jevištní výkon v dramatu Henrika Ibsena Nora a ve stejném roce obdržela cenu odborné kritiky Největší z pierotů. Nejnověji ji mohou diváci vidět jako mladou vdovu po generálovi, Annu Petrovnu Vojnicevovou, v inscenaci Břetislava Rychlíka Platonov.

Dorant - Zdeněk Trčálek: Představitel Doranta, herec Zdeněk Trčálek, pochází ze Vsetína. Ve Slováckém divadle je v angažmá od roku 1999 a patří k oporám souboru. Momentálně baví kromě taxikáře Browna z komedie 1+2=6 například jako Červenáček v Rychlých šípech nebo Norman Basset v Nájemnících. Za roli mírně retardovaného Samka Táleho v inscenaci Kniha o hřbitově letos obdržel svého už třetího Slováckého Oskara.

Dubois - Tomáš Šulaj: Přerovský rodák Tomáš Šulaj je oporou souboru Slováckého divadla už od roku 1999. V současné době exceluje jako Michail Vasiljevič Platonov v inscenaci Břetislava Rychlíka Platonov nebo jako nesmrtelný Rychlonožka v Rychlých šípech. Je několikanásobným držitelem diváckého ocenění Slovácký Oskar a Největší z pierotů. Pohostinsky účinkoval v inscenaci Národního divadla Praha Mistr a Markétka. Objevil se ve filmu i televizi.

Autor: vrt

Vaše názory

Nové předplatné je tady

Uherské Hradiště

Nové předplatné je tady

Šest atraktivních titulů, mezi kterými nechybí česká klasika Kříž u potoka i slavná Fidlovačka, stejně jako další...

13. 10. 2017
Vzpomínky s příchutí slz

Uherské Hradiště

Vzpomínky s příchutí slz

Ničivá síla řeky Moravy udeřila před 20 lety. Bádání v historii prozradí, že to nebylo poprvé. „Existuje...

13. 10. 2017
Billow natáčeli na kuriózních místech

Veselí nad Moravou

Billow natáčeli na kuriózních místech

Místní čtyřčlenná partička Billow se po pár letech „skládání do šuplíku“ rozešla. Při opětovném setkání spojila přetrženou...

12. 10. 2017
Zlín představí největší výstavu ikony světového surrealismu

Zlín

Zlín představí největší výstavu ikony světového surrealismu

Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která se od...

12. 10. 2017

Související

Uherské Hradiště

Rychlé šípy hrály po pětisté a slavily

Herci Slováckého divadla mají za sebou jubilejní, 500. reprízu nejúspěšnější komedie všech dob Rychlé šípy. A oslava...

Uherské Hradiště

Silvestr v divadle bude letos s komedií 1+2=6

Slovácké divadlo opět letos pro své příznivce připravilo speciální silvestrovský večer. „Letos odehrajeme komedii 1+2=6, která je...

Uherské Hradiště

Režisér Dvou nahých mužů bude novým uměleckým šéfem

Slováčtí herci budou mít od ledna nového uměleckého šéfa. Pozici, kterou doposud zastával Michal Zetel, obsadí Lukáš...

Uherské Hradiště

S Alenkou do krajiny divů

Návštěvníci Komunitní kavárny Café 21 v Uherském Hradišti se mohou ve čtvrtek 12. prosince od 17.00 vydat...

TOPlist